Forum Klubu ROVERki.pl :: Ładowanie zdjęć na forum przez IMG - obciążenie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Ładowanie zdjęć na forum przez IMG - obciążenie
Autor Wiadomość
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Paź 23, 2012 09:36   Ładowanie zdjęć na forum przez IMG - obciążenie

Witam,

Ostatni czasy strona dostała implementacji czegoś, co powoduje że zdjęcie zawarte w [IMG] po kliknięciu jest powiększane.
Z jednej strony dobre, ale z drugiej trzeba pobrać najpierw to duże zdjęcie, potem system je przeskalowuje na mniejsze co mocno obciąża przeglądarkę i przy większej ilości zdjęć strasznie się robi...

Nie dało by rady coś z tym zrobić? Np. generowanie przez system jednak mniejszych zdjęć zamiast skalowania a potem pokazywanie tych o wyższej rozdzielczości.
Ja stosowałem sztuczkę z odnośnikiem URL który wskazywał na zdjęcie dużej rozdzielczości a na forum w IMG dawałem małe zdjęcie poglądowe.
Działało to dość szybko i moim zdaniem przyjemnie.

Ale co myślą o tym inni? Pokazanie szczegółów na kilku zdjęciach już powoduje problem z lądowaniem strony, przykład mojego tematu:
http://forum.roverki.eu/v...p=755742#755742

Pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 23, 2012 09:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Paź 23, 2012 13:06   

Chodzi o to, że nie można przesuwać go tak?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Paź 23, 2012 22:35   

Najlepiej jak by było zamiast skalowania 2 obrazki, jedno widoczne w temacie i drugie po naciśnięciu.
Pierwsze oczywiście minimalne, aby ważyło jak najmniej, dopiero po kliknięciu by się otwierało drugie w pełnej rozdzielczości.
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Paź 23, 2012 22:40   

lądować foty na photobucketa tam tobie automatycznie generuje tumbnail i masz małe zdjęcie na forum a dopiero potem duże :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Paź 23, 2012 23:07   

Już tak raczej nie przejdzie bo i on chyba daje URL do małego zdjęcia, wiec na forum system powiększy tylko małe zdjęcie.

Możesz dać przykład tutaj?
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Paź 23, 2012 23:23   

Tu masz przykład:
Full size:
Kod:
[IMG]http://i1080.photobucket.com/albums/j332/pervavore/Rover%2045/DSCN3602.jpg[/IMG]




Ładuje pełne fote a potem pomniejsza tylko ze ja na pohotbuckecie nie mam pelnego wymiaro nigdy bo nie ma potrzeby i mi automatycznie pomniejsza foty :wink:

Tutaj masz Tumbnail:
Kod:
[URL=http://s1080.photobucket.com/albums/j332/pervavore/Rover%2045/?action=view&current=DSCN3602.jpg][IMG]http://i1080.photobucket.com/albums/j332/pervavore/Rover%2045/th_DSCN3602.jpg[/IMG][/URL]




[ Dodano: Wto Paź 23, 2012 23:23 ]
Cos się zepsuło chyba bo tumbnaila robi mal nie powiększą a działało to :neutral:

Ja tak foty wklejalem na forum MG ROver UK i na niemiecki forum bo tam automatycznie nie zmniejsza fotek :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Paź 23, 2012 23:41   

Widzisz, ja kiedyś tam samo jak tumbnail robiłem, ale zmieniło się trochę na forum i już nie hula do końca :mrgreen:
MaReK napisał mi że robi ale czasu brak, więc będzie lepiej miejmy nadzieję :wink:

P.S.
Mam do Ciebie prośbę, możesz zmierzyć mi średnicę koła pasowego po którym chodzi pasek od sprężarki klimatyzacji?
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Paź 24, 2012 00:30   

ADI-mistrzu, mogę zmierzyć wink: :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink