Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Reflektory DJ Auto
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Reflektory DJ Auto
Autor Wiadomość
MiL999 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 118
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Mar 30, 2009 09:05   [R200] Reflektory DJ Auto

Witam
Mam mały problem ze światłami. Niedawno miałem stłuczkę i musiałem wymienić prawy reflektor więc kupiłem DJ Auto bo takie miałem wcześniej. Kupiłem też cały pas przedni żeby nie prostować starego. Blacharz muszę powiedzieć zrobił samochód po mistrzowsku, wszystko spasowane idealnie ale problem jest teraz z ustawieniem świateł bo po prostu świecą za wysoko i regulacja nic nie daje. Zeby świecily dobrze, trzebaby pewnie nagiąć jakoś miejsca gdzie są mocowane i zmienić położenie całego reflektora. Dziwne że nie sprawdził tego przy montażu.
Z drugiej strony jeżeli wszystko jest dobrze spasowane i nie ma szpar to może te reflektory mają za małe możliwości regulacji? Czy ktoś z Was miał problemy z ustawieniem tych lamp?
_________________
Rover 214i Lublin
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 30, 2009 09:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Mar 30, 2009 12:13   Re: [R200] Reflektory DJ Auto

MiL999 napisał/a:
Witam
Mam mały problem ze światłami. Niedawno miałem stłuczkę i musiałem wymienić prawy reflektor więc kupiłem DJ Auto bo takie miałem wcześniej. Kupiłem też cały pas przedni żeby nie prostować starego. Blacharz muszę powiedzieć zrobił samochód po mistrzowsku, wszystko spasowane idealnie ale problem jest teraz z ustawieniem świateł bo po prostu świecą za wysoko i regulacja nic nie daje. Zeby świecily dobrze, trzebaby pewnie nagiąć jakoś miejsca gdzie są mocowane i zmienić położenie całego reflektora. Dziwne że nie sprawdził tego przy montażu.
Z drugiej strony jeżeli wszystko jest dobrze spasowane i nie ma szpar to może te reflektory mają za małe możliwości regulacji? Czy ktoś z Was miał problemy z ustawieniem tych lamp?


Lampy swieca bardzo dobrze ale je ustawic to katorga.... U mnie walily po niebie jak cholera... Moze to zabrzmi smiesznie ale do poprawnego wyregulowania zastosowalem... puste opakowanie po marlboro czyli na tzw. "papierek". W stacji diagnostycznej sprawdzili jak swieca i jest OK
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
MiL999 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 118
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Mar 30, 2009 12:43   

Ja mam juz przedłużone bolce w silniczkach regulujących wysokość tak że ten ruchomy odbłyśnik jest dociśnięty do końca a i tak nadal świecą za wysoko.
_________________
Rover 214i Lublin
 
 
yorker 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 116
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Maj 14, 2012 18:20   

Witam,

odświeżę temat, ponieważ mam ogromny problem z jedną lampą. Przypadek jak u kolegów wyżej. Od jakiegoś czasu zauważyłem że świeci jedna za wysoko. Wyciągnąłem obydwie, sprawdziłem, założyłem. Jedna idealnie świeci (sprawdzone na stacji diagnostycznej) z możliwością regulacji, a na tej co mam problem - silniczek przeskakuje i niżej się nie da, a jest jeszcze dobre 2 cm do właściwego poziomu. Pytanko czy silniczek nie od tej lampy?? (zamówiłem inny, niedługo będzie), czy lampa za wysoko (na maxa spuszczona w dół). Ktoś mi też mówił, że może w niektórych nowych lampach, są takie blokady w postaci sprężyn, które przed montażem lamp sie zdjemuje. Czy w Dj Auto też takie wystepowały (elektryk mi je zakładał, więc może zapomniał wyciągnąć?? :roll: może jakieś inne pomysły??
_________________
POZDRAWIAM
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Maj 14, 2012 18:50   

Spotkałem sie z sytuacją, że fabryczny kołek ten w środku, co trzyma lustro był "niedokręcony" .... nie kojarzę w jaki sposób to naprawiłem, ale kojarzę taki fakt .... porównaj moze obie lampy pod tym kątem. A moze po prostu nei wskoczyło któreś z mocowań wewnętrznych ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
yorker 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 116
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Maj 17, 2012 00:59   

OK. dzięki. poczekam, aż przyjdzie drugi silniczek, bo ten co mam już jest troche wymechłany i dam znać co z tego wyszło.

[ Dodano: Czw Maj 17, 2012 00:59 ]
A więc... :) Założyłem nowy/stary silniczek do lampy, no ale to nie wystarczyło. Lampa świeciła za wysoko. Przy zakładaniu trochę rzeźby, bo trzeba było młotkiem popracować nad miejscami gdzie lampa się opiera. Przy montowaniu lampy trzeba pamiętać, o tym, że pod nią znajduje się takie plastikowe "coś" z 5 bolcami do góry, przymocowane do pasa przedniego. O te bolce trzeba zahaczyć lampę od przodu aby ja dociągało trochę w dół i nie waliła w niebo. Zaczep znajduący się za kierunkowskazem nie chciał wejść w otwór znajdujący się w błotniku (przy obu lampach). Próbowałem trochę ponaginać te otwory, ale więcej można szkody narobić niż pożytku. To mocowanie nie ma wielkiego znaczenia, ponieważ sprawiło by tylko że guma nad migaczem schowała by się pod błotnik, ale tragedii nie ma więc to olałem. Wynik mojej rzeźby na stacji diagnostycznej, po lekkiej korekcie na obu regulacjach, lampy świecą idealnie :) i muszę tu siebie pochwalić :> nawet nieźle są spasowane, w przeciwieństwie do mojego "fachowca" elektryka, który na wstępie powiedział mi zakładając lampy, że mam krzywy samochód, bo nie chcą wejść do końca. :wink:
Podsumowując: Lampy Dj auto oświetlają b. dobrze drogę, ale spasować je i ustawić to katorga, jakbym miał drugi raz kupować reflektory przednie to wybrałbym jednak używane Valeo. (Cena nowych Valeo trochę odstrasza :wink: ) Z wyglądu niby to samo, ale jednak trochę inne, a więc powodzenia. W razie co służę pomocą :smile:
_________________
POZDRAWIAM
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Reflektory
MiL999 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 19 Sro Lip 25, 2007 12:31
piter34
Brak nowych postów [R200] Reflektory i dziwna folia...
xROnx Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Pon Gru 31, 2007 11:21
xROnx
Brak nowych postów [R200]reflektory przód-zamienniki?
kamilosbos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Sie 29, 2011 10:54
szoso
Brak nowych postów [R200 1.4Si 99r]-Szarpiące auto
kamilssj2 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Sro Kwi 08, 2009 22:41
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink