Forum Klubu ROVERki.pl :: Jazda po marihuanie...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda po marihuanie...
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 12, 2011 07:17   

Cytat:
ahh przypomniały mi się stare dobre czasy kampanii maciej vs. maciej i słynnych telefonów Marka :) :) :):)

No właśnie mam nadzieję na reaktywację, tym razem z innym wątkiem przewodnim. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 12, 2011 07:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 12, 2011 15:05   

Rozmawiałem dziś z sędzim sądu apelacyjnego w Warszawie na ten temat.
Powiedział że niestety prawo w tym miejscu jest właśnie bardzo restrykcyjne i bardzo niesprawiedliwe szczególnie dla osób które w sposób bierny i nieświadomy zostały pokrzywdzone przez takie badanie.
Zwrócił uwagę również na to że również niektóre leki mogą powodować że wynik będzie pozytywny.
Zasugerował również że jedynym wyjściem jest właśnie odmowa badania na urządzeniu które możemy przypuszczać że jest nieprecyzyjne i udać się na badanie krwi.

Nic odkrywczego ale zawsze jedna opinia człowiek z 20 letnim doświadczeniem.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Sty 13, 2011 15:56   

greg-si napisał/a:
Zasugerował również że jedynym wyjściem jest właśnie odmowa badania na urządzeniu które możemy przypuszczać że jest nieprecyzyjne i udać się na badanie krwi.


W sumie dobrze wiedzieć - jak mają zabrać prawko na nie wiadomo ile tylko dlatego że wynik wyszedł nie taki jak powinien na badziewnym testerze to najlepiej od razu w ten sposób sprawę załatwić. Swoją drogą ciekawe jak badają to w np Holandii. Mają jakieś lepsze testery od naszych?
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 13, 2011 19:42   

Właśnie sędzia wspominał Holandię że tam mają jeszcze większy młyn bo tam nawet kawę można kupić z domieszką jakiś środków.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
pablom1978 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 46
Skąd: Białystok



Wysłany: Pią Sty 14, 2011 13:32   

Shrekinho90 napisał/a:
No ale o dziwo wynik wyszedł pozytywnie i mnie zabrali na komendę później do szpitala na badanie krwi, następnie z powrotem na komendę na przesłuchanie i tak mi zajęli ponad trzy godziny, zabrali prawo jazdy za pokwitowaniem i powiedzieli że oddadzą jak będą wyniki badań krwi o których mnie poinformują.
Ogólnie to przypomniałem sobie że 2 tygodnie temu byłem w towarzystwie gdzie palono "trawkę" i nieporządanie jakąś śladową ilość dymu mogłem wchłonąć, a takie badanie krwi to ponoć wykrywa nawet jak ktoś palił kilka miesięcy wcześniej.


http://www.biogen.pl/Test...nie_narkotykow/
Z tego artykułu wynika, że test narkotykowy stosuje się do wykrywania narkotyków w ślinie, czyli jak przypuszczam badana była ślina, a co ma ślina do "nawdychania się" dymu? I to dwa tygodnie wcześniej? Ktoś tu kręci. Tylko kto?
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 14, 2011 13:43   

pablom1978 napisał/a:
Z tego artykułu wynika, że test narkotykowy stosuje się do wykrywania narkotyków w ślinie, czyli jak przypuszczam badana była ślina, a co ma ślina do "nawdychania się" dymu? I to dwa tygodnie wcześniej? Ktoś tu kręci. Tylko kto?

Może być też w moczu, a proces jest prosty - wdychasz, przez pęcherzyki płucne to co wdychasz, jest absorbowane do krwi, a z krwią rozchodzi się po całym organizmie, więc trafia też do śliny i moczu.

Przecież palenie to nic innego, jak wdychanie produktów spalania, a różnica między biernym, a czynnym paleniem to tylko dawka - im bliżej papierosa/fajki/fifki, i im dym jest mniej rozrzedzony, tym większą dawkę możesz przyjąć.

W całej sprawie właśnie dawka jest problemem, bo nie jest określona w przepisach, a wdychając dym kogoś innego też możesz wchłonąć narkotyk do krwi i nawet o tym nie wiedzieć.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pią Sty 14, 2011 15:17   

pablom1978, to się popisałeś...
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Sty 14, 2011 16:41   

pablom1978 napisał/a:
a co ma ślina do "nawdychania się" dymu? I to dwa tygodnie wcześniej? Ktoś tu kręci. Tylko kto?


próbuje sobie wyobrazić jak by było z moczem :p
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
pablom1978 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 46
Skąd: Białystok



Wysłany: Pią Sty 14, 2011 20:50   

Krzysi3k napisał/a:
pablom1978, to się popisałeś...


Wystarczy trochę posurfować po stronach, trochę popytać i można wyciągać wnioski:

"...Zasadnicze znaczenie ma upływ czasu, jaki minął od momentu wprowadzenia narkotyku do organizmu oraz drogi jego wprowadzenia. Krótko po przyjęciu narkotyk ujawnia się łatwiej w ślinie i we krwi, a mocz może go jeszcze w ogóle nie zawierać. Z kolei po upływie dłuższego czasu, narkotyk bywa ujawniany już tylko w moczu i pocie, a nie udaje się stwierdzić jego obecności we krwi. Najbardziej widoczna korelacja stężenia występuje we krwi i w ślinie. Krew uważana jest przy tym za płyn najwierniej odzwierciedlający stan organizmu znajdujący się "pod wpływem" środka działającego podobnie do alkoholu. "- cytowane za http://www.zielona-gora.p...id=36&ida=2941.
"Krótko" to nie dwa tygodnie, a około godziny, może dwóch po "małym buchu".
Test wykonywany przez policjanta bada ślinę, a gdy są wątpliwości pobiera się krew do badań. Ja wiem, że kolegi, zwłaszcza roverkowicza jest szkoda, bo ktoś był niedobry i zabrał prawo jazdy, a nawet może straszył sądem i surowym wyrokiem ale ja mówię stanowcze NIE każdemy kto siada za kółko po pijaku czy po "trawie" lub innym świństwie.
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sob Sty 15, 2011 11:24   

pablom1978 napisał/a:

Wystarczy trochę posurfować po stronach, trochę popytać i można wyciągać wnioski:


jakieś dziwne te wnioski bo...

pablom1978 napisał/a:

"...Zasadnicze znaczenie ma upływ czasu, jaki minął od momentu wprowadzenia narkotyku do organizmu oraz drogi jego wprowadzenia....Z kolei po upływie dłuższego czasu, narkotyk bywa ujawniany już tylko w moczu i pocie, a nie udaje się stwierdzić jego obecności we krwi.


z tego co wiem to po dłuższym czasie jest tylko wykrywalny ale z krwi... w moczu to max 2tyg. jednak tak jak pisałem jest możliwość oczyszczenia organizmu w 4-5dni np. regularny duży wysiłek - sport biegi, siłownia oczyszczająca organizm. Do tego sauna oraz regularne picie piwa.

pablom1978 napisał/a:

"Krótko" to nie dwa tygodnie, a około godziny, może dwóch po "małym buchu".
Test wykonywany przez policjanta bada ślinę, a gdy są wątpliwości pobiera się krew do badań. Ja wiem, że kolegi, zwłaszcza roverkowicza jest szkoda, bo ktoś był niedobry i zabrał prawo jazdy, a nawet może straszył sądem i surowym wyrokiem ale ja mówię stanowcze NIE każdemy kto siada za kółko po pijaku czy po "trawie" lub innym świństwie.


i tu tez nieścisłość test na silne tym bardziej jak piszesz po buchu czyli czynnym paleniu wykryje ci nawet do 3 dni wstecz... jednakże ten test ma swoje wady czyli może wykazać nawet palenie bierne tym samym jest mało wiarygodny i wymaga potw. wiec nie można oceniać kogoś za winnego przez pryzmat niedokładności testu a tym bardziej prawa które nie wyszczególnia konkretnych norm jak to jest w przypadku promili alkoholu...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Sob Sty 15, 2011 11:51   

greg-si napisał/a:
Rozmawiałem dziś z sędzim sądu apelacyjnego w Warszawie na ten temat.
Powiedział że niestety prawo w tym miejscu jest właśnie bardzo restrykcyjne i bardzo niesprawiedliwe szczególnie dla osób które w sposób bierny i nieświadomy zostały pokrzywdzone przez takie badanie.
Zwrócił uwagę również na to że również niektóre leki mogą powodować że wynik będzie pozytywny.
Zasugerował również że jedynym wyjściem jest właśnie odmowa badania na urządzeniu które możemy przypuszczać że jest nieprecyzyjne i udać się na badanie krwi.

Nic odkrywczego ale zawsze jedna opinia człowiek z 20 letnim doświadczeniem.


Dla mnie jest to najbardziej wiarygodne, a do tego jakze prawdziwe. Wydaje mi sie, ze policja powinna informowac mnie o prawie do odmowy takiego badania. Czy w takim razie jezeli napisze do prokuratury, ze badanie bylo nieprecyzyjne i czekam przeciez na wynik badania krwi i zadam zwrocenia prawa jazdy do wyjasnienia sprawy to czy cos wskoram? Co prawda juz sie pogodzilem, ze przez powiedzmy pol roku bede bez prawka, sprzedalem samochod, kupilem skuter, ale jednak wolalbym jezdzic samochodem. Szczegolnie, ze wiem ze nie jechalem najarany!
pablom1978 napisał/a:
ale ja mówię stanowcze NIE każdemy kto siada za kółko po pijaku czy po "trawie" lub innym świństwie.

Przeczytaj jeszcze raz watek i sprawdz kto jechal pod wplywem, a do reszty tego co napisales dodam, ze wlasnie we krwi stezenie wychodzi zawsze wieksze i utrzymuje sie dluzej. Ciekawy jest rowniez fakt, ze we wlosach i paznokciach utrzymuje sie parenascie lat, jezeli nie cale zycie.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Sty 16, 2011 20:48   

Ciekawi mnie czy w razie odmowy badania testerem i wycieczki na badanie krwi policja ma prawo zabrać prawko do czasu wyników badania krwi. Wkońcu zachodzi podejrzenie ,ze jest się pod wpływem skoro się odmawia badania ;) A przy uzasadnionym podejrzeniu mogą chyba zatrzymać racja ??
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Nie Sty 16, 2011 21:23   

chudson, nie sądzę żeby zabiali, dopiero po wyniku badań krwi.
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 13, 2011 12:03   

zastanawia mnie tylko jedno, prosilbym osobe, ktora wei na pewno - jak jest w PL prawie , jak mierzy sie i stezenie marihuany i czy sa jakies normy, np dopuszczalna dawka.

Zastanawia mnie to jak to sie ma do Czech, wyjezdzam na narty pale, wracam po tygodniu, mam kontrole i... wynik jest pozytywny, bo slady sie utzrymuja dlugo, co dalej :)

Mam wrazenie , ze ta sprawa jest mocno pokrecona O_o

Czyli w razie konroli , najlepiej od razu zadac doprowadzenia na krew, oszczedzi to czasu, nerwow i prawko zatrzymamy do dnia otrzymania wynikow, co Perez mowil ma miejsce po okolo pol ROKU !! !

Zaiteresowalo mnie to po rozmowie z Perezem, bo jak to sie ma do holendrow co przyjezdzaja do PL, u nich mozna sie nawdychac nawet samemu nei palac . CO wtedy >?

Niedoskonalosc testow "podrcznych" u policjantow komplikuje jeszcze sprawe.

Pytam, bo chialbym wiedziec, mimo, ze nie pale :) Marihuana jest wpisana jako srodek dopingujacy w sporcie :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Lut 13, 2011 12:08   

maniaq napisał/a:
Marihuana jest wpisana jako srodek dopingujacy w sporcie :)


hehe no wyobrażam sobie tę zabójczą szybkość i precyzję. :mrgreen:
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Nie Lut 13, 2011 12:17   

zouza napisał/a:
hehe no wyobrażam sobie tę zabójczą szybkość i precyzję.

Smolarka zawiesili w meczach, grał wtedy w Holandii :wink: , a zrobili mu testy podczas jakiegoś meczu pucharowego poza Holandią (gdzie oczywiste było że nawet jeśli palił to akurat nie przed meczem :ok: ).
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 13, 2011 12:22   

nie zawsze potrzebna jest szybkosc ;) ale koniec OT, do tematu, wie ktos jak to jest w interpretacji prawa i w wyrokach sadow ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Nie Lut 13, 2011 14:10   

Krzysi3k napisał/a:
chudson, nie sądzę żeby zabiali, dopiero po wyniku badań krwi.

Niestety nie masz racji, ja cały czas czekam na wynik badania krwi bez prawa jazdy.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jazda pod wpływem alko po raz 2
najko Prawo i ubezpieczenia 18 Czw Wrz 08, 2011 18:09
asgard88
Brak nowych postów [ALL] Jazda na przeciwmnielnych / przeciwmgłowych
Kiedy jest to legalne, a kiedy brakuje nam rozsądku i poszanowania innych
kharry Prawo i ubezpieczenia 2 Sro Lut 18, 2009 01:39
kharry
Brak nowych postów Jazda samochodem i rozmowa przez telefon
Gość Prawo i ubezpieczenia 10 Wto Kwi 23, 2019 10:19
Zigg
Brak nowych postów Jazda na OC poprzedniego właściciela i sprawy z tym związane
marecki6 Prawo i ubezpieczenia 14 Wto Mar 15, 2011 20:43
marecki6
Brak nowych postów [PORD] - Jazda na wprost z pasa do skretu w prawo...
MaReK Prawo i ubezpieczenia 30 Pon Gru 29, 2008 22:13
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink