Forum Klubu ROVERki.pl :: [620] Padła bateria z pilota alarmu, jak odpalić bez pilota?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[620] Padła bateria z pilota alarmu, jak odpalić bez pilota?
Autor Wiadomość
mariuszlol23 




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 186
Skąd: Orzesze



  Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 21:13   [620] Padła bateria z pilota alarmu, jak odpalić bez pilota?
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam.

Dzisiaj na parkingu po wyjściu z kościoła spotkała mnie miła niespodzianka. Centralny zamek nie reagował w ogóle po naciśnięciu na pilot. Myślę dobra otworze kluczykiem.
Po przekręceniu był krótki sygnał dźwiękowy i otworzyły się tylko drzwi kierowcy.
No dobra resztę otworzę ręcznie.

Wkładam kluczyk w stacyjkę przekręcam i znowu krótki dźwięk i próbuje odpalić i żadnej reakcji. Po chwili zauważyłem że tylko ABS się świeci, to już wiedziałem co jest grane.
Zdziwiłem się, że są takie zabezpieczenia:P

Tylko zastanawia mnie co mam teraz zrobić jak nie mam dostępu do sklepu, czy samochodu nie da się odpalić bez normalnego wyłączenia alarmu. I
czy wymiana baterii załatwi sprawę bo kiedyś coś czytałem tutaj o rozkodowanych pilotach i nie wiem czy u mnie też będzie ten sam problem?
_________________
ROVER TO 3 SŁOWA:KLASA, STYL I WYGODA
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 21:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
berserker8888 



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Jedrzejów



Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 14:42   

Hmm, a Ty kluczyk masz z immo? Jesli tak to powinien odpalic bez pilota bez problemu.
 
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 21:18   

Jeśli masz pilot na podczerwień, to w centralce alarmu _PODOBNO_ jest sygnał blokujący idący do komputera silnika. Pin chyba 40, ale tutaj ręki ani niczego innego nie dam sobie uciąć ;) Prawdopodobnie wystarczy odłączyć ten kabelek i samochód będzie startował normalnie.

Info znalazłem na forum, jak szukałem czy centralka ma jakiś sygnał mówiący o uzbrojeniu alarmu. Niestety nie zdążyłem sam tego sprawdzić w praktyce.
Szukaj na forum, ktoś to opisywał.
 
 
mariuszlol23 




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 186
Skąd: Orzesze



Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 15:21   

Dziękuje za pomoc.

Pilot mam na podczerwień.
Znalazłem w innym pilocie baterie i wymieniłem i po prostu wyłączyłem alarm z pilota i samochód odpalił.
Od dzisiaj wożę w samochodzie baterie zapasowe jak by co :P
_________________
ROVER TO 3 SŁOWA:KLASA, STYL I WYGODA
 
 
moryc 



Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 12



  Wysłany: Sob Sie 04, 2012 10:12   dołącze się do tematu

Kupiłem Rovera 620 i dostałem kluczyki i pilota Ale teraz nie wiem czy to auto ma central na pilota czy nie Bo jak dusze na pilota to nie ma żadnej reakcji W pilocie świeci się tylko czerwona dioda A drzwi otwieram kluczykiem Jak to sprawdzić czy moje auto jest otwierane na pilota
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Sie 04, 2012 18:12   

moryc napisał/a:
Ale teraz nie wiem czy to auto ma central na pilota czy nie Bo jak dusze na pilota to nie ma żadnej reakcji W pilocie świeci się tylko czerwona dioda

Masz centralny zamek.Zacznij najpierw od wymiany baterii.Jak nacisniesz drugi guziczek to powinna zapalic sie zielona dioda ( oczywiscie przy sprawnych bateriach )
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
moryc 



Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 12



Wysłany: Pon Sie 06, 2012 22:43   

Ale ja nie mam drugiego przycisku Jest jeden po środku I mam sterowanie na pod czerwień Bo podobny pilot miałem w Reno Safrane A u góry przy lampce jest takie okrągłe oczko Czyli że to jest na podczerwień I teraz dopowiem jak zamykam kluczykiem od kierowcy ,to tylko zamkną i otworzą się te jedne drzwi A jak zamykam od drugiej strony to zamyka drzwi z tyłu i z lewej strony i te drzwi od pasażera Ale słychać wyraźny hałas zamykania we wszystkich drzwiach A jednak wszystkich nie zamyka Aha ale tylko zamyka się Otworzyć już nie idzie centralnie Tylko te drzwi co otwieram kluczykiem się otwierają :/

[ Dodano: Pon Sie 06, 2012 22:43 ]
?? ????????? Czy nikt nie wie o co chodzi w moim problemie ?? ??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Bateria pilota
mazda11 Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Maj 28, 2008 21:01
Skiba
Brak nowych postów [R620] Zasięg pilota od c.zamka i alarmu
Fotograf Rover serii 600, Honda Accord 8 Sro Gru 23, 2009 23:38
maciej
Brak nowych postów [R620] Aawaria pilota zamka centalnego i alarmu
MarcinMasztakowski Rover serii 600, Honda Accord 2 Pią Sty 23, 2009 21:25
Gość
Brak nowych postów [R600] Centralny na pilota
sebaseba2 Rover serii 600, Honda Accord 40 Sro Paź 20, 2010 19:02
michal_f
Brak nowych postów [R620] Bagażnik na pilota
KRYS Rover serii 600, Honda Accord 25 Czw Mar 04, 2010 20:22
Deamian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink