Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Gaśnie w trakcie jazdy, potem nie odpala - KV6
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Gaśnie w trakcie jazdy, potem nie odpala - KV6
Autor Wiadomość
slawkop 




Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 19
Skąd: Sulechów



Wysłany: Nie Sie 28, 2011 10:18   [R75] Gaśnie w trakcie jazdy, potem nie odpala - KV6
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

pomozcie-juz trace cierpliwosc do mojego Roverka. Problem, ktory opisuje ponizej z biegiem czasu poglebial sie-mianowicie:

Samochod gasnie - juz od kilku tygodni od czasu do czasy zdazalo mu sie zgasnac. Jednak uznawalem, ze to cos z elektryka, rozlaczalem na chwile aku - potem odpalal (teraz juz wiem, ze rozlaczenie aku nic nie daje ).

Ostatnie 4 dni to masakra. Najpierw zgasł mi tuz za skrzyowaniem - odpalil po kilku probach.
Postawilem na parkingu. Po 2 godzinach - znowu problem z odpaleniem. W koncu odpalil. Przejechalem 400 metrow i znowu - zgasl jeszcze przed wyjazdem z osiedla. Tym razem nie odpalal 20 minut. Na szczescie mam nowy aku. W koncu odpalil. Na stale odlaczylem instalacje LPG-chce sprawdzic czy to moze ona "oddzialuje" mi na elektryke (jednak nie).
Jednak wczoraj na benzynie takze dwa razy mi zgasl - na szczescie odpalil prawie od razu.

Dzisiaj rano odpalil, pojechalem zatankowac Pb bo chcialem go sprawdzic na benzynie - przejechalem ok 2km - zgasl silnik w trakcie jazdy ale sila bezwladnosci jechal dalej i po kilkumetrach "zalapal" - przejechalem ok kilometra, zgasl.
Proby odpalenia nic nie daly (rozlaczenie aku takze nic nie dalo). Silnik zaczal sie wystudzac, ale mimo spadku temp - nie odpalil. Wlasnie go podholowalem pod blok.

Kilka uwag - po tym jak zgasnie wszystkie kontrolki sie pala, rozrusznik kreci bdb, jedna rzecz jest inna niz normalnie - po tym jak zgasl ale sila bezwladnosci w trakcie jazdy odpalil (czyli jakby na zapych) to kontrolka trakcji pali sie az do ponownego odlaczenia aku.

Prosze o rade




-przed chwila (po godzinnej przerwie) poszedlem go odpalic-odpalil, pochodzil minute i zgasl

nie moge go odpalic


sprawdzilem czujnik walka-schlodzilem go (byl zaledwie letni)-zalozylem z powrotem-nic

dobralem sie tez do wtyczki trakcji przy przepustnicy (otwarta), poruszalem wtyczka ale nic wiecej tam raczej nie zrobie-nic to nie dalo

forumowicz miehalek mial podobne objawy i byl to termostat oraz chlodnica oleju-
ja juz sam nie wiem
pomozcie
Ostatnio zmieniony przez slawkop Nie Sie 28, 2011 14:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 28, 2011 10:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 10:15   

...może u Ciebie jest uszkodzony czujnik wału a nie wałka rozrządu, objawy są zbliżone, dlatego ja u siebie wymieniłem niepotrzebnie czujnik wału zamiast wałka (ten wału jest poniżej filtra powietrza, ale jak masz skrzynię aut. to raczej dostać się do niego można tylko od spodu po zdjęciu pokrywy silnika)
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
slawkop 




Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 19
Skąd: Sulechów



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 20:41   

Aragorn napisał/a:
...może u Ciebie jest uszkodzony czujnik wału a nie wałka rozrządu, objawy są zbliżone, dlatego ja u siebie wymieniłem niepotrzebnie czujnik wału zamiast wałka (ten wału jest poniżej filtra powietrza, ale jak masz skrzynię aut. to raczej dostać się do niego można tylko od spodu po zdjęciu pokrywy silnika)


mam manualna - czy czujnik walu jest pomiedzy cylindrami? czyli gdyby obrazowo to w "dolku" V?
 
 
 
SeeQu 




Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 36
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 21:04   

Może moja odpowiedź będzie banalna ale zerknij na filtr powietrza...
Miałem identyczną historie po zakupie auta i filtr był tak zabrudzony, że poprostu gasł z braku powietrza.
 
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 21:43   

Nie masz do kogo podjechac zeby zrobic diagnostyke nawet elm ?
_________________
Naprawa VIS - brak mocy i duze spalanie w silnikach V6
http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
You tube
http://www.youtube.com/user/dzieju80
http://www.facebook.com/grzegorz.ciekot
 
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 22:00   

slawkop napisał/a:
Aragorn napisał/a:
...może u Ciebie jest uszkodzony czujnik wału a nie wałka rozrządu, objawy są zbliżone, dlatego ja u siebie wymieniłem niepotrzebnie czujnik wału zamiast wałka (ten wału jest poniżej filtra powietrza, ale jak masz skrzynię aut. to raczej dostać się do niego można tylko od spodu po zdjęciu pokrywy silnika)


mam manualna - czy czujnik walu jest pomiedzy cylindrami? czyli gdyby obrazowo to w "dolku" V?


...pod przepustnicą będzie od niego wiązka i schodzi w dół do bloku silnika, trzeba zdemontować obudowę filtra powietrza by się do niego dostać od góry, mi się nie udało bo za ciasno przy skrzyni by wsadzić tam łapę może przy manualnej jest więcej miejsca (jeśli nie masz osłony pod silnikiem to dostęp łatwy od dołu wystarczy troszkę unieść auto na lewarku)
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Gaśnie w trakcie jazdy
starla0 Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Kwi 05, 2019 14:07
MaReK
Brak nowych postów [R75] gaśnie podczas jazdy i nie odpala
kamilovski Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Cze 10, 2014 14:52
sknerko
Brak nowych postów [R75] brak pradu w trakcie jazdy
mahone1211 Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Kwi 29, 2016 23:44
sTERYD
Brak nowych postów [R75] spadek mocy w trakcie jazdy
mahone1211 Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Gru 19, 2014 21:23
longer86
Brak nowych postów [R75]Silnik kręci i nie zaskakuje, traci moc w trakcie jazdy
Bonnie Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Sty 01, 2020 21:15
Bonnie



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink