Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220SD] Chyba problem z przekaźnikiem świec żarowych...???
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220SD] Chyba problem z przekaźnikiem świec żarowych...???
Autor Wiadomość
andy1251 




Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 22:21   [R220SD] Chyba problem z przekaźnikiem świec żarowych...???
Typ: SD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam wszystkich Forumowiczów.

Pytanie kieruję raczej do użytkowników diesli.

Otóż Panowie... Pewnego pięknego dnia mój Roverek nie chciał zapalić.

Problem podejrzewam leży po stronie przekaźnika świec żarowych. Elektrykiem nie jestem ale po rozebraniu puszki przekaźnikowej zauważyłem że są tam cztery elektromagnesy, które odpowiadają za różne rzeczy. Nie wiem po co są dwa ale pozostałe za:
jeden - grzanie świec żarowych
drugi - rozrusznik.
Cały bajer w tym, że nie chce zadziałać ten od świec, który tak jakby z automatu włącza ten drugi od rozrusznika.
Po przekręceniu kluczyka zapłon się zapala ale świece nie grzeją i rozrusznik nie chce kręcić.
Próbowałem go odpalić przez zaciąg ale też nie odpalał. Wymyśliłem zatem, iż zaworek od pompy wtryskowej też nie otrzymuje swojego prądu i dlatego się nie otwiera. Postanowiłem więc połączyć przewód zaworu z plusem akumulatora i na zaciąg odpalić samochód. Po dotknięciu jednak kablem połączonym z zaworem do klemy zadziałał przekaźnik od świec i już normalnie można go było odpalić z kluczyka. Po zgaszeniu znowu cisza i trzeba było całą operację "kabelkową" przeprowadzić od nowa.
Czyli.... jeśli podam mu prąd (tak jakby) od tył - wszystko działa. Czy miał ktoś kiedyś taki problem? Czy jest jakiś sposób, aby zbadać, czy przekaźnik świec jest sprawny?
Wdzięczny będę za wszelkie podpowiedzi.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 22:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 11:04   

A czy to przypadkiem nie obeszłeś immobilizera ? Może to on nie pozwala włączyć świec ani rozrusznika ?
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 12:18   

prosta czynnosc daj prad kablem bezposrednio z aku pod przekaznik i sprawdzisz czy załacza swiece żarowe. jesli posiadasz manometr to wepnij go pod swiece aby sprawdzic czy idzie prad na nie (jesli go nie masz moze byc zwykla zarówka itp) To samo mozesz zrobic na drugim
Wtedy sprawdzisz czy przekazniki sa sprawne
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
andy1251 




Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 17:40   

chudson napisał/a:
A czy to przypadkiem nie obeszłeś immobilizera ? Może to on nie pozwala włączyć świec ani rozrusznika ?


Chodzi o to, że ja nie mam tam imobilizera.


kadzaf napisał/a:
prosta czynnosc daj prad kablem bezposrednio z aku pod przekaznik i sprawdzisz czy załacza swiece żarowe. jesli posiadasz manometr to wepnij go pod swiece aby sprawdzic czy idzie prad na nie (jesli go nie masz moze byc zwykla zarówka itp) To samo mozesz zrobic na drugim
Wtedy sprawdzisz czy przekazniki sa sprawne




Dołączyłem zdjęcie owego przekaźnika.

Cewka z nr 1 jest odpowiedzialna za grzanie świec. Jeśli w niej elektromagnes zaskoczy z automatu działa cewka z nr 2 od rozrusznika. Strzałkami zaznaczyłem blaszki, które muszę na chwile połączyć aby zadziałał elektromagnes od świec. Taki sam efekt daje połączenie zaworka paliwowego od od pompy wtryskowej z plusem akumulatora. Cewka 1 zaskakuje i już można normalnie zapalać z kluczyka. Jeśli któryś z tych czynności wcześniej nie wykonam - nie ma grzania świec i kręcenia rozrusznikiem.
http://www.fotosik.pl/pok...4c2bac244a.html
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Demontaż świec żarowych
maniekm Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Lis 30, 2013 17:12
kurtki
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r25 2.0 idt] wymiana świec żarowych
wacek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Lis 19, 2012 09:48
szoso
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r 220 sdi] wykręcanie świec żarowych
przemekz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Mar 03, 2013 12:02
kruszan
Brak nowych postów Rover [220 SDI 98r] przekaźnik świec żarowych
jak go znaleźć który to jest
doktor85 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Lis 11, 2007 12:23
Brt
Brak nowych postów [R220 SDi]Wymiana Świec Żarowych.
grembi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sob Cze 20, 2009 15:20
thef



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink