Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75] Prośba o opinię
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 75] Prośba o opinię
Autor Wiadomość
SNASIV 




Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 20:01   

sknerko napisał/a:
w jednym i drugim silniku gaz jest bardzo dobrym rozwiązaniem bo wychładza silnik

Co robi? Wychładza :shock: ? Chyba żartujesz... od kiedy gaz ma mniejszą temperaturę spalania niż benzyna? :roll:
sknerko napisał/a:
To dlaczego odradzasz komuś w K-serii?

Nie odradzam w K-seriach, tylko w silniku 1.8l o czym wspominałem wiele razy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 07, 2011 20:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 20:37   

SNASIV napisał/a:
Co robi? Wychładza ? Chyba żartujesz... od kiedy gaz ma mniejszą temperaturę spalania niż benzyna?

I tu widać twoją wiedzę w temacie. Reduktor jest podłączony do układu chłodzenia silnika a on potrafi być bardzo zimny co za tym idzie auto na gazie trochę trudniej zagrzać i najczęściej ludzie jęczą, że w aucie z gazem zimą zimno jest i nie dogrzewa.
Jak byś sprawdzał kiedyś temperatury płynu w swoim KV6 to byś to zauważył, no ale widzę ze nie ma o czym z tobą gadać.

SNASIV napisał/a:
Nie odradzam w K-seriach, tylko w silniku 1.8l o czym wspominałem wiele razy.

a czym się różni K-seria 1.8 od K-serii 1,4 czy innych? niczym poza pojemnością, więc nadal twierdzę ze masz nikłą wiedzę w temacie silników rovera.

Wcześniej pisałeś że miałeś już dużo aut z gazem a teraz tak spojrzałem na twój wiek i o ile z wykształcenia nie jesteś mechanikiem, to za wielu aut to Ty nie znasz. Prawko masz najdalej 8 lat więc to za wiele nie jest a nawet jak byś zmieniał auto co rok to nie wiesz o takim aucie po roku zbyt wiele a co dopiero mówić o znajomości różnych silników których się nawet w rękach nie miało.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SNASIV 




Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 23:01   

bez komentarza
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 22:07   

ja powiem tak, że dyskusja na poziomie " Ty nie masz racji bo jesteś za młody" albo "ja wiem lepiej bo spędzam godzinę tygodniowo u mechanika i wymieniłem termostat" jest żenująca. Nie wspomnę o tekstach " ja mam gaz i jest ok "

no ale jak kto lubi...

ja powiem od siebie że 1.8 to wynalazek na potrzeby Rovera i wprowadzenia 75 na rynek, to troszkę zmieniony i rozwiercony 1.4. Mimo tych lekkich zmian, 1.8 należy do awaryjnych silników w którym HGF występował często, częściej niż w 1.4... silnik ten jest podatny na HGF ze względu na problemy z termostatem( układem chłodzenia) oraz konstrukcją i twardością głowicy jak i uszczelki, nie wspomnę o różnicach temperatur między poszczególnymi elementami silnika.

Zakładanie Gazu do auta, który posiada silnik dość rzadko widziany przez oczy 80% mechaników w Polsce, który jest bardzo podatny na HGF a jego zrobienie nie oznacza że nie złapiemy następnego, ryzykowanie iż dobiorą prawidłową instalację gazową, prawidłowo ją zamontują, prawidłowo wyregulują i my jako użytkownicy zadbamy o prawidłowy stan podzespołów instalacji gazowej jak i auta przy tym silniku to jak 5 w totolotka i tyle odemnie.

90% mechaników ma problem z prawidłowym odpowietrzeniem układu chłodniczego a co dopiero o montażu gazu. Zakładając iż średnio przeciętny Kowalski jeździ 3 lata autem, pokonując rocznie 10-15 tys km. Ryzyko jakie z tym związane a co za tym idzie dodatkowe koszta w mojej opinii całkowicie odrzucają GAZ.

Co innego to 2.0 czy 2.5. Pisze stricte o 1.8. Po prostu w mojej opinii nie warto wkładać gazu do tego motoru ponieważ więcej jest przeciw niż za.

TO TYLKO MOJA OPINIA i nie musicie mnie jechać...

Polecam przeczytać dokładnie ten artykuł i strony które są w nim podaje z uk.

http://forum.roverki.eu/v...ght=prt&start=0
_________________
Pamparampam
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Maj 10, 2011 12:21   

Boncky napisał/a:
ryzykowanie iż dobiorą prawidłową instalację gazową, prawidłowo ją zamontują, prawidłowo wyregulują i my jako użytkownicy zadbamy o prawidłowy stan podzespołów instalacji gazowej jak i auta przy tym silniku to jak 5 w totolotka i tyle odemnie.

Cały czas powtarzam nie silnik a dobry gazmen i dbanie o silnik jest najważniejsze by uchronić się od przykrych niespodzianek. A jak nie dbasz i nie zajrzysz pod maske pół roku to mój Boże....

[ Dodano: Wto Maj 10, 2011 12:21 ]
Boncky napisał/a:
ja powiem tak, że dyskusja na poziomie " Ty nie masz racji bo jesteś za młody" albo "ja wiem lepiej bo spędzam godzinę tygodniowo u mechanika i wymieniłem termostat" jest żenująca. Nie wspomnę o tekstach " ja mam gaz i jest ok "

Tak dzis przeczytalem ten twój post Boncky, i widzę, że nie zrozumiałeś co miałem na myśli mówiąc o wieku Kolegi. Napisałem o jego wieku w kontekście jego wcześniejszego postu o tym ze miał dużo aut z gazem i to go upoważnia do stawiania jednoznacznych opinii że do K-serii gaz nie a do innych tak. Mając 8 lat prawko i nie będąc mechanikiem raczej małe szanse są aby poznać dogłębnie jakikolwiek silnik, jeżeli się go nie miało kilka lat a to wyklucza posiadanie dużej ilości aut bo dużo dla mnie to więcej jak 4. Sądzę że w 8 lat 4 auta pozna się pobieżnie chyba ze były to śruty które po dwa lata stały u mechaników bądź samemu się je naprawiało (ale wtedy wie się czemu instalacja gazowa w aucie obniża temperaturę chłodziwa).
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 15:49   

Tylko bez kłótni :cool:
A więc tak - kupiłem, przyjechałem do domu (180km), silnik pracuje cicho, wszystko super i w ogóle, ale mam jeszcze jedno pytanko, a nie chcę zaśmiecać forum kolejnymi tematami, więc napiszę tutaj o co c'mon.
Jak przyjechałem, to okazało się że w zbiorniczku wyrównawczym brakuje ok 0,2 -0,3l płynu (nie wiem czy tyle brakowało jak kupowałem - zapomniałem spr.). Dolałem tymczasowo (będę wymieniał wszystkie płyny i filtry) Dynagel. I wszystko ok, ale coś mnie zastanawia - jak silnik jest zimny(nie pracuje) to poziom płynu jest jakieś 0,3-0,5 cm poniżej minimum, ale jak go włączę to wraca na prawidłowe max/min - czy tak powinno być? Czy pracujący obieg chłodziwa powoduje zmianę (drobną bo drobną) ilości płynu w zbiorniczku?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 09:18   

pineska napisał/a:
Czy pracujący obieg chłodziwa powoduje zmianę (drobną bo drobną) ilości płynu w zbiorniczku?

tak powoduje a jak sie plyn rozgrzeje to nawet dość mocno zmienia objętość
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 22:35   

oczywiście że zmienia objętność temperatura i ciśnienie, spróbuj odkręcić korek na zagrzanym aucie:)
_________________
Pamparampam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [ROVER 75] Prośba o opinię
toko1212 Chcę kupić ROVERka 17 Pią Mar 07, 2014 17:39
Makabra
Brak nowych postów Prośba o opinie Rover 45
lukaszwierz Chcę kupić ROVERka 0 Sro Paź 06, 2010 13:14
lukaszwierz
Brak nowych postów Rover 75-prośba o opinię
granit Chcę kupić ROVERka 3 Sro Lip 27, 2011 21:13
granit
Brak nowych postów Rover 75 2,5 V6 prośba o opinię
BEAR_75 Chcę kupić ROVERka 14 Czw Lut 16, 2017 08:50
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink