Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Płytka drukowana w bagażniku-czujnik cofania?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Adrian
Wto Sty 24, 2012 09:17
[R75] Płytka drukowana w bagażniku-czujnik cofania?
Autor Wiadomość
arturfirlit 



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 14
Skąd: GORL



  Wysłany: Wto Sty 24, 2012 08:38   [R75] Płytka drukowana w bagażniku-czujnik cofania?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam.Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem roverka 75 .Niestety moje autko było przed zakupem uderzone w tył , o czym sprzedający mnie lojalnie poinformował i pokazał zdjęcia jak to wygłądało-nie było tego wiele.Niestety w domu odkryłem w bagażniku zamaskowaną kołem zapasowym płytkę drukowaną z głośniczkiem umieszczoną w plastikowym pudełku śniadaniowym :shock: .Czy ktoś może wie co to takiego? Do czego to może służyć i gdzie to ma orginalnie być zamontowane.Zaznaczam że djagnostyka nie ujawniła żadnych błędów a płytka jest wpięta w instalację.Podaję zdęcia obiektu i z góry dziękuję za wszyskie sugestie bo to "ustrojstwo" nie daje mi spokoju. :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony przez arturfirlit Wto Sty 24, 2012 09:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 24, 2012 08:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Wto Sty 24, 2012 12:40   

arturfirlit, przekręć kluczyk w stacyjce w pozycje 2, wrzuć wsteczny bieg i podejdz do czujnika cofania i go zakryj , jak głośnik zacznie pikać to to jest cały układ do cofania. a tak wogóle to parktronic ci działa ??

PDC ECU (parktronik/parking aid) - w bagażniku, przymocowany do ściany błotnika.
poprostu obudowa pewno podczas stłuczki została połaman i nieszczelna i z troski zeby nie zalało elektronik przenieśli go do środka :)
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
arturfirlit 



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 14
Skąd: GORL



Wysłany: Wto Sty 24, 2012 14:49   

Dzięki za odpowiedz :ok: -bo jak narazie sam się nad tym głowiłem.Niestety po zakryciu czujnika nic mi nigdzie nie pika , a przypuszczam że powinien to robić ten głośniczek podpięty do tej płytki?A propos parktroniku to nie mam pojęcia jak to powinno działać.Czy jest to ten system wyświetlający coś w lusterku po włączeniu wstecznego?Jestem zielony w tym temacie-ale jeśli to totak ma działać to chyba mam nieodpowiednie lusterko wsteczne tzn.też musiało być zmienione , albo cała szyba?
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Sty 24, 2012 14:53   

Złącza świadczą że jest to oryginalna płytka, więc prawdopodobnie po uderzeniu auta pudełko się rozleciało całkowicie ale elektronika nie ucierpiała. Więc poprzedni właściciel nie mogąc zdobyć oryginalnego pudełka wsadził w śniadaniówkę :mrgreen:

Więc trzeba pomyśleć co jeszcze z tyłu auta siedzi, ja niestety nie pomogę bo R75 nie znam :???:
 
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Wto Sty 24, 2012 18:43   

To jest moduł parktonica. Odkryj tapicerkę po prawej stronie i tam powinno byc miejsce na jego mocowanie. Niestety ktoś przerobił oryginalne pudełko które powinno wyglądać jak poniżej.

I tym samym podejrzewam, że odciął moduł od reszty instalacji bo fabrycznie modul jest za tapicerką i przewody idące do niego są krótkie i nie pozwoliłyby na umieszczenie go w kole zapasowym. No chyba, że gość dorabiał instalacje.

Parktronic nie ma wyświetlacza po prostu sygnalizuje dźwiękiem. Im bliżej przeszkody tym częstsze pikanie aż do ciągłego dźwięku. Postaram się zrobić Ci foto jutro jak to powinno wyglądać.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
arturfirlit 



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 14
Skąd: GORL



Wysłany: Wto Sty 24, 2012 20:15   

Byłbym bardzo zobowiązany.Dziękuję i pozdrawiam.
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Sty 25, 2012 08:33   

Poniżej fotki całego stelaża i modułu. Oraz miejsca gdzie oryginalnie wychodzą wtyczki do modułu. Ściąg tapicerkę po prawej stronie i zobacz czy są tam wolne wtyczki. Dziwi mnie fakt, że głośniczek jest w bagażniku. W R25 i 45 głośnik jest z modułem a w R75 w bagażniku jest tylko moduł.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Sty 25, 2012 08:36   

Tomi_114 napisał/a:
... W R25 i 45 głośnik jest z modułem a w R75 w bagażniku jest tylko moduł.

A może sam moduł ten jest z 25/45 i dlatego tak to wygląda.
 
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Sty 25, 2012 08:46   

ADI-mistrzu napisał/a:
Tomi_114 napisał/a:
... W R25 i 45 głośnik jest z modułem a w R75 w bagażniku jest tylko moduł.

A może sam moduł ten jest z 25/45 i dlatego tak to wygląda.


Prawdopodobnie tak aczkolwiek dziwi mnie to, że wpięta jest do głośnika wtyczka. No chyba, że ktoś kupił moduł od 25 z okablowaniem i dlatego jest głośnik.

Moduł w 75 ma dwa wejscia i obie wtyczki powinny byc pod tapicerką z prawej strony. Jedna wtyczka jest od czujników w zderzaku a druga z instalacji.

Moduły są takie same we wszystkich modelach - YWC 107190 (przynajmniej w tych w których sprawdzałem to są identyczne - R25 45 i 75).
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 25, 2012 11:50   

Tomi_114 napisał/a:
Prawdopodobnie tak aczkolwiek dziwi mnie to, że wpięta jest do głośnika wtyczka. No chyba, że ktoś kupił moduł od 25 z okablowaniem i dlatego jest głośnik.


BO w R75 były dwa rozwiązania. Najpierw z głośniczkiem pod tylna półką a potem wykorzystany został głośnik w liczniku. Prawdopodobnie jest to jakaś opcja programowana w module bo jak porównałem numery z kumplem który ma głośniczek to były te same ale po przełożeniu mojego modułu do niego głośniczek milczał
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
arturfirlit 



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 14
Skąd: GORL



Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 12:11   

Dzięki wszyskim za odpowiedzi.Sprawdzę to wszysko w sobote bo narazie muszę upożądkować sprawy w firmie po moim małym wypadku.Jak wszysko sprawdzę dam znać co i jak.Pozdrawiam.

[ Dodano: Nie Sty 29, 2012 12:19 ]
Wczoraj zamierzałem zrealizować zamiar sprawdzenia tego wszyskiego. Podejście trwało 15min ponieważ -14 st.celsjusza skutecznie wybiło mi naprawę z głowy (autko stoi pod chmórką). Chyba poczekam na odwilż. Dziękuję wszyskim za bardzo pomocne rady :ok: -myślę że jak nic nie jest uszkodzone to sobie z tym poradzę. Pozdrawiam. :grin:

[ Dodano: Czw Kwi 12, 2012 12:11 ]
Niestety temat muszę odświeżyć. Sprawa wygląda tak: sterownik był uszkodzony -zakupiłem nowy i też nie działa. Sprawdziłem zasilanie jest ok. sprawdziłem głośnik i jest ok.
Ktoś przy tym majstrował wcześniej i prawdopodobnie kupił cały zestaw z okablowaniem bo oryginalną wtyczkę zasilającą znalazłem na swoim miejscu-lecz po wpięciu też nic nie pika , tylko po przyłożeniu głośnika do ucha przez chwilę słychać jakby coś się włanczało i delikatny szum i stuknięcie ale bez żadnych innych dzwięków. Słuchałem czujników i okazało się że trzy cykają a czwarty nie więc go wyciągnołem ze zderzaka i ku mojemu zdziwieniu nie ma on wcale żadnych kabli wchodzących do niego. Czy to może być przyczyną braku reakcji sterownika? :bezradny:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Woda w bagażniku, pilot, czujniki cofania
lukasz111 Rover serii 75, MG ZT 14 Sob Gru 13, 2008 16:22
lukasz111
Brak nowych postów [R75] Czujnik cofania
Hetmann Rover serii 75, MG ZT 15 Pon Sty 02, 2012 19:35
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Czujnik cofania
marsjaningn Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Sie 20, 2010 21:58
marynabiala
Brak nowych postów [R75] Czujnik cofania
bys Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Maj 07, 2009 19:14
ENU
Brak nowych postów [R75] Czujnik światła cofania
sylwesterd Rover serii 75, MG ZT 25 Pon Kwi 25, 2016 19:01
brzoza224



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink