Forum Klubu ROVERki.pl :: Firma SAMCO a podejście do klienta.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Firma SAMCO a podejście do klienta.
Autor Wiadomość
Wojtek88 




Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 11:12   Firma SAMCO a podejście do klienta.

Wszystko zaczęło się 12.06 a tak naprawdę wtedy gdy pojawiły się u mnie problemy z wężami chłodniczymi w moim Tomcat-ie Turbo, wtedy też, zacząłem szukać oem węża, ale ten kosztuje nowy z fabryki bagatela 500 pln, firma samco produkuje całe 8 sztuk węży chłodniczych w cenie 1018 pln i takie właśnie zamówiłem w połowie czerwca. Węże te zamówiłem za pośrednictwem firmy re5pekt.pl, od razu zapłaciłem zaliczkę. Pisywałem do nich co dwa tygodnie co tydzień jak realizuje się zamówienie, odpowiedzią było brak informacji, brak wieści nt. zamówienia od firmy samco. Otrzymywałem informacje, że węże są produkowane i żebym uzbroił się w cierpliwość itd. i takich kilka podobnych mail'i w między czasie..

Dziś otrzymałem takiego mail'a:
"Witam,

Proszę Pana w piątek otrzymaliśmy przepiękną informację od firmy SAMCO, że oni nie wykonali na razie jeszcze nic z naszego zamówienia z niewyjaśnionych przyczyn.

Wszystko po prostu opada i brak słów.

Poinformowali Nas, że nasze zamówienie może być gotowe dopiero na 20 sierpnia w Anglii."


ręce 'opadywują'

ps
piszę to nie dlatego, żeby mi współczuć, ale jako przestroga przed ultra-super-turbo fajną firmą światową!
_________________
Roverlution
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 06, 2012 11:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 11:20   

bo to nie ma co czekać tylko sie kupuje tam gdzie maja na stanie :)

http://www.ebay.co.uk/itm...=item41684f2cbd
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 12:33   

Chyba nie myślałeś Wojtek88, że firma rzuci inne zamówienia tylko po to żeby wykonać dla detalisty w Polsce kilka sztuk węzy. To jest nierealne, a wina często leży po stronie dystrybucji bo czekają na ostatnio chwile z zamówieniem aby zebrać większe zamówienie coby koszty realizacji zamówienia wyszły tańsze (czyt. wysyłka do PL). Auto mało popularne to tzreba brać tak jak dobryziom radzi tam gdzie mają na miejscu, a jak nie maja to niestety trzeba się liczyć z długim czasem realizacji.
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Sie 06, 2012 12:53   

Niestety oferowanie czegoś czego się jeszcze nie posiada jest nagminne i dotyczy praktycznie każdej dziedziny. Ja kupowałem dwa tygodnie dysk twardy do komputera, który miał etykiete "dostępny wysyłka w 24h".

Kupowałem w 2 sklepach, dużych sklepach, jeden coś zaczął kręcić więc anulowałem zamówienie i do tej pory czekam na zwrot kasy.

Także ... j/w.... ale współczuje
 
 
Wojtek88 




Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 14:44   

Pływak, wszystko się zgadza, ja o tym wiem, studiuję logistykę i wiem jak to wszystko wygląda, ale firma re5pekt pisała do mnie (po fakcie), że zdarza się to bardzo często, żeby nie powiedzieć, że nagminnie.

Nie wiem czy doczytałeś, że już czekam około 8 tygodni a oni nawet nie wykonali jednej sztuki, to jest w dzisiejszym świecie marketingu i obsługi klienta niedopuszczalne. Wyobrażasz sobie żebyś czekał 7 czy 8 tygodni na część do swojego auta, które bez niej notabene nie pojeździ bezpiecznie? 7-8 tygodni to już też przeciągnięcie struny, bo założenie firmy samco to 6, po czym dowiadujesz się, że jeszcze musisz poczekać miesiąc? Wiem, że mogłem wybrać inne oferty, bo pewnie jest ich więcej, jednak wolę brać od "źródła", podejrzewam, że jakbym napisał zapytanie oficjalne, to ten mail, nie zostałby w ogóle przeczytany..

Czekam do końca sierpnia.. By the way, to co Ziomek podesłał to jest dla non-AC, u mnie jest klima :mrgreen:
_________________
Roverlution
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 17:27   

Wojtek88 napisał/a:
Pływak, wszystko się zgadza, ja o tym wiem, studiuję logistykę i wiem jak to wszystko wygląda, ale firma re5pekt pisała do mnie (po fakcie), że zdarza się to bardzo często, żeby nie powiedzieć, że nagminnie.

Nie wiem jak to jest u Ciebie jale u mnie pierwsze pytanie które zadaję spzredawcy to "na kiedy jest mi w stanie ściągnąć towar. Skoro nie zapytałeś, a firma re5pect informacje o częstych opóźnieniach zachowała dla siebie to do kogo masz pretensje?

Cytat:
Nie wiem czy doczytałeś, że już czekam około 8 tygodni a oni nawet nie wykonali jednej sztuki, to jest w dzisiejszym świecie marketingu i obsługi klienta niedopuszczalne.

Wykonanie dla Ciebie kilku rurek na linii produkcyjnej to niestety nie jest kwestia tego czy się panu mieciowi chce czy nie tylko niejednokrotnie kwestia przezbrojenia maszyny. Skoro respect przyjął od Ciebie zamówienie na coś czego fizycznie nie ma baaa na coś czego nawet producent nie ma i nie ustaliłeś terminu to nadal nie trafiasz z oskarżeniami pod odpowiedni adres.

Cytat:
Wyobrażasz sobie żebyś czekał 7 czy 8 tygodni na część do swojego auta, które bez niej notabene nie pojeździ bezpiecznie? 7-8 tygodni to już też przeciągnięcie struny, bo założenie firmy samco to 6, po czym dowiadujesz się, że jeszcze musisz poczekać miesiąc?

Jak wyżej. Najpierw pytam o termin jeśli jestem świadom opóźnienia bo poinformowano mnie o tym to nie mam pretensji natomiast jeśli sprzedawca nie wspominał, ze są problemy i dopiero po jakimś czasie pisze, ze zdarza się to często to po uj przyjmuje zamówienia? Czekałem ponad miesiąc na zawias do Alfy miał być w 2 tygodnie bo czekali an dostawę z DE skończyło się na ponad miesięcznym czekaniu pewnie dlatego, ze gdyby sprzedawca w PL ściągał tylko jeden komplet zawieszenia to jego marze pochłonęły by koszty wysyłki i nie było by nic dziwnego jak by w tym przypadku było podobnie twoje jedno zamówienie wisi w powietrzu i czekają aż opłaci się je ściągnąć do PL.

Cytat:
Wiem, że mogłem wybrać inne oferty, bo pewnie jest ich więcej, jednak wolę brać od "źródła", podejrzewam, że jakbym napisał zapytanie oficjalne, to ten mail, nie zostałby w ogóle przeczytany..

Bierzesz z takiego "źródła" które sprzedaje coś czego nie ma na stanie i masz pretensje do producenta, ze dystrybutor nie ma towaru :] Po za tym nie wiem jak jest w tym konkretnym przypadku ale w wiekszosci przypadków to sprzedawca umywa ręce twierdząc, ze dupy daje producent/dostawca więc skąd masz pewnosć, ze respekt wszystko załatwił ze swojej strony jak nalezy? Bo Ci meila napisali, ze to nie ich wina?

Wojtek88 trochę mniej emocji i podejdź do tego racjonalnie. Wiem, ze czasem można się wkurzyć sam nawet ostatnio się lekko wkurzyłem jak mi kumpel polecił olej Liqui Moly, a się okazało że 3 tygodnie muszę czekać bo w PL mało kto kupuje do klekota olej za 200zł i na magazynach nie ma ale takie są u nas realia i przez 3 tygodnie kumpla ściemniała hurtownia, ze "olej już jedzie" do niego na sklep bo to albo się kurier pomylił albo magazynier zapomniał, a prawda była taka, ze szukali po magazynach bo na stanie mieli tylko nie wiedzieli gdzie ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
dukat11 




Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 18:20   

Wojtek88 napisał/a:
Nie wiem czy doczytałeś, że już czekam około 8 tygodni a oni nawet nie wykonali jednej sztuki, to jest w dzisiejszym świecie marketingu i obsługi klienta niedopuszczalne. Wyobrażasz sobie żebyś czekał 7 czy 8 tygodni na część do swojego auta, które bez niej notabene nie pojeździ bezpiecznie? 7-8 tygodni to już też przeciągnięcie struny, bo założenie firmy samco to 6, po czym dowiadujesz się, że jeszcze musisz poczekać miesiąc? Wiem, że mogłem wybrać inne oferty, bo pewnie jest ich więcej, jednak wolę brać od "źródła", podejrzewam, że jakbym napisał zapytanie oficjalne, to ten mail, nie zostałby w ogóle przeczytany..


Pływak, podał Ci odpowiedź dlaczego tyle czasu to trwa. Firma produkcyjna to nie sklep detaliczny i nie przezbroi linii na jedno zamówienie bo poprostu dołożą do interesu zamiast zarobić. Sam w pracy jak słyszę że mam linię przezbroić na jakiegoś "pierda" to mnie skręca i mówię żeby poczekali jak skończymy duże i potem zrobimy wszystkie mikro zlecenia za jednym razem. W tym wypadku 8 tygodni to dla mnie wcale nie dużo bo produkcja to nie sklep detaliczny i tu trzeba naprawdę planować żeby zarobić.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Wojtek88 




Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 20:14   

Nie czytacie uważnie.

1. Dowiedziałem się ile będzie trwać produkcja razem z dostawą -> 6 tygodni.
2. Skoro mają w ofercie takie węże to nie interesuje mnie, że mają jakieś inne zlecenia, każdy chce co innego.
3. Firma re5pekt informowała mnie, że: przyjęto zlecenie, potem, że jest opóźnienie a następnie, że sobie jaja robią i ze mnie i z nich i że z niewiadomych powodów jeszcze nic nie zrobili.

Koniec końców, samco sucks, zobaczymy jak już dojdzie produkt to ocenie czy było warto czekać.
_________________
Roverlution
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 20:27   

Wojtek88 napisał/a:
Nie czytacie uważnie.

Ty chyba też nie :)

Cytat:
1. Dowiedziałem się ile będzie trwać produkcja razem z dostawą -> 6 tygodni.

No i widzisz już sie zaczyna kręcenie ze strony respekt bo na stronce ejst 10-20 dni co daje max 4 tygodnie jeśli są to dni robocze. Tobie napisali 6 po czym przyznali, że samco nie pierwszy raz leci w kuli ale dopiero gdy wpłaciłeś zaliczkę. Wcześniej o tym nie informowali moze zapomnieli :lol:

Cytat:
2. Skoro mają w ofercie takie węże to nie interesuje mnie, że mają jakieś inne zlecenia, każdy chce co innego.

Standardowa gadka kogoś kto nigdy nie miał do czynienia z produkcją, a jedynie "studiuje logistykę" :]

Cytat:
3. Firma re5pekt informowała mnie, że: przyjęto zlecenie, potem, że jest opóźnienie a następnie, że sobie jaja robią i ze mnie i z nich i że z niewiadomych powodów jeszcze nic nie zrobili.

Informacje masz tylko z firmy respect równie dobrze mogą mówić prawdę jak i ściemniać, a Ty z góry zakładasz że ze strony respect wszystko cacy tylko samco dupy daje :D

Cytat:
Koniec końców, samco sucks, zobaczymy jak już dojdzie produkt to ocenie czy było warto czekać.

Skoro sucks to dlaczego nie zrezygnujesz? Kup gdzie indziej co innego przecież nie będziesz kasiory pchał w firmę które Cie podobno olewa :lol:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Wojtek88 




Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 20:30   

Dali mi rabat to poczekam, ale mi ciśniesz Pływak, nie mam siły odpisywać, nie bij leżącego :sad:
_________________
Roverlution
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 20:39   

Ja nikogo nie bije po prostu patrze na sprawę racjonalnie z boku i jest mi to łatwiej ocenić. Ty za bardzo się "napaliłeś" na te węże. Strzel zimne piwko i poczekaj te 2 tygodnie skoro Ci zależy na wężach albo napisz o zwrot kasy. Są większe problemy na tym świecie więc szkoda nerwów żeby się takimi rzeczami przejmować :P
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 20:51   

szczerze myślę ze w samco produkt jest od reki tylko ze sprzedawca tak jak ktoś pisał wyżej czeka na większe zam. Wiem jak to działa pracowałem w największym dystrybutorze IT w Polsce a teraz u producenta fakt inna branża ale zasady działania identyczne...

[ Dodano: Pon Sie 06, 2012 20:51 ]
Wojtek88 napisał/a:


Czekam do końca sierpnia.. By the way, to co Ziomek podesłał to jest dla non-AC, u mnie jest klima :mrgreen:


tada :)

http://www.ebay.co.uk/itm...=item3f0f106bb4
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
flapjck1 



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Pon Sie 06, 2012 22:21   

a ja wam powiem cos:

angole to ch...e i z nimi ciezko sie diluje, wiec co mowie: sporo zamowien w pranzy moto robie u nich i wiem ile czekam na wszystko

znam tez chlopakow z respecta i wiem ze to mala firemka - wiec opcja ze skrecaja wieksze zamowienie tez jest mozliwa :P

po trzecie zamowilbym bezposrednio z ebaya - gora tydzien i masz w domu :P zwykla poczta: brytole wysylaja to airmailem u nas przychodzi chyba DPD albo DHL, juz nie pamietam :P


ps: pracuje w ASO, byly czesci na ktore czekalismy 1 ROK :P , nic mnie nie zdziwi, hehehe

[ Dodano: Pon Sie 06, 2012 22:21 ]
aha: ten link co podeslal dobryziom na koncu: wysylka w ciagu 31-32 dni :PPPPPPPPPPPP
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Sie 07, 2012 09:09   

flapjck1 napisał/a:
aha: ten link co podeslal dobryziom na koncu: wysylka w ciagu 31-32 dni :PPPPPPPPPPPP


prawie od ręki hahaha
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 08, 2012 16:47   

Jak przewody w oplocie kupowałem to na wysyłkę czekałem długo bo pomimo tego że mieli towar na stanie został wyprodukowany ponad tydzień po moim zamówieniu.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Wojtek88 




Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 23, 2012 12:18   

Wiadomość z 21.08:

Witam,

Paczka w tym momencie jest we Francji.

Wysłali ją dopiero 18 sierpnia.

Wiadomość z dziś:

Witam,

Niestety firma SAMCO nie przysłała i nie wykonała dla Nas i dla Pana przewodów silikonowych do Rovera.

Nie mamy pojęcia dlaczego tak się stało.

Jesteśmy zmuszeni oddać Panu zaliczkę ponieważ nie mamy już siły do tej firmy.


Cycki opadają.
_________________
Roverlution
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Sie 23, 2012 12:53   

może zapytaj tutaj http://www.topendpower.pl...long/rover.html
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Wojtek88 




Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 23, 2012 13:01   

dobryziom napisał/a:
może zapytaj tutaj http://www.topendpower.pl...long/rover.html


dzwoniłem 2 miesiące temu, gdy poszukiwałem tych węży, cenę mają zaporową. skończy się na kwasówce i złączach elastycznych/redukcjach.
_________________
Roverlution
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Sie 24, 2012 09:46   

też tak mysle złączek i redukcji na allegro jest tyle ze kwestia dobrego pomierzenia i skompletujesz cał zestaw za 1/3 tego :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Wojtek88 




Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 24, 2012 10:59   

W poniedziałek jadę do Michała z Auto Kuźnia, stwierdził, że da radę ogarnąć.. Jeszcze tylko skrócić linkę sprzęgła i będzie cud, miód i orzeszki :)
_________________
Roverlution
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Fotoradary - inne podejście
maciej Offtopic 2 Sob Gru 11, 2010 21:27
maciej
Brak nowych postów Firma Halpor
gustav.pl Offtopic 0 Sro Gru 14, 2011 20:01
gustav.pl
Brak nowych postów Firma oferujaca okna
Pawkaz Offtopic 3 Wto Paź 08, 2013 10:55
SyntaX
Brak nowych postów Części do Rovera - firma z SULECHOWA.
ADAM1 Offtopic 6 Wto Lip 24, 2007 23:28
ADAM1
Brak nowych postów Własna firma - jakieś ulgi? Co potrzebne?
ADI-mistrzu Offtopic 4 Sro Lut 01, 2012 21:36
Bodziek85



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink