Forum Klubu ROVERki.pl :: [r416 Si '97] "grzechotanie" podczas jazdy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r416 Si '97] "grzechotanie" podczas jazdy
Autor Wiadomość
luqar 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Nie Gru 04, 2011 20:51   [r416 Si '97] "grzechotanie" podczas jazdy
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

3-4 tygodnie temu pojawił się dźwięk, tak jakby "grzechotania" spod maski silnika. Słychać go cały czas podczas jazdy. Nie "grzechocze" na luzie lub z wciśniętym sprzęgłem, więc moje przypuszczenia kierują się właśnie do skrzyni biegów. Jest coraz wyraźniej słyszalne i coraz częstsze im wyższe obroty silnika i prędkość auta. Poziomu oleju w skrzyni nie sprawdzałem, ale wycieków pod autem nie było. Półtora roku temu wymieniałem prawą półoś (pęknięty pierścień ABS), ale to pewnie nie ma nic z tym wspólnego. Od kiedy go mam, skrzynia wyje na 5 biegu.
Może mieliście takie przypadki i możecie coś doradzić. Mam nadzieję, że skrzynia nie jest do wymiany. :cry:
_________________
Born To Beer Free
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 04, 2011 20:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Aro_1988 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 61
Skąd: Dziergowice



Wysłany: Sob Gru 10, 2011 21:52   [r416 Si '97] "grzechotanie" podczas jazdy

Cześć kolego. Mój przypadek ze skrzynią biegów był taki, że podobnie jak u Ciebie, podczas jazdy i przyspieszania na 5 biegu skrzynia hałasowała (wyła). Jak przyspieszałem to bardziej hałaśliwy dźwięk był słyszalny, takie właśnie wycie. Okazało się, że było to wyjące łożysko na wałku głównym skrzyni biegów. Objawem tego nie było tylko wycie na 5 biegu, ale też wycie przy np dojeżdżaniu do zakrętu ostrego i zredukowanie z 3 na 2 bieg. Podczas wbijania 2 biegu i trzymaniu jeszcze wciśniętego pedału sprzęgła i dojeżdżaniu do zakrętu było słychać taki dźwięk jak podczas jazdy na 5 biegu, takie wycie. Innym objawem zużytego tego łożyska było to, że na luzie podczas pracy silnika na wolnych obrotach, przy nie wciśniętym pedale sprzęgła było słychać ten wyjący dźwięk, takie piszczenie metaliczne(że tak to nazwę), może i był to dźwięk grzechotania po wciśnięciu pedału sprzęgła piszczenie ustępowało.
Nie wiem czy mój opis zgadza się dokładnie z Twoim przypadkiem, ale może naprowadzi Cię na coś.
Skrzynie nie masz jeszcze do wymiany. Ja z tym piszczeniem jeździłem ponad rok, bo najpierw znajomy mechanik powiedział, że to było łożysko oporowe sprzęgła, które wymienił zakładajac nowe sprzęgło i okazało się że piszczenie nie minęło. Dopiero po przeczytaniu postów tu na forum okazało się właśnie, że to wina łożyska na wałku głównym skrzyni biegów. Łożysko wymieniłem i piszczenie minęło.
Tylko błąd mój był taki, że jeżdżąc ponad rok z tym łożyskiem dużo ryzykowałem, bo mogłem uszkodzić sobie skrzynię, bo w końcu łożysko mogło się całkowicie poddać. Także dłuższej jazdy z piszczącym łożyskiem nie polecam. Pozdrawiam :wink:
 
 
 
luqar 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Pon Gru 12, 2011 16:44   

O to wycie na 5-tym biegu podejrzewałem również łożysko na wałku głównym skrzyni biegów. Niestety nie wyjaśnia to, co może być przyczyna tego "grzechotania" podczas jazdy na dowolnym biegu. Dzisiaj zostawiam auto u mechanika, jutro pewnie będzie diagnoza. Niestety przypuszczam, że bez wymiany skrzyni się nie obejdzie.
Dajcie cynka, gdzie można kupić skrzynie w dobrym stanie, czy na Allegro macie jakichś pewnych sprzedawców? I ile to Was kosztowało.

Aro_1988 dzięki za posta, już myślałem, że na forum nikt nie pisze/pomaga. :lol:
_________________
Born To Beer Free
 
 
Aro_1988 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 61
Skąd: Dziergowice



Wysłany: Pon Gru 12, 2011 18:51   [r416 Si '97] "grzechotanie" podczas jazdy

Spokojnie może akurat skrzyni biegów wymieniać nie trzeba będzie, no ale wszystkiego się dowiesz.
Spoko nie ma zo co :wink: dużo nie pomogłem, ale chociaż odpisałem :wink: Co do zakupu skrzyni, co gdzie i jak to ja nie mam pojęcia. Pewnie inni koledzy lub koleżanki wiedzą coś na ten temat
 
 
 
luqar 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 08:34   

Może ktoś wie: czy skrzynia z R45 1.6 16V z 2004 będzie pasowała do mojego auta z 1997 ?
_________________
Born To Beer Free
 
 
IROLA 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 406
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 12:51   

luqar - na 99,9 % nie będzie pasowała. Pod koniec 2003 roku w R45 (i chyba w R25 ?) montowano już IB5 (forda).
 
 
luqar 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 22:36   

IROLA napisał/a:
luqar - na 99,9 % nie będzie pasowała. Pod koniec 2003 roku w R45 (i chyba w R25 ?) montowano już IB5 (forda).


Dzięki, też tak myślałem. Kupiłem dzisiaj skrzynie z 416 za 500 zł. Jutro ma być montowana (robocizna 300 zł). Plus olej do przekładni.
_________________
Born To Beer Free
 
 
Pawson 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 201
Skąd: Radomsko



Wysłany: Pią Gru 16, 2011 01:53   

luqar - jaką diagnoze postawił mechanik? dlaczego od razu skrzynie zmieniasz?
Pytam, bo mam chyba podobny problem... słychać grzechotanie/świergolenie gdy ujmę gazu na 3, 2 czy 1 biegu i gdy się rozpędzam też 1, 2, 3 bieg...
 
 
 
luqar 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 130
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Pią Gru 16, 2011 08:33   

Pawson napisał/a:
jaką diagnozę postawił mechanik? dlaczego od razu skrzynie zmieniasz

w skrzyni była bardzo dużo opiłków, niektóre bardzo duże; skrzynie wyła coraz głośniej, nie było sensu czekać, aż mi się rozleci w trasie, a na święta trzeba przecież dojechać :lol:

za skrzynie dałem 500 zł., wymieniłem też przy okazji łożysko oporowe sprzęgła, bo też nie było w najlepszej formie (zakup 26 zł.); z robocizna zapłaciłem za wszystko 850 zł.

jeździ teraz bardzo ładnie, no i przede wszystkim dużo ciszej. nawet wsteczny wchodzi bez oporów :smile:
_________________
Born To Beer Free
 
 
Pawson 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 201
Skąd: Radomsko



Wysłany: Pią Gru 16, 2011 14:20   

a które łożysko w skrzyni odpowiada za "wycie" na jeździe na wstecznym ?

Sorry za zaśmiecanie, ale myślę że już nie ma sensu zakładać nowego tematu;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Czw Lis 18, 2010 02:41
kasjopea
Brak nowych postów [R416] Podczas jazdy pedał sprzęgła "chodzi"
r_afal Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pią Mar 13, 2009 08:41
kostas
Brak nowych postów [R420 SDI] Szarpanie silnika podczas jazdy "na luzie&am
Jarek_420_SDI Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Wto Paź 27, 2015 19:57
Jarek_420_SDI
Brak nowych postów [R45iDT] Po 20 km jazdy sprzegło "zgrzyta"
Immq Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Sie 13, 2010 09:58
tronsek
Brak nowych postów [R416] Książka typu "zrób to sam" dla Rovera
prezes_jelonek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pon Kwi 23, 2007 09:35
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink