Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] wypaliłem paliwo i brakuje mocy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] wypaliłem paliwo i brakuje mocy
Autor Wiadomość
vonglass 



Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 21
Skąd: Wejherowo



Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 10:18   [R75] wypaliłem paliwo i brakuje mocy
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Hej,

Podczas testu wskaźników nie widzę sygnału z czujnika lewej komory zbiornika paliwa, czyli tej z której ciągnie pompa pod maską. Komputer najwyraźniej odczytuje poziom tylko z prawej komory i mnoży go przez dwa. W każdym razie poziom jest ewidentnie nierówny, bo wczoraj stanąłem na skrzyżowaniu jeszcze przed zapaleniem się rezerwy (mniej więcej w połowie między kreską 1/4 a zerem). Na 10 minut przed zgaśnięciem spadła mi moc silnika, do około 2000 obrotów nie chciał ciągnąć. Myślałem, że mam jeszcze czas, no ale niestety Roverek stanął zaraz potem.

Dolałem ropy do pełna i... niestety nadal nie ma mocy poniżej 2000 obrotów. Silnik pracuje równo, turbo działa prawidłowo. Uszczelnienie intercoolera robiłem dopiero co, EGR jest odłączony. Przed wypaleniem paliwa działał bez problemów, prawidłowo. Czy dobrze myślę, że mam jakiś syf w filtrze (w baku, albo pod maską)? Jakie jeszcze przyczyny przychodzą Wam do głowy? Na razie pro forma zrobiłem reset odłączając akumulator ;)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 10:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 10:41   

Chyba dobrze kombinujesz, prawdopodobnie zasyfiony filtr ew. syf się dostał do pomki paliwa.
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
gingol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 35
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 10:45   

Z tego co wiem czujniki w zbiorniku są połączone szeregowo więc zlicza sumę z jednej i drugiej połowy zbiornika i dopiero wysyła sygnał na wskaźnik. W lewej komorze jest również filtr paliwa.
Moja 75 też do 2000 jest mułowata, chyba wszystkie tak mają.
Wyczytałem gdzieś kiedyś, że jak ma niski poziom paliwa to ogranicza w jakiś sposób silnik w celu ochrony przed uszkodzeniem ale czy to prawda to sam nie wiem.
 
 
vonglass 



Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 21
Skąd: Wejherowo



Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 11:13   

phuss napisał/a:
Chyba dobrze kombinujesz, prawdopodobnie zasyfiony filtr ew. syf się dostał do pomki paliwa.

A myślisz, że są jakieś metody na wyczyszczenie pompki?

Też czytałem o "trybie awaryjnym" przy ostatnich parunastu procentach paliwa w zbiorniku, dlatego nie denerwowałem się kiedy spadła moc. Wskazanie z czujników jest błędne bo fizycznie skończyło się paliwo zanim zapaliła się rezerwa, ale gdzieś na forum czytałem o resecie wskaźników. Może powinienem zrobić ten reset po zalaniu do pełna?
 
 
gingol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 35
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 11:20   

U mnie są uszkodzone czujniki i ciągle mi źle wskazuje w przedziale od 3/4 w dół. Walczę żeby znaleźć gdzieś same płytki bo cała reszta jest ok. Tylko czy uda mi się coś załatwić:)
Robiąc reset resetujesz same zegary nic poza tym. Też kiedyś to ćwiczyłem.
Pompki są raczej nie rozbieralne. Sprawdź filtr powietrza i paliwa.
 
 
Hirogi 



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 6



Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 18:39   

Dołaczam sie do tematu zrobiłem wszystko to samo co kolega wymieniłem nawet pompe pod maska chwile pochodził normalnie potem znowu obroty sa max do 2800 i nie wiecej i jest jeszcze taki mankament ze jak przekrece kluczyk i pompka juz napompuje paliwo i przestaje chodzic odpalam samochód i dodaje gazu I tu bach obroty wskakuja na MAXA poczym po 3-4 sekundach znowu spada do 2800 jutro zajrze do baku co tam siedzi moze to własnie tam jest przyczyna calego zamulenia
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 19:33   

Nie wiem czy taka ochrona silnika przy niskim stanie paliwa jak pisal kolega istnieje i przy tym silnik traci moc bo ja kilkakrotnie wyjezdzalem paliwo prawie do zera,komputer pokazywal mi ze moge przejechac np juz tylko 20 km czyli paliwa bylo bardzo malo ale silnik reagowal normalnie,mial przyspieszenie i nic zlego sie z nim nie dzialo,obroty normalne,przyspieszenie tez.potem dolewalem np 40 litrow i zadnej zmiany w jego pracy nie odczuwalem.
Patrzac na zachowanie mojego auta przy takich malych stanach paliwowych mysle ze przyczyny trzeba szukac w pompkach czy maja swoja wydajnosc lub w jakich zapowietrzeniach ukladu paliwowego.
_________________
Stanislaw
 
 
vonglass 



Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 21
Skąd: Wejherowo



Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 22:36   

Słuchajcie, dzięki za odpowiedzi. Po zrobieniu resetu praca silnika wróciła do normy. Przejechałem dzisiaj 600 km i jest OK! Czyli przyczyna była albo w elektronice, albo w syfie, który po prostu się wypłukał z filterków akurat w chwili zrobieniu resetu.
 
 
Hirogi 



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 6



Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 20:01   

w moim wypadku było to syf na siateczce w baku przy pompie i rozszczelnienie przewodów paliwowych autko teraz smiga :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Przerywa, brakuje mocy ale tylko do 90*
Wodny Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Lip 29, 2015 09:31
Wodny
Brak nowych postów [R75] fotozagadka: co brakuje na obrazku
christopher7 Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Sie 06, 2016 14:32
prebenny
Brak nowych postów [R75] Bulgocze, grzeje się, brakuje płynu.
Piotrass Rover serii 75, MG ZT 3 Sob Sie 28, 2010 22:11
Gość
Brak nowych postów [R75] Brakuje czegoś przy wałkach rozrządu
xavierros Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Lut 19, 2010 22:04
bakan30
Brak nowych postów [R75] Cieknące paliwo
Miras31 Rover serii 75, MG ZT 18 Wto Wrz 29, 2009 18:31
Miras31



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink