Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] Diagnoza kilku usterek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] Diagnoza kilku usterek
Autor Wiadomość
LukaszBDG 



Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 21
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sob Lis 12, 2011 12:53   [R25] Diagnoza kilku usterek
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2001

Witam.
Mam R25 z 2001 roku z przebiegiem 141tys. Od czasu kupna przejechałem nim 1000km i co tydzień robiłem przeglądy płynu chłodniczego i poziomu oleju i wszystko było ok. Dziś robię cotygodniowy przegląd i zauważyłem dwie niepokojące rzeczy. Po pierwsze to znaczny ubytek płynu chłodniczego (dolałem z dobre pół litra). Majonez w środku był, jednak nie było go na korku od oleju, więc myślałem że to pozostałość po HGF. Druga rzecz, to jakby taka "spocona" lewa (patrząc od frontu) część pokrywy silnika. Wygląda no na wyciek oleju, jednak na bagnecie nie ma żadnego śladu po tym, aby olej gdzieś ubywał. Czy ten ubytek płynu chłodniczego oznacza HGF? Czytając typowe objawy, to w sumie tylko ów jeden występuje. Poza zbiorniczkiem wyrównawczym majonez nie występuje. Trzyma ładnie temperaturę. A co do tego silnika - czy ta "spocona" część pokrywy oznacza nieszczelną uszczelkę? W sumie zaraz po odpaleniu, ta część szybko robi się ciepłą i czuć jakby zapach spalin. Proszę o jakieś sugestię co do tego, co zauważyłem.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 12, 2011 12:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Lis 12, 2011 13:18   

LukaszBDG napisał/a:
Majonez w środku był, jednak nie było go na korku od oleju, więc myślałem że to pozostałość po HGF.


Jeśli wcześniej nie było a teraz jest majonez to niezbyt dobry objaw (możliwe HGF), mogłeś wcześniej nie przyglądać się kolorowi płynu więc mogłeś nie zauważyć, proponuję przepłukać układ chłodzenia.


LukaszBDG napisał/a:
Czy ten ubytek płynu chłodniczego oznacza HGF?


Niekoniecznie, zrobiło się zimniej, luzy na łączeniach węży mogły się zwiększyć, stąd mógł się pojawić wyciek, trzeba przeglądnąć węże, połączenia itd w celu odnalezienia wycieku.


LukaszBDG napisał/a:
A co do tego silnika - czy ta "spocona" część pokrywy oznacza nieszczelną uszczelkę?


może być nieszczelna uszczelka, jak się poci to tragedii nie ma, można ale nie trzeba wymieniać, jeśli wyciek się powiększy to można się tym zainteresować. Uszczelka w zasadzie nie jest droga a jeśli to jest ta pod pokrywą zaworu to dasz radę wymienić ją sam.

LukaszBDG napisał/a:
W sumie zaraz po odpaleniu, ta część szybko robi się ciepłą i czuć jakby zapach spalin.


Może być nieszczelna uszczelka kolektora wydechowego więc stąd może być zapach spalin. Trzeba się przyjrzeć ;)

Sprawdzaj wszystko i zobaczysz.

Super, że regularnie kontrolujesz auto i zauważasz takie objawy, takim sposobem nie zakatujesz przez przypadek auta :ok:

Powodzenia
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
kangaroo69 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 562
Skąd: Lubelszczyzna



Wysłany: Sob Lis 12, 2011 19:28   Re: [R25] Diagnoza kilku usterek

[quote="LukaszBDG"]Po pierwsze to znaczny ubytek płynu chłodniczego (dolałem z dobre pół litra). Majonez w środku był, jednak nie było go na korku od oleju, więc myślałem że to pozostałość po HGF.
U mnie było podobnie i majonez w oleju pojawił się po kilku dniach :/ ale nie łam się i zrób tak jak kolega Kozik pisał, lepiej dobrze posprawdzac niż się w koszta pchać :wink:
Pozdrawiam
 
 
LukaszBDG 



Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 21
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Lis 15, 2011 11:09   

kangaroo69 napisał/a:
U mnie było podobnie i majonez w oleju pojawił się po kilku dniach :/

No i wyszło tak samo u mnie. W sobotę sprawdzane i czysto, dziś u mechanika sprawdzone i majonez na bagnecie. Czyli różnica temperatur też ma jakiś pośredni wpływ (chyba) na to, w jakim tempie wyjdzie na jaw nieszczelność uszczelki. No cóż...samochód u mechanika odbiór za ok 3 dni. :neutral: :cry:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] Nie odpala po kilku dniach postoju ..
nexxus_2005 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Gru 17, 2010 19:49
Lewis
Brak nowych postów [Rover 200] Praca wiatraka po kilku kilometrach
mmmm89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Kwi 19, 2013 20:54
robsson78
Brak nowych postów [r216] Od kilku tygodni lekko trzeszczy radio...
nocny_marek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 35 Sob Sie 19, 2017 09:37
Felipe987
Brak nowych postów [R214] Prędkościomierz zaczyna działać po kilku minutach
arturm Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Maj 08, 2008 16:54
piter34
Brak nowych postów [214 16v 97'] kilka usterek...
problemy z lpg i ...
Debek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Lut 03, 2009 14:31
arturky



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink