Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Wymiana tapicerki, fotele i kanapa z Civica 5d VTI
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Wymiana tapicerki, fotele i kanapa z Civica 5d VTI
Autor Wiadomość
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 12:24   [R400] Wymiana tapicerki, fotele i kanapa z Civica 5d VTI

Witajcie,

Co sadzicie o takiej zamianie? mam szare wnetrze, tylna kanapa puscila sie na szwie i gabka wystaje wiec stad decyzja o wymianie. Docelowo chcialbym szara skore do rovera hatchack ale nie ma takiej na allegro, a nawet gdyby kosztowalo by to z 400zl plus wysylka.

Okazalo sie ze u mnie w miescie jest taki handlarz, który ma komplet fotele + kanapa z civica VTI z mniejsze pieniadze bo okolo 300zl. Komplet ten to zapewne standardowe fotele polskorzane z takim naciapanym czerwonawym wypelnieniem.

Dzisiaj po 16 podjade zobaczyc na oczy te fotele, bo na aukcji nawet nie bylo zdjecia.

Piszczie co o tym sadzicie, a popoludniu wrzuce fotki :)

Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 12:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 13:09   

faecd, a nie lepiej z MG ZS ? :P
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 13:44   

faecd, ja sobie walnę taką półskórę z VTI lub właśnie z ZS`a. Choć VTi według mnie lepiej wygląda.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 13:49   

jak już zmieniać to na coś naprawdę ciekawego np. fotele Recaro z evo :) a zmieniać na jakieś stare wygnieciuchy z VTI to już lepiej fajnie obszyć te co masz alcantara plus skórzane boczki.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 15:24   

faecd, bierz VTi bez zastanowienia :) chociaż przednie kubełki z MG ZS też by mnie osobiście kusiły, trudny wybór hm...... :???:
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 15:56   

dobryziom napisał/a:
jak już zmieniać to na coś naprawdę ciekawego np. fotele Recaro z evo :) a zmieniać na jakieś stare wygnieciuchy z VTI to już lepiej fajnie obszyć te co masz alcantara plus skórzane boczki.


Co się równa od 2-3K zł u dobrego tapicera. Kolega niedawno obszywał w ten sposób Recaro z MK3 i efekt naprawdę świetny... Co do Evo miałem okazje jechać EVO X i fotele naprawdę konkret, trzymanie świetnie tylko głowa mi latała na boki jak szalona hehe
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 16:38   

Pływak napisał/a:

Co się równa od 2-3K zł u dobrego tapicera. Kolega niedawno obszywał w ten sposób Recaro z MK3 i efekt naprawdę świetny... Co do Evo miałem okazje jechać EVO X i fotele naprawdę konkret, trzymanie świetnie tylko głowa mi latała na boki jak szalona hehe


ja niedawno bylem u osiedlowego tapicera i za obszycie moich foteli przód tył plus boczki 700pln bez materiału więc bez tragedii. Przy wymianie zmienia się także gąbki wiec to już nie są stare wygniecione placki. Co do Recaro z Evo to chyba najlepszy wybór na rynku a jak znajdziesz jeszcze z wersji FQ to masz najlepszy niekubełkowy fotel na świecie :) jak dobrze pójdzie niedługo na pokładzie.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 17:40   

Powiem tak ccc. Cena czyni cuda.

Wycieruchy nie wycieruchy i tak w lepszym stanie niz moje. Fotele z mg zs tez sa ciekawe ale niestety w internecie sa dwa komplety jeden za 380 plus wysylka, elegancko wyglada. Drugi za 200 gdzie wysylka tez 200 :P

Generalnie to ja jestem tylko studentem i jak mialbym wsadzic 400 zl w fotele to wolalbym polakierowac ladnie maske albo rudego wykorzenic bo mam dwa ogniska.

Bylem na wizji lokalnej, ogolnie facet ma 3 komplety siedzen. Jeden z aerodecka czyli kombiaka, i dwa z civica 5d.

Ten od aerodecka w dobrym stanie z nieco innym wypelnieniem niz dwa pozostale ale niestety okazalo sie, ze mocowania tylnej kanapy sa nieco inne i nie ma klipsow na kabury (zupelnie jak w r400 sedan).

Z pozostalych dwoch kompletow jeden zamontowany jest w aucie, ktore stoi na parkingu, drugi rozmontowany w garazu. Jak sie okazalo te w garazu sa nieco ubrudzone, ten w aucie elegancciutki :)

Niestety komplet w aucie mial wytarta nieco skore na fotelu pasazera (angielskiego kierowcy - bo to siedzenia z anglika). Ale umowilem sie, ze moge wziac czysta ladna kanape z auta i fotel kierowcy i jeden fotel pasazera z garazu - lekko przykurzony ale za to skora w dobrym stanie ;)

Myk polega jedynie na tym, ze ja mam szare wnetrze. Ta czarna skora z czarnymi plastikami od civica lepeij wyglada ale jak przylozylem oparcie z aerodecka (bo bylo pod reka) to tragedii tez nie bylo.

zalaczam fotke oparcia z aerodecka (dla kontrastu czarnej skory z szarymi plastikami R400, i jedna fotke robiona przez szybe auta docelowego kompletu. Dodatkowo zalaczam link do aukcji, ktora prezentuje komplet docelowy jaki bym mial.

http://moto.allegro.pl/po...1200855270.html

Gdybym sie zdecydowal to bede mial dwa siedzenia z regulacja głębokości siedziska. Ze swojego fotelu przeszczepie do tamtego i mam dwie regulacje. Niestety tamte fotele maja czarne plastiki w dolej czesci fotela - ja mam szare - ale to tez nie problem bo moge zdemontowac czarne plastiki fotela pasazera i jakims sprayem pod kolor pomalowac :)

Co jeszcze chcialem powiedziec to to, ze fotele posiadaja dwa zaglowki na tylnej kanapie (ja niestety nie mam, auto jest z wloch, a w tamtych czasach nie bylo wymogu wyposazania kanap w zagłowki) na tylnej kanapie jest podłokietnik (u mnie nie ma).

Do tego fotele od civica ladniej wygladaja ksztaltem niz te od R400. Zobaczcie na ten fotel (taki mam teraz)
http://moto.allegro.pl/fo...1225201045.html
a na ten
http://moto.allegro.pl/ho...1231776504.html
Ja to sie smieje, ze fotele od civica na silowni cwiczyly kapturki a od rovera to takie mizeroty :) z zapadłymi barkami i dluga szyja hehe..ale ja glupoty pisze...nie zwracajcie na to uwagi, po prostu jestem lekko podekscytowany.

Fotele od zsa tez ladne
http://moto.allegro.pl/ro...1220289010.html
ale te od civica bardziej masywnie wygladaja, wrecz jak lotnicze.

No i najwazniejsz2 dwa argumenty na tak.

1. Dogadalem z facetem, ze gdybym sie zdecydowal to wymontuje sobie sam fotel i kanape z auta i wezme jeden fotel z garazu i w miejsce wyjetych foteli zamontuje mu te pozostale w garazu. Z uwagi wlasnie na ta zamiane i wlasne jej wykonanie zjechal z ceny z 279zl do 200zl.

2. Fotele znajduja sie jakies 1500metrow od mojego domu. Mam zamiar na miejscu zamontowac "nowe" fotele w swoim samochodzie i gdyby cos mi nie pasowalo, nie kontrastowalo moge sie w kazdej chwili rozmyslic :) Tym samym nie ryzykuje kupna kota w worku przez internet bo wiadomo jak to jest, a to jakas ukryta wada, a to sie okaze ze cos nie pasuje mechanicznie albo wizualnie ;)

Konkludujac ja jestem na tak byle by ta czarna skora pasowala do szarych plastikow!
PS. Pozniej z czasem wymienie szmaty w boczkach na czarna skore i juz bede mial wizualne polaczenie foteli. Do tego moze uda mi sie odkupic pokrywę podłokietnika z civica (ktora obszyta jest czarna skora) i mam nadzieje, ze jakos to bedzie wygladalo.

Teraz po lekturze prosze was o posty o tresci bierz lub nie bierz i krotkie uzasadnienie ;D hehe jutro dzien sadu czyli telefon do sprzedajacego z decyzja i ewentualne umowienie sie na srode!

Kurcze juz 40 min pisze tego posta...

Pozdrawiam
Podpalony Patryk aka faecd
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 18:36   

bierz te od ZS180 przynajmniej to nie stare wygniecione tapczany, do tego dużo lepszy gatunkowo materiał a 350pln to super cena...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 18:56   

dobryziom, a po co mi fotele z airbagami, chyba je podlacze pod zapalniczke, jak wcisne zapalniczke to beda wybuchaly :D hehe p;oza tym jak sie okazuje tamten komplet byl do sedana czyli ni jak do mnie nie wejdzie.

Poza tym material fotli od hondy byl znacznie lepszy jakosciowo niz ten roverowy.

jezeli juz brac cos z mg zs to moze takie cudo http://moto.allegro.pl/ro...1201447025.html ale to i tak sie nie kalkuluje... ccc super cena, swietny stan kanapy, foteli i wszystko na miejscu.

Obgadalem sprawe juz z ojcem i bratem i jutro chyba dzwonie i sie umawiam.

PS zobaczcie na to ogloszenie ktore powyzej wkleilem...jakos czarne pol skora wspolgra z szarymi plastikami i nawet te pasy na tylnej kanapie bez tragedii :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 19:08   

faecd, za dwie stoofki to bym brał i nie patrzył (choć mam podgrzewanie w siedzeniach).
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 19:55   

I to jest wlasnie to. Biore nie patrze :)

dobryziom, ma w sumie troche racji, ze to moga byc stare tapczany, ale z drugiej strony miec ciut lepsze tapczany za grosze to chyba dobry interes. Jutro rano dzwonie i moze uda sie umowic na jutrzejsze popoludnie na zakup, ewentualnie tak jak dogadalem wczesniej umowie sie na srode!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 20:01   

faecd napisał/a:

dobryziom, ma w sumie troche racji, ze to moga byc stare tapczany, ale z drugiej strony miec ciut lepsze tapczany za grosze to chyba dobry interes.


wiesz za ta kasę i tak warto zmienić na tapczan o lepszym wyglądzie :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 20:09   

Jestem tego samego zdania co dobryziom jak już coś wymieniasz wymień na coś z czego będziesz w 100% zadowolony i imo lepiej dołożyć te 200zł. Ja jak po pół roku przeglądania allegro trafiłem na czarną pół-skórę do kanciaka z nadwoziem hatchback bodajże za 450zł cieszyłem się jak dziecko mimo, że później było jeszcze 3 tygodnie kombinacji czym to wysłać bo albo firma nie chciała zabrać takiej paczki albo cen za przesyłkę była "lekko" mówiąc przesadzona. Swoją drogą uważam, że pół-skóry w kanciakach czy to HB czy coupe wyglądały zdecydowanie lepiej niż w nowych R..
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 20:23   

faecd, tu chyba nie masz co rozmyślać za dużo masz plusów które zaważają za tymi od VTi, chociaż wydaje mi się że w porównaniu z MG ZS są całkowicie inne, gdyż z MG są bardziej twardsze, mają lepsze trzymanie boczne i w użytkowaniu codziennym bardziej dostałbyś w dupsko z twardością niż te z VTi.
A tak na boku , jeżeli chodzi o te tapicerki od VTi to jakaś mania na forum Civic-a kupują to na potęgę i wsadzają do gorzej wyposażonych Cifuw niż VTi :) takie zboczenie :)

Jednak drążąc ten temat to chciałbym zapytać czy istnieje możliwość zamontowania np. sportowych foteli w beżowych skórach z Rovera 200 kanciaka/Coupety chodzi mi czy podejdą mocowania.
Moje marzenia o fotelach z ATR-a zostaną daleko, daleko w tyle nie dość że nie pasują w kolorze, to nie wiadomo czy podejdą na szynach. :cry:
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 20:30   

Kiedyś zastanawiałem się właśnie nad fotelami z 4setki bo do kanciaka w HB kompletnie nigdzie nic nie widziałem ktoś mi pisał, ze od 4setki do kanta fotele nie podejdą bez przeróbki szyn ale głowy nie dam bo osobiście nie sprawdzałem. Druga sprawa to kanapa, beżowej skóry w kanciakach HB chyba nie było, a od coupe nie podejdzie bo jest 2osobowa...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 22:42   

camaro17 napisał/a:
Jednak drążąc ten temat to chciałbym zapytać czy istnieje możliwość zamontowania np. sportowych foteli w beżowych skórach z Rovera 200 kanciaka/Coupety chodzi mi czy podejdą mocowania.
Moje marzenia o fotelach z ATR-a zostaną daleko, daleko w tyle nie dość że nie pasują w kolorze, to nie wiadomo czy podejdą na szynach. :cry:


camaro bierzesz spawarke albo dobrego znajomego, ktory ma migomat i przerabiasz szyny.

PS hondziarze to wariaty. Przed roverem tez mialem honde i tez juz chcialem wsadzic 3 tys zl w silnik 15 koni mocniejszy :P debilstwo....tak samo jak do tych 1,4 90km wsadzaja rozpurki i kombinuja...rozumiem, jak mamy gruntowne zmiany zawieszenia, hamulców, silnika to wtedy owszem trzeba kombinowac.

Mnie tam ogolnie podoba sie ksztalt tych foteli i przede wszystkim tylna kanapa, zagłowki i podlokietnik. Zdarza mi sie czasami jechac z tylu jak brat prowadzi, mama z przodu lub ktos inny...teraz bede siedzial jak prezes ;)

Jutro zadzwonie umowie sie a po wszystkim zrobie fotki jak to wyglada :) i zobaczymy czy te fotele vti lepiej trzymaja w zakretach niz te roverowe szaraki :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 22:48   

faecd napisał/a:
tak samo jak do tych 1,4 90km wsadzaja rozpurki i kombinuja...rozumiem, jak mamy gruntowne zmiany zawieszenia, hamulców, silnika to wtedy owszem trzeba kombinowac.


Są i tacy u nas na forum :P
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 22:57   

uważam, że nawet w silniku 1,1 jak mamy obniżony zawias, warto założyć rozpórkę. Nie chcę wdawać się w polemikę, ale wystarczy zapytać osoby, które to zrobiły. Komfort jazdy się podnosi po założeniu rozpórki na obniżony zawias, także, to że ktoś ma 1,4 90km niski zawias i rozpórkę nie jest niczym 'poronionym' ; )
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 23:04   

Pływak napisał/a:
Są i tacy u nas na forum
ciiii :neutral: :wink: bo camaro uslyszy :D haha

ale poniekad rozumiem go, odwiedza forum hondy gdzie na haslo JDM chlopaki szczytuja :) i zarazil sie...jak juz wspominalem, tez przezywalem ten mlodzienczy zapal do kombinowania

teraz najwazniejsza jest wygoda luksus i but. Wish to have e39 530d :D :D albo lepiej e46 330d :d hehe w weekend mialem okazje pijany co prawda jechac taksowka mercedesem e-klasse W211 (poprzednia generacja) 2,7 CDi..ale to ma kopa...az strach co potrafi 3,2 CDI :D

[ Dodano: Pon Wrz 20, 2010 23:04 ]
memphisto napisał/a:
jak mamy obniżony zawias
okej ...ale po co zakladac jak sie nie ma obnizonego :D hehe
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Fotele z civica do roverka
FatMatic Tuning wizualny 2 Sob Wrz 17, 2011 12:35
FatMatic
Brak nowych postów [r200] Fotele i kanapa :)
jasiu87 Tuning wizualny 18 Sro Mar 26, 2008 22:34
Gość
Brak nowych postów Kanapa i fotele + boczki z rovera 25 do 214
marek181 Tuning wizualny 6 Czw Gru 23, 2010 00:01
memphisto
Brak nowych postów [r 200] Tapicerka (fotele podbitka i kanapa)
matlacz Tuning wizualny 2 Wto Lis 20, 2007 18:15
matlacz
Brak nowych postów r214 czy podejdą fotele i kanapa od MG ?
Drake91 Tuning wizualny 17 Pią Mar 26, 2010 16:10
Krzysi3k



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink