Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214SI]Generalny remont silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214SI]Generalny remont silnika
Autor Wiadomość
Lesior 



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 82
Skąd: Przemyśl

Rover 200

  Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 14:04   [R214SI]Generalny remont silnika
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

Mam pytanie do Was koledzy czy wiecie może ile kosztuje zrobienie generalnego remontu silnika dodam że w aucie poszła uszczelka pod głowicą i lekko się przegrał silnik tzn (wskaźnik temperatury podniósł się max 1 cm od normalnego stanu czyli gdzieś na połowie skali) od razu auto zostało zgaszone moje pytanie brzmi co trzeba kupić i jak cenowo
Silnik ma przejechane 110 tyś km
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 14:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 16:33   Re: [R214SI]Generalny remont silnika

Lesior napisał/a:
Mam pytanie do Was koledzy czy wiecie może ile kosztuje zrobienie generalnego remontu silnika dodam że w aucie poszła uszczelka pod głowicą i lekko się przegrał silnik tzn (wskaźnik temperatury podniósł się max 1 cm od normalnego stanu czyli gdzieś na połowie skali) od razu auto zostało zgaszone moje pytanie brzmi co trzeba kupić i jak cenowo
Silnik ma przejechane 110 tyś km

według mnie i wskaznika to sie nie przegrzal. a jesli tak ,co jest malo prawdopodobne,to remont jest nieoplacalny.
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 16:35   

Lesior,
Użyj wyszukiwarki i wpisz wyrażenie HGF ( zaznacz sobie opcję "Przeszukaj tylko tytuł wiadomości" ). Dowiesz się wszystkiego. Miłej lektury. :wink:

PS.
Lesior napisał/a:
zrobienie generalnego remontu silnika

To Cię raczej nie czeka. :wink:
 
 
 
Lesior 



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 82
Skąd: Przemyśl

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 18:03   

No tak może i nie czeka mnie remont ale chce się dowiedzieć ile kosztuje taki remoncik w niedługim czasie będę chciał pojechać samochodem do Anglii i używać go na co dzień do pracy i będzie pokonywał dziennie 100 km do tego mam ponad 2 tyś km na dojazd a nie chciałbym żeby spotkała mnie niemiła niespodzianka po drodze

Drogi kolego Adrianie czytałem już masę postów o HGF i korzystam bardzo często z opcji (wyszukaj)

Dodam do tego że auto nie chodziło przed HGF tak jak powinno bywało strasznie mułowate wiem że może być bardzo dużo czynników tego że auto było mułowate i np wystarczy wymienić świece i będzie chodził jak marzenie ale i tak chciałbym dowiedzieć się jak cenowo kosztuję taki remoncik dowiedziałbym się sam u mechanika tylko nie ma mnie chwilowo w Polsce.

I takie pytanie do tego czy mechanik może stwierdzić czy remont jest potrzebny czy też nie ?
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 18:59   

Remoncik remoncikowi nie równy :wink: . Nie wiemy co jest do wymiany/naprawy. Ceny w zależności od regionu kraju też są różne. Dlatego ciężko mówić o kosztach.
Lesior napisał/a:
korzystam bardzo często z opcji (wyszukaj)

:ok: I tak trzymać!

Lesior napisał/a:
I takie pytanie do tego czy mechanik może stwierdzić czy remont jest potrzebny czy też nie ?

Dobry mechanik - tak. :wink:

Do jazdy i pracy w Anglii wolałbym chyba kupić coś na miejscu ( Roverka oczywiście ). Kierownica przynajmniej po "dobrej" stronie będzie. :grin:
 
 
 
Lesior 



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 82
Skąd: Przemyśl

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 19:53   

AdrianWWL napisał/a:
Remoncik remoncikowi nie równy :wink: . Nie wiemy co jest do wymiany/naprawy. Ceny w zależności od regionu kraju też są różne. Dlatego ciężko mówić o kosztach.
Lesior napisał/a:
korzystam bardzo często z opcji (wyszukaj)

:ok: I tak trzymać!

Lesior napisał/a:
I takie pytanie do tego czy mechanik może stwierdzić czy remont jest potrzebny czy też nie ?

Dobry mechanik - tak. :wink:

Do jazdy i pracy w Anglii wolałbym chyba kupić coś na miejscu ( Roverka oczywiście ). Kierownica przynajmniej po "dobrej" stronie będzie. :grin:



Dobrze gadasz w takim stanie jak jest mój rover kupie za 500 funtów zajechanego rovera kupie za 300 takiego do pracy ale dodaj do tego sobie mój wiek czyli 20 lat krótki okres zamieszkania w uk i ubezpieczenie na silnik 1.4 wyjdzie mi jakieś 2 tyś funtów do tego mot i tax :D czyli razem pewnie uzbierało by się 3 tyś funtów ;] wolę swój z Polski ściągnąć i jakiś czas nim pojeździć ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200 1,4 16V 98r] Generalny remont silnika
Co wymienić, jakie koszty?
kumilek23 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pon Mar 22, 2010 19:40
polofix
Brak nowych postów [214 1.4si 97r]generalny remont Roverka
teeba Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Wto Maj 25, 2010 11:51
teeba
Brak nowych postów [R214Si 1996r] Duże ubytki oleju, kopcenie z rury. Remont?
PlaNetka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pon Cze 16, 2008 13:41
Jary
Brak nowych postów [R25 1.4 16v '00r] remont silnika?
Tuffik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Cze 01, 2008 12:43
Tuffik
Brak nowych postów [R25] Remont Silnika czy wymiana ??
darklucas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Sob Sty 01, 2011 14:17
darklucas



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink