Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] "Odcinka" zapłonu i niemoc silnika - kłopoty
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] "Odcinka" zapłonu i niemoc silnika - kłopoty
Autor Wiadomość
BrunoWarcianski 



Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 44
Skąd: Zabrze



Wysłany: Wto Lut 07, 2012 10:24   

maniaq napisał/a:
ZR to IDT diesel ;)

Przepraszam - wyszedł ze mnie żółtodziób.

do zobaczenia ;)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 07, 2012 10:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
JacK 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 246
Skąd: Białystok



Wysłany: Sro Lut 08, 2012 21:23   

u mnie problem jest dalej :( paliwo napewno nie jest zamarźniete bo całe paliwo z baku wypompowałem zalałem nowego, zmieniłem filtr odpowietrzyłem i jak sie troche nagrzeje to odcina zapłon przy dodaniu gazu około 2500 obrotów spada do 1200 i dalej wchodzi na obroty ale jak gruszką pompuje na wiolnychj i daje gazu to jest ok, jakby się zapowietrzał, zobacze w sobote dokładnie
 
 
BrunoWarcianski 



Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 44
Skąd: Zabrze



Wysłany: Czw Lut 09, 2012 08:31   

JacK napisał/a:
jak sie troche nagrzeje to odcina zapłon
Z tego już wynika, że to nie kwestia paliwa. Zresztą pisałeś, że wypompowałeś tamto.
JacK napisał/a:
jakby się zapowietrzał
Hmmm... Napisz, jak już uda Ci się określić, co jest nie tak? Powodzenia
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 09, 2012 13:56   

JAck... najlepiej to sprawdzac, wstawiajac auto do cieplego... ja mam nowy filtr ,a le jak ci paliwo zamarza to .. po prostu zamarza :)

Co z tego ze wlales nowego paliwa jak nie mozesz miec pewnosci ze ono znow nie zamarznie ?

ZR po dolaniu we wtorek benzyny i dopelnieniu stal od wtorku poludnia do dzis poludnia, odpalil za 1 razem przy -8 w dzien :) wiec mrozy zelzaly, ale pewnie cos tam ta benzyna pomaga ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
JacK 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 246
Skąd: Białystok



Wysłany: Czw Lut 09, 2012 22:18   

prawdopodobnie znalazłem przyczyne :) wpierw myślałem że to pompka więc zamieniłem ja na przezroczysty przewód i dalej problem ten sam a nie ma żadnego powietrza i doszedłem do przewodu na pompie paliwa i tam jest śruba z sitkiem w której znalazłem kawałek siatki z pompki (gruszki) no i troche syfu, przedmuchałem spreżarką i teraz jest dobrze przejechałem 30 km i jest dobrze powiem jutro jak wróce z pracy, na klucz 17 tam są dwa to ten po lewej

[ Dodano: Czw Lut 09, 2012 22:17 ]
mam pewność gdyz samochód trzymam w garażu a tam jest max 0 lub 1 na plusie bo letni płyn do spryskiwaczy nie zamarzł :P no i paliwo widze jakie leci przez przezroczysty przewód jest czyste i lekko żółte, nie ma lekko gęstej białej konsystencji, wklejam fotke gdzie zaznaczyłem za przewodem od intercolera jest ta śruba

[ Dodano: Czw Lut 09, 2012 22:18 ]
fotka jest z neta :P \
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 11:50   

dla mnie niezrozumialym jest jak to przez filtr przeslo ?

Dobrze ze problem rozwiazany i jest kolejna informacja na przyszlosc co sprawdzac ;) Dzieki JacK za info :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
JacK 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 246
Skąd: Białystok



Wysłany: Sob Lut 11, 2012 21:23   

mi też to się wydaje nie możliwe ale to była siateczka taka malutka taka jak jest w pompce delphi

[ Dodano: Sob Lut 11, 2012 21:23 ]
już drugi dzień jest dobrze więc to było przyczyną :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 14:18   

Moje przeboje :)

Przed dolewaniem benzyny, lalem skydda ale przy -20 nic nie dalo , bo zamarzlo paliwo i .. .koniec :) nawet nie zakrecil, w garazu 1,5 h i na dotyk ...

Przed weekendem dolalem benzyny ze 2 L na niecaly bak ON, i rano zalapal przy -24 i pol baku ---> jednak, filtr mam przeplywowy bez podrgrzewacza,normalnie jak w serii IDT i przy 2,5 - 3 k RPM, odcinke mial i przez chwile nie reagowal na gaz... przejechalem tak 50-80 km... i dalej nic, filtr zamarzniety, nie dawalo sie podpompowac gruchy bo byla twarda,,,

Dolalem ON i benzyny... ale dalej nie wkrecal sie...
zatrzymalem sie 2 raz i wtedy juz gruszka udalo mi sie podpompowac i ... zaczal jezdzic normalnie, wiec wnioski....

BEnzyna pomaga rozrzedzic ON, jednak filtra to juz nie uratuje, jak sa b duze mrozy. Wtedy tylko podpompowywanie pomoglo, bo zaciagalo ta mniej zmarznieta, mnie moze rozwarstwiony ON z baku. W filtrze na pewno wytracila sie parafina, stad te problemy...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
BrunoWarcianski 



Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 44
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sro Lut 15, 2012 10:16   

maniaq napisał/a:
BEnzyna pomaga rozrzedzic ON, jednak filtra to juz nie uratuje, jak sa b duze mrozy. Wtedy tylko podpompowywanie pomoglo, bo zaciagalo ta mniej zmarznieta, mnie moze rozwarstwiony ON z baku. W filtrze na pewno wytracila sie parafina, stad te problemy...

Więc ja mam to samo.
Jest jeszcze jeden sposób, który czasem może pomóc - to rada zaprzyjaźnionego mechanika:
Ropa pokonuje trasę zbiornik-pompa-zbiornik. Co oznacza, że część ropy idzie z pompy wtryskowej na wtryskiwacze, a nadmiar wraca przelewem z powrotem do zbiornika. Nadmiar i z pompy, i z wtryskiwaczy. Czyli paliwo jest podgrzewane przez silnik i temperaturę w komorze silnika, a dodatkowo przez sprężanie w pompie i wtryskiwaczach (tak oględnie). W związku z czym temperatura paliwa w układzie powolutku wzrasta. Na postoju pęd powietrza tego paliwa powtórnie nie schładza. Dlatego warto jeśli zapala, a pojawia się ta dziwna "odcinka" zostawić samochód na biegu jałowym nawet na kilkadziesiąt minut...
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Lut 15, 2012 10:19   

to juz szybszym i tanszym kosztem bedzie wstawic do garazu hehehe , albo zamontowac podgrzewanie filtra paliwa :D

na szczescie juz chyba koniec "taaaaakich mrozow" wiec damy rade ;) nauka na przyszlosc, zolty obecnie pali i jezdzi normalnie :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
BrunoWarcianski 



Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 44
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sro Lut 15, 2012 10:20   

Cytat:
to juz szybszym i tanszym kosztem bedzie wstawic do garazu hehehe , albo zamontowac podgrzewanie filtra paliwa :D

Tak, jeśli ma sie dostęp do garażu :p
Nauczka na przyszłość - 10 razy sprawdź zanim zatankujesz, co wlewasz, a i tak dodawaj skydd'a profilaktycznie od późnej jesieni...
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Lut 15, 2012 10:52   

Na pewno - znajomy/saisad/ rodzina ma garaz. to wystarczy na 2 h wstawic, zeby puscilo, potem przejezdzic, przepalic nieco i dolac benzyny czy skyyda- w ktorego nei wierze ponizej -10 - i jezdzic dolewajac juz benzyny przy duzych mrozach
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
BrunoWarcianski 



Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 44
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pon Lut 20, 2012 08:18   

No i odkąd mamy odwilż zapomniałem o problemie. Za chwilę wyjeżdżę tamto paliwo, co zamarzało i zaleję nowe, ale i tak mrozy podobno mają już nie wracać tego roku, a przynajmniej takie, jakie nam dokuczały ostatnio.
W przyszłym roku będę dolewał skydda profilaktycznie od późnej jesieni i bardziej uważał na to, co wlewam do baku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Czw Lis 18, 2010 02:40
kasjopea
Brak nowych postów [R200] dziwne "pykanie" silnika podczas pracy
capsoft Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Maj 09, 2014 17:57
capsoft
Brak nowych postów [MG ZR] "Piszczenie" w komorze silnika
ZR 2.0 TD
code_red Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Kwi 12, 2007 14:16
Majkel_ZR
Brak nowych postów [Rover 214] Jaka różnica pomiędzy "i", a "Si&
Magoot Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Sro Maj 25, 2011 23:22
adamsky
Brak nowych postów [R211 8V 99'] Padła skrzynia, trzeba kupić "nową".
Demontaż sprzęgła w jaki sposób ?
_Lucas_ Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sro Wrz 16, 2009 19:03
_Lucas_



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink