Forum Klubu ROVERki.pl :: Uwaga na ErgoHestia - problemy z AC
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na ErgoHestia - problemy z AC
Autor Wiadomość
xaoo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 12:50   Uwaga na ErgoHestia - problemy z AC

Zmuszony byłem skorzystać z ubezpieczenia AC, które wykupiłem w Ergo Hestia. Pech chciał, że samochód został zakwalifikowany na szkodę całkowitą. Tym sposobem konsultant na infolinii poinformował mnie o kwocie odszkodowania: 5700zł. Ale... minał miesiąc od zgłoszenia i dostałem pismo z informacją, że Hestia jest w stanie wypłacić tylko 87% tej wartości, ponieważ mój samochód był niedoubezpieczony, więc powinienem się cieszyć, że dostałem cokolwiek. Co się okazało:

1) sprzedawca ubezpieczeń wycenia wg jednego taryfikatora (klient nie ma możliwości nawet ingerencji w tę wartość)
2) likwidator posługuje się innym taryfikatorem
3) obaj są pracownikami ErgoHestia
4) 70% modeli samochodów ubezpieczanych w ErgoHestia jest wyceniana w ten sposób, czyli ze stratą dla ubezpieczającego
5) pracownicy są tego świadomi, że działają na szkodę klienta, ale nieoficjalnie przyznają, że takie są wytyczne centrali


Dlatego ja ErgoHestii dziękuję a klubowiczów ostrzegam - sprawdźcie, czy Wasze auta też przypadkiem nie są "niedoubezpieczone".
_________________
Paweł S.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 12:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciekmpl 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: Gdynia



Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 17:38   

Rzecznik Ubezpieczonych http://rzu.gov.pl/ albo sąd, albo jedno i drugie. Zmiękną (jak wskazują przykłady z tego forum), tylko trzeba cierpliwości i nie odpuszczać chamom.

Powodzenia.

M
 
 
Yog-Sothoth 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 11:11   

Można jeszcze ich obsmarować na fanpejdżu FB, ostatnio taka sytuacja była w gazecie i wypłata odszkodowania poszła w parę dni po komentarzu :)
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
xaoo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 11:22   

Można. Ale po co?

Natomiast tutaj rzucam ostrzeżenie, bo jeśli moje auto Hestia z premedytacją "niedoubezpiecza" na AC, to innych klubowiczów pewnie też. Warto wyjaśnić z nimi przed koniecznością skorzystania z ubezpieczenia.
_________________
Paweł S.
 
 
 
maciekmpl 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sob Wrz 22, 2012 11:21   

xaoo napisał/a:
Można. Ale po co?



Czyli rozumiem, że zostawiasz temat jak jest i na wyrwaniu należnej kasy z ubezpieczalni Ci nie zależy?

M
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sob Wrz 22, 2012 18:10   

Cytat:
Warto wyjaśnić z nimi przed koniecznością skorzystania z ubezpieczenia.


Zapewne jeśli próbował byś się dowiadywać przed szkodą to wszystko by było pięknie i nie widzieli by żadnych problemów. Powiedzieli by też ,że nie możłiwe aby były dwie różne wyceny przed i po szkodzie . W momencie szkody przestają cie traktować jako potencjalnego klienta i zaczynają zdzierać ile sie da.

Prześlij drogą mailową skargę do rzecznika ubezpieczonych wraz z dokumentami jakie dostałeś od ubezpieczyciela. Nic to nie kosztuje a oni dosyć szybko odpisują. Nawet jeśli nie zależy Ci na kasie to choćby dla satysfakcji ,że jakiś ch... nie będzie na tobie zarabiał :D
 
 
xaoo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Wrz 22, 2012 19:52   

Nie zależy mi na smarowaniu po fanpejdżach - moi znajomi już wiedzą, żeby Ergo Hestii unikać jak wody święconej, a osoby zarządzające FB fanpage i tak szybko usuną post.

A na klubie piszę bo tak trzeba :)

Tematu nie mam zamiaru odpuścić. Sprawę oddałem prawnikowi, w tej chwili wystosowaliśmy żądanie o wydanie nagrań z rozmów z konsultantami na infolinii jako podstawy do pozwu. Ponieważ "w trosce o najwyższą jakość obsługi klienta wszystkie rozmowy są nagrywane" mam zamiar wykorzystać ten fakt, by pokazać jak oszukują klientów (wszystkie pisma wysyłane zawierają dopisek, że zastrzegam prawo do opublikowania całości komunikacji). Jeszcze tylko nie wiem, czy Hestia działa na szkodę, czy w wyniku działań odniosłem stratę - ale to wyniknie z analizy regulaminów i umowy.

Ale coś jest bardzo na rzeczy, bo już 2 znajomych także sprawdziło swoje AC i się okazało, że taryfikatory w ich autach nie różnią się o kilkanaście % jak u mnie a prawie 30% :) Tym sposobem Hestia ucinając o ok 100zł składkę AC ucina wartość wypłacaną przy szkodzie całkowitej o kilka tys. zł (zależnie od rozmiaru szkody).
_________________
Paweł S.
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 11:39   

Niestety w różnych ubezpieczalniach są różne "chwyty marketingowe". Zazwyczaj jest tak, że chcemy na szybko ubezpieczyć i zapłacić tanio, a oni na tym korzystają. Nawet jak chcesz mieć wypłatę odszkodowania wg stałej ceny cały rok to też to dodatkowo kosztuje, jeśli chcesz mieć serwisowane w ASO też trzeba do polisy dopłacić. Więc generalnie żeby mieć pewność że dostaniesz w razie wypadku swoją kasę to tak naprawdę trzeba zapłacić 2 razy więcej za AC :)
A swoją drogą polecam rzecznika ubezpieczonych bo naprawdę warto - kosztuje tyle co list polecony a pomagają wygrać z tymi złodziejami

P.S.
xaoo napisał/a:
1) sprzedawca ubezpieczeń wycenia wg jednego taryfikatora (klient nie ma możliwości nawet ingerencji w tę wartość)

Ergo Hestia stosuje 2 taryfikatory i powinni cię o tym powiadomić i zapytać wg którego chcesz mieć wycenioną wartość. I to nie żebym ich bronił ale takie mają procedury- a jeśli przy ubezpieczaniu Cię o tym nie poinformowali to cię zrobili na szaro
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 12:20   

Ja walczę z Hestią bo mi każą zapłacić za coś za co wcześniej nie kazali i na prośbę o kopię nagrań z rozmów, rozmowa milknie. Przekazali sprawę do windykacji i straszyli sądem na pismo o kopiach rozmów nie odpowiedzieli, choć w pierwszej odpowiedzi na reklamację napisali, że po analizie zapisów rozmów nie mam racji. Niestety kopii nagrań do dziś nie widziałem/słyszałem a minie nie długo rok.
To tak tyle w temacie nagrań "w trosce o najwyższą jakość obsługi klienta"
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rafal506 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 63
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lis 14, 2012 15:17   

Ja już zakończyłem boje z tym towarzystwem ubezpieczeniowym.Było warto bo nie dostali odemnie ani złotówki.
 
 
skorpion012 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 17
Skąd: Będzin / Sosnowiec



Wysłany: Sro Lis 14, 2012 22:56   

Hej, jako że już tu wpadłem a od dawna mnie nie było to troszkę się wypowiem i może coś to pomoże. Sprawa z ubezpieczeniem AC jest o tyle zawiłą że są różne warunki ubezpieczeń. Nie mniej jednak wniosek o ubezpieczenie podpisuje klient i zawsze to na niego wszystko zrzucają. Sprzedawca przy zawieraniu polisy powinien wykonać oględziny i wycenę jednak ... jeśli szkoda wystąpi po np. pół roku brana jest rzeczywista wartość pojazdu na dzień powstania tej szkody. Żeby tak nie było w niektórych firmach jest opcja GSU która utrzymuję wartość pojazdu przez okres całego roku - oczywiście za odpowiednią kasę.
Jeśli twierdzą że zaniżyłeś wartość, postaraj się aby wydali ci dokument wyceny załączony przez sprzedawcę. Poza ty odszkodowanie przy szkodzie całkowitej wygląda tak że samochód trafia na aukcję i jest licytowany ( tzn wrak). Później od sumy ubezpieczenia odejmuje się cenę wraku i to są pieniądze dla klienta. Decyzję czy zostawić sobie samochód czy sprzedać go za cenę wylicytowaną podejmuje klient.

Tak więc z całym szacunkiem ale sądzę że mimo wszystko nie pomoże tutaj nawet najlepszy prawnik czy kancelaria odszkodowawcza bo po prostu nie mają pola do popisu( z reguły interesują ich sprawy z OC lub uszczerbkiem na zdrowiu )

Jak będę mógł odpowiedzieć jeszcze na jakieś pytania to pisz - dla Hestii nie pracuję ale dla innego ubezpieczyciela tak więc trochę wiem jak to wygląda od podszewki.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Uwaga oszust i co dalej?
daw8id Prawo i ubezpieczenia 8 Czw Gru 29, 2016 22:56
longer86
Brak nowych postów PayPal Oszust UWAGA!
kajefasz Prawo i ubezpieczenia 8 Wto Lip 03, 2012 16:35
dziej076
Brak nowych postów UWAGA ZMIANY W USTAWIE OC OD 11 LUTEGO 2012 ROKU!
machi12 Prawo i ubezpieczenia 3 Wto Paź 14, 2014 08:29
maciej
Brak nowych postów Problemy z odszkodowaniem z oc sprawcy
gumowy Prawo i ubezpieczenia 10 Nie Kwi 17, 2011 20:02
BABEL
Brak nowych postów Wycena wraku i problemy z owym
AdmSrck Prawo i ubezpieczenia 9 Czw Gru 13, 2012 18:04
PTE



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink