Forum Klubu ROVERki.pl :: Własna działaność - totalny brak pomysłu...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Własna działaność - totalny brak pomysłu...
Autor Wiadomość
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:23   Własna działaność - totalny brak pomysłu...

Jak w temacie, od dobrego miesiąca zastanawiam się nad własna firmą. Jedyny problem jest taki że cholernie nie moge wymyśleć czym można by się zająć. Najfajniej było dołączyć do tego studia tj. chemia, ale własna produkcja czy otworzenie laboratorium to jednak za droga sprawa. Siedze przeglądam w necie itp itd ale nic kompletnie nic, pomyślalem może tutaj ktoś coś podpowie :)
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:29   

.... Hodowla jedwabników ... ?? :D

Żarcik, sam jestem w podobnej sytuacji, raczej byłem - doszedłem do wniosku, że na początku trzeba mieć pomysł, a później zastanawiać się nad firmą....

Internet nie wiele daje - zastanów się co potrafisz robić dobrze, albo co sprawia Ci przyjemność i uderzaj w tym kierunku..... (pomysły typu picie piwa nie przejdą :D )

Ja teraz jestem na etapie ubiegania się o dofinansowanie, ale wszystko stoi w miejscu bo nie mam rezerwy wbitej w książeczkę i nie mam czasu jechać po wbicie :)
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:35   

Cholera szczerze mówiąc po cichu liczyłem na to piwo :D

Skoro ubiegasz się o dofinansowanie to musisz coś swojego mieć - wiec jesli możesz to napisz czym się zajmujesz :) ?
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:47   

kzrr napisał/a:
Cholera szczerze mówiąc po cichu liczyłem na to piwo :D


Mam to szczęście, że moja przyszła działalność będzie się z tym wiązać :D


kzrr napisał/a:
Skoro ubiegasz się o dofinansowanie to musisz coś swojego mieć - wiec jesli możesz to napisz czym się zajmujesz :) ?


Obecnie zajmuję się handlem meblami, ale działalność do której staram się uzyskać dofinansowanie jest zupełnie inna - tzw "mała gastronomia" - jako że to lubię, umiem to robić, pracowałem w tym 8 lat i jest to moja pasja - no i jest w tym PIWKO :D

Urzędy Pracy - najchętniej przyznają dofinansowanie do produkcji, handlu obwoźnego - obnośnego, handlu stacjonarnego, małej gastronomii. Nie przyznają na transport :( a szkoda bo już miałem na oku fajnego busika....
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:50   

Myślałem żeby np: ściagać meble od sąsiadów z zachodu i dalej, ale czy teraz ludzie kupują meble czy ślepo uważają że jest kryzys... :/
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:55   

fearless napisał/a:
Internet nie wiele daje

jak to nie ? :) Przecież to kopalnia genialnych pomysłów
http://www.biznesforum.pl...si-vt22417.html

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 09:56 ]
kzrr napisał/a:
Myślałem żeby np: ściagać meble od sąsiadów z zachodu i dalej, ale czy teraz ludzie kupują meble czy ślepo uważają że jest kryzys... :/

teraz to chyba ściągać nic się nie opłaca przy obecnych kursach. Sam swego czasu handlowałem książkami ze stanów, teraz za duże ryzyko, mały zysk i za duże prowizję dla allegro
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 10:02   

to nie jest takie proste, ja aktualnie z kumplem zakladamy firemke, znaczy sie przekształcamy jego firme w nowa. Pomysl padl we wrzesniu jednak zrobienie wszystkiego najnizszym kosztem troche trwa, pozniej ten nieszczesny kryzyz itp. :) Czekamy na certyfikat od wojewody i ruszamy powoli.

co do pomyslow to przewinelo sie duzo,
hamowania, zaklad CA, sushi-bar, kebab-house, plac zabaw dla dzieci. Niestety tutaj potrzebny jest bardzo duzy kapital :/
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Mar 19, 2009 10:04   

kzrr napisał/a:
Myślałem żeby np: ściagać meble od sąsiadów z zachodu i dalej, ale czy teraz ludzie kupują meble czy ślepo uważają że jest kryzys... :/


Dalej kupują, ale widać już, że liczą się z pieniędzmi - wybierają tańsze, rezygnują z elementów dodatkowych (hamulce, tandem boxy, oświetlenie)

Teraz tryumfy święci BRW ze swoimi tanimi i badziewnymi kompletami....
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 10:10   

Ja bym jednak chciał coś co pozwoli mi działać na rynku lokalnym czy w promieniu tam powiedzmy 30-40 km. Mieszkam 35km od wrocka, w 17tys mieście, problem w tym że nie widze czegoś takiego czego brakuje u mnie od lokali gastronomicznych itp poprzez warszataty czy jakieś inne podobne :/
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Mar 19, 2009 10:16   

Moja propozycja taka - jedź do Wrocka, połaź, popatrz co jest we Wrocku a czego nie ma u Ciebie, albo jest tego mało - na pewno coś się znajdzie. Dobry pomysł obecnie to sklep z ciuszkami i pierdołami dla małych dzidzuszków - mamy wyż demograficzny :)
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 10:21   

Taaaak ale wiesz we wrocku gdzie jest 600-700 tys ludzi przejdzie coś gdzie na co u mnie w brzegu ludzie nawet uwagi nie zwrócą. A słyszał ktoś z was albo sam to robił - a mianowicie sprowadzanie drewna zza granicy, ew. własny tartak czy obrówka albo coś w tym stylu. Ciekawe ile też na początek...
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
rtworek 




Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 423
Skąd: Brzeg Dolny



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 11:03   

Ja mam mały pomysł na firmę uslugoą, na rynku lokalnym mogło by zdać egzamin, ale tżeba jeszcz poczekać musi się troszke zmienić opcja w PCC.
_________________
ROVER 420 SDi zmienił właściciela 28.07.2012r.
Mazda 6 sport kombi
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 11:10   

rtworek, z ciekawości zapytam co byś chciał otworzyc i co mam PCC do tego ;) moze w spólke wejdziemy :D
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
rtworek 




Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 423
Skąd: Brzeg Dolny



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 11:14   

Robota jest fizyczna, potrzebne będzie troszke sprzętu, jeszcze niewiem jakie bedą potrzebne zezwoleni albo certyfikaty potrzebne. Spółka czemu nie, Jesteś po chemii, czyli do tego jest bardze przydatne. A szczeguły może w niedziele.
_________________
ROVER 420 SDi zmienił właściciela 28.07.2012r.
Mazda 6 sport kombi
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 11:18   

No po chemii jeszcze nie ale w trakcie no i z doswiadczeniem jak na moj wiek mysle nie małym :) Jasne jasne w niedziele jak najchetniej pogadamy.

ps: wczoraj widzialem z bliska twojego R, byłem na parkingu kolo PCC kolo 20 wiec popke miales ;) ładnie ładnie sie prezentuje
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
rtworek 




Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 423
Skąd: Brzeg Dolny



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 11:23   

Jest pare żeczy do zrobienia, będzie śmigał.
_________________
ROVER 420 SDi zmienił właściciela 28.07.2012r.
Mazda 6 sport kombi
 
 
 
llygas 




Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 296
Skąd: Zamość/Warszawa

Rover 25

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 16:13   

kzrr napisał/a:
A słyszał ktoś z was albo sam to robił - a mianowicie sprowadzanie drewna zza granicy, ew. własny tartak czy obrówka albo coś w tym stylu. Ciekawe ile też na początek...


A nie lepiej w drugą strone. Kupować drewno w polskich tartakach i exportowac za granice. Pracuje w tranporcie i duzo ładunków to własnie drewno np. do Finlandi lub na Ukraine. Potrzebne tylko kontakty i zero nakładów na sprzet. Tak naprawe mozesz nawet na oczy nie widziec tego drewna.

2 lata temu ( w okresie bumu budowlanego) sprzedawałem pustaki które importowałem z Czech i tez na oczy ich nie widziałem. Jechały bezpośrednio od producenta do odbiorcy. Do prowadzenia firmy wystarczał laptop i komórka, czyli nakładów zero.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 18:09   

Jasne pewnie, robisz za pośrednika dorzuczasz swoje koszta plus zysk i tyle, ale mnie osobiscie cos takiego nie kręci ...
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
llygas 




Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 296
Skąd: Zamość/Warszawa

Rover 25

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 19:41   

kzrr napisał/a:
Jasne pewnie, robisz za pośrednika dorzuczasz swoje koszta plus zysk i tyle, ale mnie osobiscie cos takiego nie kręci ...


Powiem tak, mam swoją prace którą kocham i nie zamienie na inna, ale czemu nie dorobić będąc pośrednikiem, chociaz to mnie tez nie kreci. Moze to i mało ekscytujące ale na pocztek fajna sprawa bo bez inwestycji mozna bardzo ładne pieniadze zarobic a z czasem moze i sie spodobac.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 19:46   

llygas napisał/a:
robisz za pośrednika dorzuczasz swoje koszta plus zysk i tyle

jak połowa hurtowni ;) ... po prostu handel ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Komputer - zaraz po włączeniu totalny muł.
Lechos Offtopic 9 Sro Sty 27, 2010 09:33
Pływak
Brak nowych postów Masa własna R45.
Excalibue Offtopic 2 Pon Mar 06, 2017 08:22
wikiera
Brak nowych postów Pomysł na własną działalnośc
kolin Offtopic 7 Czw Kwi 04, 2013 08:20
bizon
Brak nowych postów Własna firma - jakieś ulgi? Co potrzebne?
ADI-mistrzu Offtopic 4 Sro Lut 01, 2012 21:36
Bodziek85
Brak nowych postów własna firma - jak to zrobic zeby bylo dobrze?
xROnx Offtopic 52 Sro Cze 17, 2009 08:04
k3master



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink