Forum Klubu ROVERki.pl :: [R211 8V 99'] Padła skrzynia, trzeba kupić "nową".
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R211 8V 99'] Padła skrzynia, trzeba kupić "nową".

Demontaż sprzęgła w jaki sposób ?
Autor Wiadomość
_Lucas_ 




Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Szkocja

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 11:15   [R211 8V 99'] Padła skrzynia, trzeba kupić "nową".

Witam, mam Roverka z silnikiem dość nietypowym 1120cm3 8V raczej rzadko spotykanym w Polsce, ale nie w tym rzecz, kiedyś pytałem się o tarcie podczas jazdy zidentyfikowałem te tarcie i było to w skrzyni biegów jednakże nie zaglądałem do mechanika z braku czasu i tego ,że za niecałe dwa tyg. lecę do Polski chciałem to zrobić po powrocie jednakże problem dopadł mnie teraz!

Dwa dni temu wracałem z pracy tarcie było o wiele bardziej uciążliwe niż zazwyczaj, kiedy zatrzymałem się na parkingu nie chciały mi wchodzić żadne biegi oprócz wstecznego, gdy wrzuciłem wsteczny pojechałem kawałek to mi nie chciało wyskoczyć ze wstecznego na luz czy inny bieg, dopiero gdy pojechałem jeszcze kawałek do tyłu drążek odpuścił ale ja nie ryzykowałem dalszej jazdy ponieważ mieszkam na wzgórzu i zawsze jadąc do domu muszę na tym wąskich szkockich uliczkach kogoś przepuszczać, czasem trzeba wycofać itp itd (uroki UK) dlatego zadzwoniłem po lawetę, okazało się ,że moje przypuszczenia się sprawdziły, i brakowało oleju w skrzyni mechanik mówi ,że wszystko się powycierało i ,że trzeba wymienić skrzynie biegów.

Teraz moje pytanie, jest takie Roverka z tym silnikiem raczej ciężko nawet tutaj w Szkocji znaleźć na szrotach czy skrzynie biegów od innych roverków z większymi silnikami będą pasować ? Czy szukać tylko silników 8 V ? Gdzieś czytałem ,że jeżeli dam do 8V skrzynię od 16V to auto straci na dynamice ? Czy skrzynia od Rovera 100 będzie pasować ? Moje auto jest z rocznika 99 czy będzie pasować skrzynia z rocznika 95 ? Proszę o rozwianie tych wątpliwości.

Z Góry dziękuje.
_________________
Moje autko na PJ Rover 211 SE 8V
Ostatnio zmieniony przez _Lucas_ Sro Wrz 16, 2009 13:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 11:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 12:22   

A nie bylo czase m tyklo dwóch skrzyn w roverach? dla benzyny i dla diesla
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 12:29   

owszem są dwa rodzaje skrzyń, ale z różnymi przełożeniami.auto faktycznie może stracić na dynamice, jeśli założysz skrzynię od mocniejszego silnika, ale myślę, ze nie będzie to jakaś wielka różnica... :hm:
skrzynia od R100 będzie pasować :cool:
jeśli chodzi o model '95 to jeśli ma taki sam silnik, to pasować będzie, nie wiem tylko, czy pakowanie 4 lata starszej skrzyni ma sens :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
_Lucas_ 




Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Szkocja

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 13:07   

sTERYD napisał/a:
jeśli chodzi o model '95 to jeśli ma taki sam silnik, to pasować będzie, nie wiem tylko, czy pakowanie 4 lata starszej skrzyni ma sens


Mechanik szukał aut z tym samym silnikiem znalazł się tylko taki z 95 roku, inne auta były z większym silnikiem a mówiłem mu aby nie szukał raczej z większym silnikiem bo straci na dynamice, znalazł się też R100. Steryd punkt dla Ciebie. :mrgreen:
_________________
Moje autko na PJ Rover 211 SE 8V
 
 
wwekol 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 202
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 19:30   

Skrzynia 1,1 1,4 i 1,6 to jest to samo różni się przekładnią główną gdyż jak sie domyslamy kazdy silnik ma inna moc i moment. Silnik 1,1 60 koni nie uciagnie przekładni z silnika 1,6 gdzie prawie 2 razy wiecej jest koni :razz: Tak wiedz szukac od 1,1 skrzyni, albo moze przekładnia w Twojej skrzyni jest dobra to tylko podmienić z przekładnią z innej skrzyni
_________________
1,1 mały ale wariat;-) (2 mandaty za prędkość ;-Di jedna stłuczka (szajse);-)
 
 
 
_Lucas_ 




Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Szkocja

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 13:37   

Skrzynie już znalazłem, z takiego samego Roverka z tym samym silnikiem rocznik 98' skrzynia przejechała 70 tys. mil, (moja miała ponad 100 tys, z czego wydaje mi się ,że dość sporo mil zostało przejechane bez oleju w skrzyni a ja przez trochę ponad 700 mil i swoją zwłokę związaną z wylotem na odpoczynek do Polski ją dobiłem doszczętnie w raz ze sprzęgłem) a koleś wycenił ją na 60 funtów (Na szrotach wołali od 125 funtów). Dzisiaj jadę po nią wieczorem na co zwrócić szczególną uwagę ? Oprócz tego czy nie ma wycieków oleju na skrzyni i tego czy nic nie jest połamane ?

Do tego rozmawiałem z mechanikiem i powiedział mi ,żeby zobaczył u niego sprzęgło w jakim jest stanie i ewentualnie kupił, jednakże nie wiem czy te sprzęgło jest zdemontowane :shock: mechanik mówił ,że potrzeba klucz 12 lub 13 ale ja mam pytanie odnośnie tego jak do tego się w ogóle zabrać ? Szukałem na forum znalazłem tylko to jak zdemontować sprzęgło w Roverze z serii 400.

Proszę o pomoc, wieczorem jadę po tą skrzynię jeżeli nie sprawdzę tego sprzęgła to będę miał kolejny dzień bez auta bo wtedy mechanik będzie musiał poszukać sprzęgła, a co z tym idzie większe koszty i dłuższy termin oczekiwania na auto. :neutral:

Może ma ktoś jakieś zdjęcie w jakim miejscu znajduje się te sprzęgło i jak się zabrać do tego :razz:
_________________
Moje autko na PJ Rover 211 SE 8V
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 16:41   

_Lucas_ napisał/a:
Szukałem na forum znalazłem tylko to jak zdemontować sprzęgło w Roverze z serii 400.

w 200 będzie tak samo :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
_Lucas_ 




Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Szkocja

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 19:03   

:evil: Kur~~ teraz nie pamiętam gdzie znalazłem ten poradnik i co wpisywałem w opcję szukaj :shock: ma ktoś to pod ręką ?
_________________
Moje autko na PJ Rover 211 SE 8V
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Czw Lis 18, 2010 02:40
kasjopea
Brak nowych postów [R200] Trzeba "pompować" gazem
vad Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pią Kwi 29, 2011 17:31
kml
Brak nowych postów [R216] Problem ze skrzynią biegów - "zamarzła"?
RadZiu7 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Gru 05, 2010 17:53
Gość
Brak nowych postów [MG ZR] "luźna" skrzynia i sprzęgło
wacky007 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Lis 10, 2011 16:42
wacky007
Brak nowych postów [Rover 214] Jaka różnica pomiędzy "i", a "Si&
Magoot Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Sro Maj 25, 2011 23:22
adamsky



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink