Forum Klubu ROVERki.pl :: Własna firma - jakieś ulgi? Co potrzebne?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Własna firma - jakieś ulgi? Co potrzebne?
Autor Wiadomość
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 17:47   Własna firma - jakieś ulgi? Co potrzebne?

Witam

Planuje założyć firmę produkującą i handlującą elementami elektronicznymi i elektrycznymi.
Są z racji tego jakieś ulgi? Np. niepłacenie ZUS'u przez jakieś czas czy coś podobnego?
Jakie papierzyska trzeba wypełnić i jak później z tym funkcjonować?

Tak naprawdę przydały by się wszelkie informacje na ten temat :wink:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 01, 2012 17:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 18:01   

Przejdz sie do urzedu pracy , albo ksiegowego jakiegos, nawet jakbys mial zaplacic za porade i dowiedz sie czy np moglbys sie strac o dofinansowanie do nowo otwieranej dzialalnosci.

Z tego co pamietam nie ma ze nie placisz zusu, a jedynie placisz przez 2 lata nizsza stawke tzn. tylko zdrowotne. Wiec to jakas ulga jest, ale niewiele ... wydaje mi sie ze dofinansowanie takiej dzialalnosci wiecej by ci dalo niz samo zwolnienie z zusu...

Papiery jak papiery wpis do ewidencji, NIP, REGON, konto w banku... to takei ABC :)

Ja dla swietego spokoju mam umowe z kancelaria doradztwa podatkowego, ktora zajmuje sie moimi rozliczeniami, bo ja w PL z zadnym urzedem nie chce miec nic do czynienia O_o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 18:06   

z tego co wiem, to żeby starać się o dofinansowanie to trzeba zarejestrować się na bezrobociu, przedstawić jakieś projekty jak to ma wszystko wyglądać bla bla bla, znajomy też musiał stawić się na jakichś kursach krótkich, no a po dofinansowaniu to trzeba okazać się fakturami na co dofinansowanie poszło, i firma musi funkcjonować co najmniej rok. jeśli krócej to trzeba się rozliczyć z dofinansowania. przez ten okres roku jest do płacenia jakaś stała kwota do ZUS'u coś koło 300 zł/m-c
_________________
75 Red Edition
 
 
krzychu.b 




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 165
Skąd: Ryczówek

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 19:44   

Doświadczenia z autopsji :mrgreen:
Żeby dostać dofinansowanie z PUP na rozpoczęcie działalności trza być w tejże szacownej instytucji zarejestrowany jako bezrobotny.Przez okres 5 lat wstecz nie można było mieć zarejestrowanej działalności.Niekaralność w sprawach gospodarczych.Wniosek ma zawierać kosztorys ,opis działalności, i naprawdę króciutki biznesplan.Po otrzymaniu dotacji trzeba przedstawić faktury zakupów (sprzętu reklamy itp. co do grosika musi się zgadzać z wielkością dofinansowania).Potem wizyta w gminie lub UM w ramach rejestracji firmy.ZUS przez 2 lata mniejszy z tego co pamiętam ok320zł(mnie już kroi po całości :cry:
Firma musi utrzymać się przez rok.Co do innych ulg możesz zatrudnić stażystę (płaci mu PUP)Dofinansowanie na stworzenie nowego stanowiska pracy (kosztorys j/w ) pracownika musisz utrzymywać sam.Przyjęcie pracownika z PUP (miesiąc płaci PUP miesiąc Ty)Są jeszcze dotacje unijne ok 40000 ale to już wyższa szkoła pisania wniosków nie dla mnie tempego budowlańca :mrgreen: To tyle z tego co pamiętam.Jak chcesz jeszcze o coś zapytać to bez krempacji proszę :mrgreen:
_________________
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/MOJROVERUNIO75
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/FotoBud02#
 
 
 
Bodziek85 




Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 159
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Sro Lut 01, 2012 21:36   

tez w tym roku startuje i w pup'ie(20tys) i w dotacjach z ue (40tys) i powiem ci że jakszybciej powinienes sie udać właśnie do up jeżeli jestes zarejestrowany na bezrobociu bo np u mnie wnioski składa się właśnie w styczniu/lutym później juz nie ma pieniędzy. dotacje unijne maja ta zalete natomiast, że można byc pracującym w czasie składania wniosku a dopiero jak podpiszesz kontrakt na dofinansowanie to rejestrujesz firme. Programy dofinansowań ue obejmuja także szeroki zakres szkoleń czego nie dostaniesz w PUP.

Pozdrawiam i jakby co to pytaj na pw bo już długo nad tymi wnioskami spędziłem dowiadując sie o różne pierdoły i chętnie pomogę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów własna firma - jak to zrobic zeby bylo dobrze?
xROnx Offtopic 52 Sro Cze 17, 2009 08:04
k3master
Brak nowych postów Masa własna R45.
Excalibue Offtopic 2 Pon Mar 06, 2017 08:22
wikiera
Brak nowych postów Pomysł na własną działalnośc
kolin Offtopic 7 Czw Kwi 04, 2013 08:20
bizon
Brak nowych postów Własna działaność - totalny brak pomysłu...
kzrr Offtopic 41 Pią Mar 20, 2009 18:56
Dam-Kam
Brak nowych postów Firma Halpor
gustav.pl Offtopic 0 Sro Gru 14, 2011 20:01
gustav.pl



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink