Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 214si] Kilka pytań już po kupnie roverka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 214si] Kilka pytań już po kupnie roverka
Autor Wiadomość
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 10, 2012 15:46   

kzfr napisał/a:
- tylna wycieraczka nie działa albo nie wiem jak ją włączyć.


Skoro nie wiesz jak włączyć to skąd wiesz że nie działa :D a jak próbowałeś do tej pory to zrobić ?

Cytat:
- centralny zamek - to cudo jest dla mnie czarną magią! W momencie kupna musiałem nacisnąć 2x aby otworzyć, po kilku dniach tylko 1x naciskałem a teraz znowu wróciło do 2 kliknięć zastanawia mnie czy mogłem jakoś to przeprogramować (zaznaczam że nigdy nie otwierałem drzwi za pomocą kluczyka). Jeszcze jedno pytanie czy gdy będę chciał wymienić baterię w pilocie centralki to czy może się przeprogramować?


Masz ori pilot czy dorabiany jakiś ?
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 10, 2012 15:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kzfr 



Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 29
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 10, 2012 16:10   

To powiedz jak włączyć? Może robiłem coś źle - próbowałem wszystkich kombinacji.
Po czym rozpoznać oryginalny od dorabianego?
 
 
 
marekp90 



Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 55

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 10, 2012 16:43   

Czesc :) jestem z Nakla Sl.. Jak cos to moge podjechac i Ci w czyms pomoc :) pozdrowienia
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 10, 2012 16:53   

kzfr napisał/a:
W momencie kupna musiałem nacisnąć 2x aby otworzyć, po kilku dniach tylko 1x naciskałem a teraz znowu wróciło do 2 kliknięć zastanawia mnie czy mogłem jakoś to przeprogramować (zaznaczam że nigdy nie otwierałem drzwi za pomocą kluczyka). Jeszcze jedno pytanie czy gdy będę chciał wymienić baterię w pilocie centralki to czy może się przeprogramować?

Pewnie bateria siada. Jak wymienić masz tutaj http://www.roverki.pl/tec...serii-400-.html

kzfr napisał/a:
- strasznie denerwujący jest ten hałas w środku ale moje autko chyba było składane widać to po "wkrętach w boczkach drzwi i ten insert zapięcia źle zamontowany w pasach bezpieczeństwa i chyba brakuje tam maty wygłuszającej takie jest moje zdanie

Te auta generalnie są słabo wygłuszone. Przy okazji to lekki samochodzik, więc drgania są jeszcze bardziej odczuwalne. Co nie znaczy, że w twoim egzemplarzu ktoś nie połamał czegoś przy demontażu okładzin. O jaki hałaś dokładnie chodzi?
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
kzfr 



Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 29
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 10, 2012 19:50   

marekp90 - z chęcią się spotkam np. w sobotę do 13stej albo w piątek po 15stej. Napisz pw to się umówimy!

Pilot centralki mam Lucas Rover jeżeli to dobrze napisałem.
Hałas to od trzęsień tapicerki po prawie każde nierówności drogi ciężko mi to stwierdzić może marekp90 sam oceni i coś doradzi/oceni.
 
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 10, 2012 20:59   

Może masz poduszki od silnika uwalone to będzie trzęsło całym autem w środku.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
kzfr 



Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 29
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 28, 2012 18:40   

Sobota 20.10.2012
Edit3: Więc tak wymieniłem opony na zimówki i wyważyłem przy okazji się dowiedziałem że mam felgi od VW i jest minimalny luz. Auto zaczęło znosić na prawą stronę a nie jak wcześniej lekko na lewą. Teraz pytanie czy przed zbieżnością mam wymienić gumy drążka reakcyjnego czy po zbieżności - ma to jakiś wpływ na siebie?
Wymieniłem tarcze i klocki więc auto przestało latać we wszystkie strony (razem ze ściąganiem) przy hamowaniu.
Poniedziałek 15.10.2012
Edit2: Dzisiaj zaczęły się stuki w prawym przednim kole (słychać "jakby uderzać młotkiem w wahacz" im szybciej jadę tym szybciej uderza) wydaje mi się że może to być wina tarczy lub klocków, bo to właśnie w nich ostatnio grzebałem i testowałem hamowanie w celu wyczyszczenia tarczy (140 i hamowanie do podłogi) a może coś innego.
Sobota 13.10.2012
Edit:
Wspominałem o skręcaniu auta i że przy hamowaniu trzęsie i wydłużony czas hamowania więc zacząłem dobierać się do klocków i tarcz okazało się że są tak zapieczone że nie miały prawa w ogóle hamować, jeden z klocków się rozkruszył a że jest dzisiaj sobota musiałem na takim wrócić do domu. Po wyczyszczeniu i rozpędzeniu się do 140 przy hamowaniu z piskiem opon byłem zdziwiony iż moje auto potrafi tak hamować. Wiadomo trzeba wymienić tarcze bo były źle "zbierane" przez klocki i klocki ale mam pytanie - czy są wentylowane tarcze do roverka? I gdzie można je kupić?
Przy okazji przyjrzałem się dużo bliżej spryskiwaczom - rozkręciłem cały zbiorniczek aby dostać się do silniczków, podpiąłem do kabli i każdy z osobna ładnie działa jednak gdy podłącze je do auta nagle działa tylko jeden silniczek niezależnie od tego co włączę (tył/przód) zawsze tryska na przód.
Do tego kolejny problem.
http://imageshack.us/a/img41/9884/rover214si03.jpg
Zaznaczyłem w kółko taki "grzybek" co to jest i jak się nazywa ewentualnie ile kosztuje i czy jego końcówkę która wchodzi do silnika można dostać osobno czy kupić komplet ponieważ zaciąga tam powietrze bo jest pęknięty a końcówka jest luźna. Za obroty na jałowym biegu wiem że jest odpowiedzialny silniczek krokowy więc muszę go też wymienić a może lepiej wyczyścić? Bo znów pojawił się problem samoistnego "dodawania gazu"

:old:
Piątek 12.10.2012
A więc tak po spotkaniu z forumowiczem można już wykluczyć te hałasy w aucie bo ten rover już tak ma. Łożysko jednak huczy, mam do wymiany gumy drążka reakcyjnego i podobno można to zamówić tylko w serwisie a to koszt 106zl (teraz pytanie komplet przednich czy tylko gumy jednego drążka) przynajmniej te gumy pokazywali na stacji diagnostycznej.
Do spryskiwaczy potrzeba nowego przewodu najlepiej całego i od razu pociągnąć na tył bo tam o dziwo nie ma. Wycieraczka tylna nie działa chociaż słychać że próbuje ją uruchomić.

[ Dodano: Nie Paź 28, 2012 18:40 ]
Nie wiem czy można postować pod swoim postem dlatego proszę najwyżej wkleić do poprzedniej mojej odpowiedzi.

Dzisiaj mam kolejny problem a mianowicie - nie chce odpalić.
Wczoraj kiedy padał deszcz ze śniegiem wracałem do domu z pracy i zostawiłem na noc na parkingu. Rano przyszedłem odśnieżyć i przy okazji go rozgrzać. Przekręcam kluczykiem (po odczekaniu chwili) a następnie usłyszałem tylko "CYK CYK CYK" i jak pompka paliwa pracuje. Gdy przytrzymałem chwile dłużej po kilku minutach przerwy to było "CYK CYK CYK" a następnie z większą prędkością "CYKCYKCYK" aż widziałem że kontrolki zaczynają powolutku gasnąć. Wiadomo aku, wyczyściłem klimy wysuszyłem, wkładam dalej to samo. Pokusiło mnie włączyć światła aby sprawdzić jak mocny aku jeszcze jest ale było OK. Wziąłem go do domu i aku ma 12.12 czyli pełny(tak?) Muszę zaznaczyć że autko jest na rezerwie (ale nie tej głębokiej) Czy zatankowanie go coś da? Czy nagrzewnica działa tylko jak silnik jest w ruchu?
 
 
 
rafalrz1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 66



Wysłany: Nie Paź 28, 2012 21:21   

kzfr napisał/a:
Dzisiaj mam kolejny problem a mianowicie - nie chce odpalić.
Wczoraj kiedy padał deszcz ze śniegiem wracałem do domu z pracy i zostawiłem na noc na parkingu. Rano przyszedłem odśnieżyć i przy okazji go rozgrzać. Przekręcam kluczykiem (po odczekaniu chwili) a następnie usłyszałem tylko "CYK CYK CYK" i jak pompka paliwa pracuje. Gdy przytrzymałem chwile dłużej po kilku minutach przerwy to było "CYK CYK CYK" a następnie z większą prędkością "CYKCYKCYK" aż widziałem że kontrolki zaczynają powolutku gasnąć. Wiadomo aku, wyczyściłem klimy wysuszyłem, wkładam dalej to samo. Pokusiło mnie włączyć światła aby sprawdzić jak mocny aku jeszcze jest ale było OK. Wziąłem go do domu i aku ma 12.12 czyli pełny(tak?) Muszę zaznaczyć że autko jest na rezerwie (ale nie tej głębokiej) Czy zatankowanie go coś da? Czy nagrzewnica działa tylko jak silnik jest w ruchu?

Elektromagnes w rozruszniku wydaje taki dźwięk. Weź coś i popukaj w niego, a odpalisz. Możliwe, że zwiesił się jednorazowo. Jeśli sytuacja się powtórzy - wymień elektromagnes na nowy.

Nagrzewnica działa tylko wtedy gdy silnik pracuje, gdyż wtedy jest rozgrzewany płyn chłodniczy i jest w ciągłym obiegu.
 
 
kzfr 



Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 29
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 29, 2012 15:23   

Miałem problem mianowicie po jeździe 20min w poniedziałek wjechałem autem na halę gdzie było ciepło. Woda skapła następnie chciałem po 8h odpalić samochód i nie chciał się wkręcić po czym zgasł. Następnie nie mogłem go uruchomić, kręciłem kręciłem aż po 15min po dłuższym przytrzymaniu kluczyka w pozycji rozruchu zaczął zagadywać i się uruchomił.
Od tamtej pory gdy auto stało dłużej po odpaleniu o ile nie dostaje "czkawki" po ruszeniu przyciśniecie sprzęgła skutkuje wzrostem obrotów. Jakieś propozycje?

Edit: Wymiana aku pomogła odpalił z małym problem ale jest.

PS. Jeżeli ktoś chciałby mi pomóc to kilka postów wyżej są opisane problemy których nadal nie wyeliminowałem - z góry dzięki!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R200, 2.0 sDi] Kilka pytań po kupnie rover'a
User88 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Czw Lut 26, 2009 11:15
User88
Brak nowych postów [r200]Kilka Pytań Dotyczących Roverka
Speedy2203 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Sie 25, 2012 19:54
leszczu
Brak nowych postów [220 SD '97] Kilka pytan z serii POZNAJ swego Roverka
FSEbola Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Gru 03, 2007 10:32
Brt
Brak nowych postów [214Si 97r] Dławienie się, za niskie obroty i kilka pytań
ADI-mistrzu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Maj 03, 2010 14:28
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink