Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nie odpala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: apples
Wto Paź 16, 2012 19:12
[R75] Nie odpala
Autor Wiadomość
Ikwan 



Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 2



  Wysłany: Wto Paź 16, 2012 14:07   [R75] Nie odpala
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam wiem że temat już był i jest trochę o nim napisane na forum . Chcę go odswieżyć i dowiedzieć się konkretów , mam nadzieje że mi pomożecie bo powoli mam dość tego auta , a niechciał bym go sprzedawać .
Mianowicie chodzi o odpalanie auta , pali dosłownie kiedy chce . dzieje się to już 3 miesiąc , jest zaparkowany wsiadam i odpalam raz odpali raz nie , akumulator jest nowy słychcać że kręci słychać w aucie jakieś przekaźniki dość głośno nieraz , kręci ale nie odpala czasem wcale nie kręci , Jestem laikiem jesli chodzi o mechanike wieć mi wybaczcie . Prowadziłem go do mechaników zaprzyjaźniony serwis : zaczeliśmy od wymiany czujnika wysokiego ciśnienia bo był uszkodzony , wymiana filtrów , sprawdzenie błędów , wymiana dwóch świec żarowych , wymiana kilku przewodów bo ich stan był nie najlepszy ,poprawa rury intelccolera , sprawdzenie pompy paliwa ponoc jest sprawna i nie kazali mi wymieniać , pytałem o wspominiany w innych tematach czujnik położenia wałka rozrządu też swierdzili że to napewno nie jest to , z tym czujnikiem i całym problemem pytałem też drugiego i trzeciago mechanika to kazał mi pojechać do specjalizującego się serwisu w wtryskach bo twierdzi że to napewno ich wina . Samochód bez różnicy czy ciepły czy zimny poprostu jakby sie obrazal bo czasem odpale go podjade gdzies zgasze i znowu odpale i idzie az w koncu dojade do pewnego zgasze i stoi nie pali , jak zostawie go po kilku próbach odpalenia w spokoju i wracam do niego po jakims czasie idzie za 1 razym i pracuje bez zarzutów . Prosze pomóżcie mi bo sie wykańczam , wydałem na naprawy juz ok 2 tysiecy, Co mam robić ?? ???????????? :beczy:
Ostatnio zmieniony przez apples Wto Paź 16, 2012 19:10, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 16, 2012 14:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Paź 16, 2012 19:17   

Ikwan napisał/a:
Co mam robić
Na początek sprawdź lub podmień przekaźnik http://forum.roverki.eu/v...p=572195#572195

[ Dodano: Wto Paź 16, 2012 19:17 ]
Sprawdź kable masowe http://forum.roverki.eu/v...p=494846#494846
 
 
Ikwan 



Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 2



Wysłany: Sro Paź 17, 2012 13:25   Jest coś na rzeczy

Apples - faktycznie sprawdziłem przekaźnik pod schowkiem , i ku moim oczom ujrzał się brak przekaźnika a mianowicie jest tylko wypiete to mocowanie czyli czarny element na zdjęciu nr 1 przy kostce , natomiast nigdzie nie widze przekaźnika bo rozumiem że to ma być ta żółta kostka ?? ? kabelki były strasznie pokręcone i pozaginane wieć je troche rozplątałem . (Odpalam samochód jak narazie jakieś 10 razy bez problemu co najlepsze ) , ale co dalej powiedz mi gdzie można dostać taki przekażnik , zaraz zejde i poszukam może gdzieś tam lezy sobie luzem ale póki co nie widziałem .
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 17, 2012 14:06   

To jest zwykły przekażnik samochodowy 12V z pięcioma nogami, 30A wystarczy. Do dostania w każdym sklepie z elektroniką
http://allegro.pl/przekaz...2641553860.html
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Paź 17, 2012 14:10   

Ikwan napisał/a:
zaraz zejde i poszukam może gdzieś tam lezy sobie luzem ale póki co nie widziałem .
Nie ma opcji ... auto by nie odpaliło w ogóle z braku napięcia na pompy. Jeśli odpala teraz za każdym razem to może coś jest z kablami w skrzynce albo przekaźnikami - np. zaśniedziałe styki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 1.8 odpala i gaśnie lub nie odpala]
Szymek05 Rover serii 75, MG ZT 10 Pon Lis 14, 2016 07:27
Szymek05
Brak nowych postów [ R75 ] Nie odpala
pawelin2501 Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Maj 05, 2016 16:04
MaReK
Brak nowych postów [R75] Nie odpala
Spitfire Rover serii 75, MG ZT 14 Czw Wrz 04, 2008 17:33
piter34
Brak nowych postów [r75] nie odpala
Karwatma Rover serii 75, MG ZT 30 Pon Cze 03, 2013 20:58
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Nie odpala
arnpon Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Gru 10, 2007 10:01
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink