Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Czy olej powinien ubywać? - CDT/CDTi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Czy olej powinien ubywać? - CDT/CDTi
Autor Wiadomość
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Lis 26, 2011 19:58   

Co do jakosci oleju to slyszalem, ze niektorzy wyjmuja bagnet, smaruja palec olejem a pozniej wcieraja w dlon.Jesli olej " latwo wchodzi" to znaczy ze jest ok.
Osobiscie mam zasade, ze zmieniam raz w roku, mimo ze przez ten czas robie nie wiecej niz 8 tys km
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 26, 2011 19:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Sob Lis 26, 2011 23:15   

Lysol napisał/a:
To by znaczyło że silnik np 800cm3 i 2000cm3 tak samo szybko "zużywają" olej a zapewniam cię że jak jeździłem matizem to silnik był o wiele bardziej "zapracowany".
Mały silnik naprawdę dostaje w kość już przy normalnej jeździe, bo w porównaniu do tego co działo się pod maską matiza, silnik w roverze pracuje bez wysiłku więc nie można powiedzieć że wymiana co 10tyś i koniec.

zwróc uwage ze do m47r wchodzi prawie 7 litrów oleju ,a np.do audi silnik AFN niecałe 4 l prawie te same pojemnosci ,prawie ta sama moc, a jednak 3 l wiecej oleju i producent podobnie zaleca wymiane :wink:
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 27, 2011 00:34   

no i się zaczęło....

Ostatnio widziałem że na silniki boxera jest dożywotnia gwarancja, tylko trzeba sobie przeczytać na czym polega dożywotnia gwarancja, jak często trzeba pojawiać się w serwisie i jakie wykroczenie powoduje że gwarancji nie mamy.

Wymieniajcie sobie olej co ile chcecie i na jaki chcecie, Ja dbam o silnik i mnie STAĆ i wymieniam co 10tys. Bo niestety stać mnie na olej ale nie na auto z salonu i nie znam przeszłości 10 letniego samochodu, nie wiem jaka w nim była noga, jak dbał poprzedni właściciel, jak wydmuchany jest silnik więc wolę poświęcić trochę więcej kasy i mieć czyste sumienie.

ps: w jednym moim aucie olej był nie wymieniany przez 7 lat i auto jeździ ! dlatego polecam wymieniać co 7 lat a wujek z Niemiec nie wymienia od 10 lat. z tym 7 lat autentyk z 10 żartuję)

Co do zmiany oleju z pół na syntetyk , jak silnik pracuje normalnie, nie cieknie to można zmieniać nic mu się nie stanie, od lat są pewne przesądy że na syntetyku to ci się rozszczelni i w ogóle wypukła silnik - gupoty:) a jak silnik cieknie to nic mu nie pomoże chyba że żelbeton wlejemy... więc to nie wina oleju że cieknie bardziej czy mniej bardziej :)

ps: odnośnie zaleceń producentów w przypadku np; Opli z lat 90tych producent nie zaleca w ogóle wymiany oleju w skrzyni biegów, to jest prawidłowe ? chyba że producent nie zakładał że auto będzie jeździło 30 lat... woda mineralna po takim czasie zrobi się nie zdatna do picia a oleju w skrzyni nie trzeba wymieniać zgodnie z zaleceniami PRODUCENTA...

pozdrawiam was moi Kochani ! :)
_________________
Pamparampam
Ostatnio zmieniony przez Boncky Nie Lis 27, 2011 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PawelSki99 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 146
Skąd: Aalsmeer-Holandia

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 27, 2011 10:23   

Moja zasada co do wymiany oleju jest taka gdy w poprzednich autach miałem olej mineralny lub półsyntetyk wymieniałem co 10tyś teraz jeżdżę na syntetyku wymieniam co 15tys zresztą w książce serwisowej prowadzonej chyba do przebiegu 150tys km tez był wymieniany co 15tyś więc przy tym pozostałem myślę że przy dobrym oleju można sobie na to pozwolić. Aha i jeszcze jedna zasada olej zawsze kupuje sam nigdy w warsztacie z "beczki" bo nigdy nie wiadomo co oni tam mają w tej beczce. Mój ojciec jeździł w latach 90tych oplem kadetem 1.3 i bez remontu silnika przejechał 600tyś km jedyne co robił to regularnie co 10 tyś km zmieniał olej zalewał go tylko i wyłącznie olejem Lotos Syntetyk ten kadecik żyje do dziś choć już dawno nikt nim nie jeździ.

a tutaj parametry kilku olejów
http://www.forumsamochodowe.pl/oleje/
Ostatnio zmieniony przez PawelSki99 Nie Lis 27, 2011 11:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomaszM 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 272
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 27, 2011 11:39   

PawelSki99 napisał/a:
a tutaj parametry kilku olejów
http://www.forumsamochodowe.pl/oleje/

Radziłbym się nie sugerować, tabela ma ładnych parę lat, większość producentów zdążyła zmienić już klasyfikacje i skład ;)
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Nie Lis 27, 2011 13:13   

TomaszM napisał/a:
adziłbym się nie sugerować, tabela ma ładnych parę lat, większość producentów zdążyła zmienić już klasyfikacje i skład
masz racje producent po 2004r zaleca do m47r tylko syntetyk

Boncky napisał/a:
domel nie jestem filozofem
powiedz mi gdzie to napisałem o tobie !! !! nierozumiesz aluzji , inteligecją sie wykazałes
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Nie Lis 27, 2011 17:50   

apples napisał/a:
keczu mój Gulf Formula G 5W-40 ma tak:

Moze byc, TBN 9.6. Pozdr.

[ Dodano: Nie Lis 27, 2011 16:50 ]
PawelSki99 napisał/a:
a tutaj parametry kilku olejów
http://www.forumsamochodowe.pl/oleje/

Duzo olei z tego linka jest nie jest juz w sprzedarzy ,zastapione sa nowszymi formulami, ale inf. ciekawe.
 
 
Lysol 




Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lis 27, 2011 19:08   

Boncky napisał/a:
...Ja dbam o silnik i mnie STAĆ i wymieniam co 10tys. Bo niestety stać mnie na olej ale nie na auto z salonu i nie znam przeszłości 10 letniego samochodu...


No tym to mnie rozbawiłeś do łez... albo może ceny oleju tak poszły w górę... Bo skoro jesteś takim bogaczem że STAĆ cię na olej za 250-300 zł no to naprawdę pogratulować zamożności.

Myślę że oszczędność to ostatni powód dla którego ktoś nie wymienia po 10tyś. Bo zakładając że robię w roku około 15 tyś km. Oszczędność z tego ze nie wymieniam co 10tyś tylko co roku to jakieś 300 zł na 2 lata :roll: :lol:
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 27, 2011 21:14   

Lysol napisał/a:
Boncky napisał/a:
...Ja dbam o silnik i mnie STAĆ i wymieniam co 10tys. Bo niestety stać mnie na olej ale nie na auto z salonu i nie znam przeszłości 10 letniego samochodu...


No tym to mnie rozbawiłeś do łez... albo może ceny oleju tak poszły w górę... Bo skoro jesteś takim bogaczem że STAĆ cię na olej za 250-300 zł no to naprawdę pogratulować zamożności.

Myślę że oszczędność to ostatni powód dla którego ktoś nie wymienia po 10tyś. Bo zakładając że robię w roku około 15 tyś km. Oszczędność z tego ze nie wymieniam co 10tyś tylko co roku to jakieś 300 zł na 2 lata :roll: :lol:


To była taka aluzja w stylu filmów z lat 80tych. ... ale chyba nie zrozumiałeś

co do "oszczędności" to po za tematem całkowicie się z Tobą nie zgadzam, ludzie oszczędzają każdą złotówkę mimo iż jest to bezsensowne i w przełożeniu czasu bardziej kosztowne... ale tak już jest, ludzie oszczędzają na wszystkim, zaczynając na płynie od spryskiwaczy a kończąc na klockach które wymienią ponownie po 30tys...
_________________
Pamparampam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [CDTI] jaki olej do silnika
88Belfegor Rover serii 75, MG ZT 3 Sob Mar 20, 2021 07:44
dawidd
Brak nowych postów [R75] Olej silnikowy - wymiana oleju CDT/CDTi
Krzysztof_P Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Lip 08, 2010 17:15
tronsek
Brak nowych postów [R75] Olej silnikowy - poziom oleju CDT/CDTi
saute Rover serii 75, MG ZT 36 Nie Sty 31, 2010 12:34
apples
Brak nowych postów [R75] Olej silnikowy - wymiana oleju CDT/CDTi
snky1987 Rover serii 75, MG ZT 159 Pią Kwi 08, 2016 12:38
Punx
Brak nowych postów [R75]cdti Przegrzany silnik cdti
zaku4 Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Gru 02, 2016 00:02
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink