Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Jak wyjąć wiązkę tylniej klapy?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Jak wyjąć wiązkę tylniej klapy?
Autor Wiadomość
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 13:50   [R200] Jak wyjąć wiązkę tylniej klapy?
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1998

Witam. Wszyscy piszą o izolowaniu wiązki jak się poprzecierają w niej przewody itp, ale nikt nie napisał jak to ustrojstwo wyjąć i zabrać do domu w celu polutowania ;) Przy okazji wymiany siłowników w bagażniku stwierdziłem że się za to wezmę, ale nie sposób tych kabli wyjąć. Ten fragment z bagażnika wypiąłem i z nim nie było problemu, ale jak wyjąć tą część, która jest w klapie? Coś mi tam cały czas blokuje, a nie chcę na siłę ciągnąć bo urwę te kable. Oczywiście plastik z klapy zdjąłem i złączki rozpiąłem, ale nie da się tego przeciągnąć przez klapę w celu wyjęcia. Ktoś to robił może?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 05, 2011 13:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Bordos 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 278
Skąd: Gda



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 15:03   

Tak jak to robiłem i udało się.

Jeśli dobrze pamiętam, należało zacząć od odpięcia wtyczek, następnie odpięcia ogrzewania tylnej szyby.

Należy pamiętać, iż kilka (chyba dwa) przewody idą do trzeciej lampy stopu.

Polecam Ci przymocować linkę do wyjmowanych przewodów, tak od strony ogrzewana szyby jak i osprzętu klapy bo potem może być ciężko to włożyć.

Wyjmować musisz to oczywiście w stronę łączenia klapy z autem.

Jak coś to pytaj :)
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 15:11   

Ok dało radę, faktycznie trzymało to ogrzewanie szyby - totalnie o tym zapomniałem a tam wsuwka jest taka sprytna :) Właśnie pociągnąłem sobie to na nitce, ale tak mocno te kable wyszarpałem, że nitka też się wciągnęła. Będzie zabawa przy wkładaniu tego spowrotem...
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 15:39   

Wkładanie tego jest łatwiejsze niż wyjmowanie, mi zajęło mniej czasu. Od prawej strony tylko wsuwamy i podpinamy wszystko, z lewej wkładamy od góry przez dzure do wpięcia ogrzewania i spinamy wszystko. Cała filozofia.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
wachu990 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 307
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 22:37   

Ja właśnie zabieram się za naprawę. Wiązka leży u mnie na biurku. W ruch idą koszulki termokurczliwe, nóż, obcinaki, cyna i lutownica. Mam nadzieję że jakiś czas potrzyma. Zastanawial się co by zmiękczyło koszulki tych przewodów. Już się zastanawiałem nad zrobieniem nowej wiązki ale za dużo roboty .... A taśma kabli to około 50 zl wyjdzie bo 2 metry ponad potrzebne :cool:
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 23:08   

Ja zakończyłem walkę z wiązką na dzień dzisiejszy. Wszystko ładnie poprzycinane, polutowane, termoskurczki pozakładane i zgrzane. Niestety nie starczyło dnia żeby to przeciągnąć przez klapę, ale podłączyłem "na krótko" żeby sprawdzić czy wszystko działa i jest OK. Problem tylko się pojawił z trzecim stopem, który nie świeci po naciśnięciu hamulca. Jak się do tego dostać, bo chciałem sprawdzić czy tam się coś nie odłączyło, gdyż przy wyciąganiu wiązki mogłem coś poluzować albo nawet urwać. Aha jeszcze tylko mam pytanie odnośnie wiązki czy jak jest odpięta to normalne, że po zapaleniu auto od razu gaśnie? Nie trzyma zapłonu w ogóle. Po podłączeniu wszystko działa jak należy :)
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
Bordos 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 278
Skąd: Gda



Wysłany: Nie Mar 06, 2011 07:58   

Ja u siebie wymieniłem większość przewodów na całej długości, oprócz tego od podgrzewania szyby którego wymieniony został jedynie odcinek.

Tak zrobione trzyma już ok. pól roku :D
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Mar 06, 2011 09:59   

Też przybieram się do zrobione tej wiązki, ale to dopiero na wiosnę. Bo teraz trochę za zimno na takie zabawy. :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Mar 06, 2011 11:20   

Właśnie skończyłem zabawę z wiązką w 100% :) Wszystko przeciągnięte - tutaj pomógł kawałek druta, podłączone, gra i tańczy :) Myślę, że na jakieś pół roku będzie spokój :) Podpowiedz mi ktoś tylko co z tym trzecim stopem, bo nie świeci. Jak go rozebrać żeby nic nie połamać? Bo tam prawdopodobnie coś się wypięło :)
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
Szczygus 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 124
Skąd: Warszawa/Mokotów

Rover 200

Wysłany: Nie Mar 06, 2011 11:39   

pistolet, z tego co pamiętam, musisz zdjąć ten plastik w klapie który jest na wysokości stopu. Pod nim ukażą Ci się bodajże 3 śrubki które trzymają spojler razem ze stopem, odkręcasz je i mozesz normalnie cały spojler ze stopem zdjąć :)
 
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Nie Mar 06, 2011 12:03   

Szczygus napisał/a:
pistolet, z tego co pamiętam, musisz zdjąć ten plastik w klapie który jest na wysokości stopu. Pod nim ukażą Ci się bodajże 3 śrubki które trzymają spojler razem ze stopem, odkręcasz je i mozesz normalnie cały spojler ze stopem zdjąć

Spojler trzymają 4 śruby ale nie trzeba ich rozkręcać żeby sie dobrać do światła stopu. Wystarczy odkręcić 2 wkręty od dołu klosza stopu, po zdjęciu masz wszystko na wierzchu.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Mar 06, 2011 16:26   

Odkręciłem te wkręty od spodu światła, ale co się okazało śruby które trzeba odkręcić, żeby się dostać do środka są tak przerdzewiałe, że się połamały przy próbie wykręcenia. Nie mam się jak do tego dostać. Mogę dostać mandat za jazdę bez trzeciego stopu?
Jest jeszcze jedna sprawa. Od kiedy podłączyłem tą wiązkę na nowo, gdy wysiadam auta i dotknę np. drzwi, albo progu przy wysiadaniu to przeskakuje ładunek na mnie - "kopie". Gdzie szukać przyczyny? Wiązka jest na pewno dobrze polutowana, nie ma nigdzie przerw, ani przetartych kabli - sprawdzałem kilka razy przed założeniem. Coś gdzieś ucieka...
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Pon Mar 07, 2011 08:14   

pistolet napisał/a:
Mogę dostać mandat za jazdę bez trzeciego stopu?

Nie, trzeci to tylko dodatkowy stop ale ładnie wygląda, kiedy działa. :wink:
pistolet napisał/a:
śruby które trzeba odkręcić, żeby się dostać do środka są tak przerdzewiałe, że się połamały przy próbie wykręcenia.

Ja zdołąłem wykręcić w miare dobre 2, w jednej urwał się łepek, a ostatniej urwałem łepek szczypcami - troche plastik połamałem ale wkręciłem nowe większe, zabezpieczyłem wszystkie wazeliną techniczną i na jakiś czas powinno być dobrze.
pistolet napisał/a:
Jest jeszcze jedna sprawa. Od kiedy podłączyłem tą wiązkę na nowo, gdy wysiadam auta i dotknę np. drzwi, albo progu przy wysiadaniu to przeskakuje ładunek na mnie - "kopie". Gdzie szukać przyczyny?

Słuchasz głośno muzyki? Masz dobrze podłączoną masę i robi się wyładowanie na karoserie, dlatego Cie kopie.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Mar 07, 2011 08:20   

No w sumie mam dobrze podłączoną masę. Poprawiałem styki i wkręcałem nowe śruby, tam gdzie były zaśniedziałe. Czyli rozumiem, że tak ma być z tym "kopaniem"?
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
har0 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 196
Skąd: chojnow



Wysłany: Pon Mar 07, 2011 09:10   

Pistolet Ty wyminiałeś przewody na całej długości klapy czy tylko sztukowałeś na łączeniu??
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Mar 07, 2011 09:16   

har0, wyciągnąłem całą wiązkę, zabrałem do domu, uciąłem w połowie tam gdzie było poprzecierane i nic nie sztukowałem bo nie miałem dodatkowych kabli o takim przekroju niestety w domu, także tylko zarobiłem kable, polutowałem i zgrzałem termokurczkami. taką wiązkę założyłem. Najlepiej jest ją wymienić na nową, ale taki zabieg jak zrobiłem myślę, że do lata starczy.
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Pon Mar 07, 2011 15:30   

Cytat:
No w sumie mam dobrze podłączoną masę. Poprawiałem styki i wkręcałem nowe śruby, tam gdzie były zaśniedziałe. Czyli rozumiem, że tak ma być z tym "kopaniem"?

Mój roverek kopie podczas wysiadania tylko wtedy, gdy wcześniej podczas jazdy słucham głośno muzyki ale wyładowania w samochodach to normalka. Może coś się polepszy kiedy poprawisz masę przy akumulatorze.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 16:13   

Ej ma takie pytanie. :grin: Bo kiedyś musiałem rozcinać ten gumowy wężyk i teraz go zaklejam taśmą, ale to na długo nie starcza. Macie jakieś inne pomysły aby ten wężyk jakoś inaczej zabezpieczyć.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Mar 09, 2011 16:16   

Poszukaj nowego na szrocie jakimś, albo może na allegro się znajdzie nie poprzecierany, jak nie to zalej silikonem.

[ Dodano: Sro Mar 09, 2011 16:16 ]
Zamiast rozcinać wężyk, lepiej jest przeciąć wiązkę w miejscu tej "przelotki" :) Ładnie ją zrobić, potem zdjąć wtyczki z jednej strony i przeciągnąć jak należy.
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
bachuINO 



Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 6



Wysłany: Sro Lip 03, 2013 16:17   

Witam mam problem. U mnie było tak,ze zaczelo cos tyrkotac w wiazce tylnej klapy, ale jak byla otwarta klapa to było ok. Poruszałem tą gumą z kablami i teraz nie działają mi wszystkie światła stopu,central. Zdjąłem ta gume i wszystkie kable sa poprzecierane,czyli poszło niezle zwarcie. Teraz takie pytanie czy cos moglo sie spalić (oczywiscie oprocz kabli) ?
Jak wyjąć tą wiazke na odcinku od góry ? Bo od klapy odpiąlem juz wszystko ale nie wiem gdzie jest ta kostka co wchodzi do budy u gory pomiedzy klapą
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Wiązka tylniej klapy w stalowy oplot ?
Saaphyri Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Sro Gru 12, 2018 16:26
Saaphyri
Brak nowych postów [MG ZR] wiazka tylniej klapy
maldini Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Lip 17, 2014 17:32
maldini
Brak nowych postów [R216 '98] Rdza przy zawiasach tylniej klapy, i nie tylko;|
grisha13 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Nie Cze 08, 2008 18:40
pietro
Brak nowych postów [r200 20.tdi 98r] Włącznik ogrzewania tylniej szyby
latinoo22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 38 Wto Paź 20, 2009 23:48
flapjck1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink