Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Roleta przeciwsłoneczna
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Roleta przeciwsłoneczna
Autor Wiadomość
bajerek 




Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 46
Skąd: birmingham uk



Wysłany: Czw Maj 21, 2009 20:12   

hi hi wiem.
teraz siedze z dzieckiem.
jak tylko znajde chwile to spowrotem ide walczy.
nigdy nie bylem w rozbieraniu takich rzeczy dobry.
ale dzieki za pomoc i powiem wam ze bez was wogole bym sie za to nie bral
pozdro
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 21, 2009 20:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Maj 22, 2009 09:44   

bajerek napisał/a:
no ok ale mam w\szystko rozebrane ale polka z tylu trzyma sie na jakis 3 klipsach przy samej rolecie i nie chce puscic a boje sie

te klipsy ponoć idzie wypchnąć od dołu z bagażnika
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bajerek 




Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 46
Skąd: birmingham uk



Wysłany: Pią Maj 22, 2009 11:26   

jest huraaaaa:mrgreen: dziala.
zrobile. siedziale do 1 w nocy ale dziala
pozdro i dzieki wszystkim

[ Dodano: Pią Maj 22, 2009 11:28 ]
no tak wogole to te tryby byly suche i tarlo i sie zacinalo a teraz jdest super
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Maj 22, 2009 22:15   

Sama roleta jest zaczepiana na 3 klipsy przy szybie,natomiast na srodku polki jest przyklejony kszaltownik metalowy -wystarczy go pchnac w kierunku szyby tylnej lub do siebie i wyskoczy z klipsu.W to miejsce jest montowana antena GPS.Ja osobiscie ulamalem plastykowy klips -ale stwierdzilem to dopiero po wyjeciu polki.Jak zamontujesz rolete ,to klips juz jest zbedny i kszaltownik

[ Dodano: Pią Maj 22, 2009 22:20 ]
Polka trzyma sie na 3 klipsach przy szybie natpmiast z przodu na srodku jest przyklejony ksztaltownik i osadzony na klipsie do nadwozia.Wystarczy pchnac w kierunku szyby tylnej lub do siebie i wyskoczy .Pozniej jak zamontujesz rolete jest to zbedne
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 03, 2009 23:33   

bajerek napisał/a:
no tak wogole to te tryby byly suche i tarlo i sie zacinalo a teraz jdest super


Czyli czym to najlepiej przesmarować?
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Lip 04, 2009 00:50   

Z uporem maniaka polecam dobrej jakości smar silikonowy(podobno może być w spraju).Kupiłem taki jak zacinała mi się szyba od strony kierowcy i teraz prawie wszystko tym smaruję,bo nie brudzi i nie śmierdzi,a właściwości smarne i konserwujące ma znakomite.
U mnie nawet deska rozdzielcza przestała skrzypieć.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 04, 2009 09:51   

Dziadek napisał/a:
polecam dobrej jakości smar silikonowy


a możesz podać coś z nazwy?
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Pon Lip 06, 2009 18:42   

przeczytałem ten temat dwa dni temu i jak za dotknieciem czarodziejskiej różdżki dzis naciskam guzik a tu lipa, nic. Wogole nic nawet nie slychac silniczka czy cos, jedynie co slychac to przy naciskaniu guzika z tyłu ciche pojedyncze "cyk", jak by przerywacz i tyle. Naciskalem kilkanascie razy i nic. Probowalem ja delikatnie wyciagac recznie podwazajac lekko srubokretem potem zas naciskalem guzik i nic. Złozyłem fotel, popatrzylem jak to sie rozbiera, troche popukałem tam, pomacałem :) a potem zas guzik i dalej nic. Ruszyłem od domu (bo to było pod pracą) dojechałem do domu naciskam zas i eureka, dziala. Co do cholery ? Jako ze u mnie nie bylo zadnego dzwieku silniczka sklanial bym sie ze silniczek sie spalil, ale poniewaz znow dziala wiec znaczy ze silniczek dobry. Jednie co widac ze ona sie otwiera i sklada jak by z oporem (wczesniej tez tak juz bylo ale myslalem ze tak moze ma byc) wiec sprobuje ja przesmarowac, te prowadnice tam, moze to pomoze.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pon Lip 06, 2009 19:46   

jedyna napisał/a:
a możesz podać coś z nazwy?

Niestety nie mogę.Próbowałem odczytać,ale zamazane.Smar dostałem od szwagra Wiedeńczyka,który produkuje meble i używają tego smaru do smarowania wpustów i prowadnic szuflad.Jedyne co da się odczytać to "Forsch".
Co do tego co napisał "nitta"-miałem taki przypadek:kiedy przywiozłem mój nabytek w zeszłym roku (z Płocka od oszusta i kręta)miałem przez kilka dni niezłą zabawę gadżetami,min.roletą.Podobało mi się jak się wysuwa i chowa.Po kilku dnach chciałem się pochwalić kumplowi,otworzyłem w garażu auto ...i żenada!Coś tylko cykało.Na drugi dzień próbowałem jej pomóc ręcznie i z tym samym skutkiem.Wziąłem się do rozbierania ustrojstwa(nawet już część zdemontowałem) i żona kazała się zawieźć do sklepu.Po kilku kilometrach roleta zadziałała i działa do dziś.Może ma na to wpływ napięcie aku,albo światło dzienne?
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 06, 2009 20:07   

Witam,

W ostatni weekend uruchamiałem roletę po raz drugi, pierwszy raz zrobiłem to na szybko i użyłem WD40 zamiast porządnego smaru. A więc rozebrałem całkowicie przekładnie i okazało się że zacierała się duża zębatka pod sprężyną. Wyczyściłem wszystko i przesmarowałem porządnie i teraz roleta rozkłada się dużo szybciej niż przed awarią. Polecam rozebrać całkowicie i przesmarować również sprężynę.

Uważajcie na śrubę ograniczającą ruch przekładnię gdyż po jej zwolnieniu zwalniamy naciąg sprężyny
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 10, 2011 20:53   

Mam następujący problem z roletą.
Silniczek działa idealnie, rozkłada i składa bezproblemowo, natomiast sam materiał rolety przy składaniu, zwija się tylko do połowy, potem pozostaje nie zwinięty, zmarszczony. Cały mechanizm rolety jednak składa się do samego końca. Jakieś sugestię? Ktoś miał podobny problem?

[ Dodano: Czw Mar 10, 2011 20:53 ]
Żadnych pomysłów? :mrgreen:
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 11, 2011 08:59   

Piotrass napisał/a:
Mam następujący problem z roletą.
Silniczek działa idealnie, rozkłada i składa bezproblemowo, natomiast sam materiał rolety przy składaniu, zwija się tylko do połowy, potem pozostaje nie zwinięty, zmarszczony. Cały mechanizm rolety jednak składa się do samego końca. Jakieś sugestię? Ktoś miał podobny problem?


Pewnie jest problem z jakąś sprężyną która jest odpowiedzialna za zwijanie.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 20, 2011 15:38   

Okazało się, że trzeba dokręcić 3 śruby, które są zamontowane na metalowych podkładkach w kształcie gwiazdki. Teraz roleta zwija się płynnie.
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Pon Lip 18, 2011 15:04   

podłączę się do dyskusji ja rówież mam zamiar założyc roletę znalazłem międzyparktronikiem a przyciskiem grzania prawego fotela dwie wtyczki zieloną i czarną do czego jest ta czarna,ale nie mogę znależc tych przewodów pod podszybiem nie zdjąłem całego bo na razie sprawdzam czy mam instalację żeby nie kupowac rolety jak nie ma instalacji powiedzcie w którym miejscu są te przewody w podszybiu i jaki jest kolor kostki do rolety gogo
_________________
Gogo
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Lip 19, 2011 21:45   

Tez zakladalem rolete razem z przewodami do Navi , u mnie wtyczka byla fabrycznie pod polka przy szybie oraz druga wtyczka do podlaczenia wlacznika pod panelem klimy . Po podlaczeniu wszystko ruszylo . Kupilem tylna polke na Allegro ale niestety miala inny kolor wiec wycialem rowek w mojej polce a mocowania rolety kleilem klejem montazowym . Wydaje mi sie , ze lepsza opcja jest kleic glutem - ale musi byc dobry pistolet nie zabawka
 
 
marcini 



Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 1
Skąd: wawa



Wysłany: Sro Paź 12, 2011 12:41   plisy zamiast rolet

Witam czy rolety można zastąpić czymś w rodzaju plisy. Widziałem u kogoś w samochodzie takie coś ale nie wiem jak to sie profesjonalnie nazywa.
 
 
dzierad89 



Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 18
Skąd: Przeworsk



Wysłany: Czw Paź 13, 2011 16:16   Roleta tylna Rover 75

Witam! Mam problem z roleta w R75, wciskam włącznik i nic, a jeszcze nie dawno działała. Próbowałem ja wyciągnąć ale nie daje rady, ściągnąłem kanapy, plastiki i co dalej? Próbowałem już chyba wszystkiego a do tego jest rozłożona. Proszę o pomoc jakieś wskazówki co po kolei mam robić. Z góry dzieki
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wypadająca osłona przeciwsłoneczna.
pineska Rover serii 75, MG ZT 10 Pią Gru 18, 2015 12:53
pineska
Brak nowych postów [R75] Roleta tylna
Leberson Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Lip 20, 2010 22:24
Leberson
Brak nowych postów [R75] montaż półki z roletą
u95 Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Lut 26, 2024 20:56
grota10
Brak nowych postów [R75] Roleta czy ciemne szybki
szpynior Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Kwi 23, 2012 18:56
21matys
Brak nowych postów [R75] Roleta, tylna półka
Niedopasowana listwa rolety, wybrzuszona tylna półka
andrzej360 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Lis 15, 2009 22:57
andrzej360



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink