Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Dziwne dzwieki ze sprzegla i ...? Drzenie i szuranie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Dziwne dzwieki ze sprzegla i ...? Drzenie i szuranie
Autor Wiadomość
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

Wysłany: Sro Lip 04, 2012 20:21   

robsson78, sprawdz :D

Harry, bujam sie do mechanika sprawdzic rurke.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 04, 2012 20:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
luk474 




Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 70
Skąd: Starogard Gdański



Wysłany: Sro Lip 04, 2012 20:33   

thebloody napisał/a:

A swoja droga polecam te stacje (Kwidzyn, na przeciwko szpitala), bo podpiecie do kompa i wykasowanie bledu kosztuje 50 zł (ode mnie wzial 30, ale mialam spodnice) :D a nie to co w Gdansku 170 zl... :roll:


mają T4?
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Lip 04, 2012 23:53   

tylko niech uwaza,bo krócce można złamać przy próbie zdjęcia tej rurki. Wystarczy,ze będzie małe pęknięcie i komp będzie wariował. Możesz spróbować odpalić bez tej rurki,ale wtedy będzie błąd i nie wiem czy będzie zapamiętany i nie wpłynie na prace silnika. Nie testowałem takiego sposoby z komputerem diagnostycznym, więc ciężko jest mi powiedzieć

[ Dodano: Sro Lip 04, 2012 23:53 ]
Cytat:
mają T4?

KTS'em boscha odczytasz błędy i je usuniesz,ale nie zawsze sie połączysz. np. mój rover 200 połączył sie jako rover 200 coupe (kanciak z deska od 200 po 96)
 
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Czw Lip 05, 2012 00:13   

thebloody,możesz kupić 1,5m zbrojonego przewodu gumowego i na próbę podłączyć na krótko od ECU do kolektora. Przewód kosztuje parę złotych. Wtedy masz pewność czy to przewód czy faktycznie MAF-sensor. Z tym przewodem możesz jeżdzić trochę tylko MUSI być gumowy, zbrojony. Średnica wewn. 4mm.
 
 
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 05, 2012 09:12   

Nie rozumiem, o czym do mnie piszecie xD

Sluchajcie, ogolnie to moj mechanik rozlozyl rece, bo jego zdaniem przyczyn moze byc duzo, wcale nie jest pewien czy to ten czujnik tak jak komp wskazal. On obstawia kopulke i przewody, bo sa tam od nowosci jeszcze oryginalne, krokowiec (po jego odlaczeniu silnik zaczal wpadac te nierowna prace, o ktora mi chodzi i ktora pojawia sie w korkach itd.).

W tej chwili Milord jest od rana u czwartego juz mechanika, a w sumie elektromechanika, na innym kompie (ale nie wiem czy to T4 czy cos innego), zobaczymy co jemu pokaze i czy cos wymysli. Zaraz jade z nim pogadac.

No i kupa. Ten to w ogole "takimi wynalazkami sie nie zajmuje, trzeba bylo se kupic Corse". Powiedzial, ze mam caly komputer do naprawy :> Olewam go. W przyszlym tygodniu zostawiam auto elektrykowi, niech mi posprawdza wszystko co sie da, on obstawia zimne luty, podobno komputer byl wczesniej grzebany. Nie bede juz Wam suszyc glowy, jak sie dowiem czegos madrego pod koniec przyszlego tygodnia to dam Wam znac, moze sie kiedys komus przyda info jak sie to wszystko skonczylo.
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Lip 05, 2012 19:36   

thebloody napisał/a:
slax, przy cewce bylby problem z odpalaniem, prawda?? a on odpala zawsze od dotkniecia
nji nie koniecznie :mrgreen:
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 05, 2012 19:51   

jeżeli kopułka i palec nie były wymieniane to może. MOzna wymienić,b o itak nie zaszkodzi,ale gdyby byla to kopułka,cewka itd. to przy 6 tys. powinien też sie dziwnie zachowywać,a nie tylko przy 2 tys. przeczytaj sobie o krokowcu na str. klubowej
 
 
 
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 13, 2012 11:12   

Harry, czytalam. Ale ja nim 6 tys. nie latam, czasem do 5 go przekrece...

No nic, tak czy siak w srode elektryk, taki sprytny koles, moze cos zaradzi i zobaczymy, nie bede juz niczego kupowac i wymieniac, zanim mi nie powiedza konkretnie, bo kazdy co innego gada i ja zaraz naprawde pol samochodu wymienie :P
Np. dzisiaj jechalam trase 120 km i nie bylo ZADNEGO problemu, telepania, nic... Sprzeglo jest juz idealne, czysta przyjemnosc z jazdy :cool:
Wracam do pracy i w czwartek powinnam miec nowe wieści. Dzieki za zainteresowanie

[ Dodano: Pią Lip 13, 2012 11:12 ]
po wczorajszej wizycie u elektryka:

- krokowiec czyszczony ultradzwiekami,
- kopulka, palec rozdzielacza, masa,
- jeszcze raz kable i swiece sprawdzone, przeczyszczone,
- jakas rurka (?) przytkana, bo niby za duzo powietrza brala
- cos tam (nie pamietam) bralo za duzo oleju i jest przytkane, poprawione i uklad od tego przeczyszczony
- przepustnica czyszczona
- jakies czujniki przeczyszczone
- zimnych (g)lutów brak

i jak zapewne sie domyslacie - autem dalej telepie :D

diagnoza ostateczna - wymiana komputera. Ponoc ten czujnik cisnienia kolektora dolotowego (wskazany po diagnostyce) jest w kompie, nie da sie naprawic ani wymienic, elektryk doradził kupic nowy-uzywany komp

Albo olać i jezdzić.
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lip 13, 2012 18:45   

Zgadza się czujnik podcisnienia jest W ECU, w późniejszych seriach K był juz osobno przy kolektorze dolotowym. Razem z ECU należało by zakupić komplet pilotów :mrgreen: bądź wywalić immo w ogóle. A jak mechanik sprawdzał ten czujnik?
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Pią Lip 13, 2012 20:26   

Jeżeli faktycznie jest uszkodzony to można wyrzucić ten w ECU i założyć zewnętrzny. Poczytaj ostatni temat od ADI-mistrzu.
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 13, 2012 22:45   

thebloody napisał/a:
diagnoza ostateczna - wymiana komputera. Ponoc ten czujnik cisnienia kolektora dolotowego (wskazany po diagnostyce) jest w kompie, nie da sie naprawic ani wymienic, elektryk doradził kupic nowy-uzywany komp

i później na T4 trzeba jechać zaprogramować wszystko od nowa
a byl w końcu spr. ten przewod od ecu ? czy nie ? bo wystarczy mala nieszczelność i auto będzie wariowało tak jak już wcześniej pisałem
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Lip 15, 2012 10:30   

Żeby to była wina kompa, to silnik cały czas pracowałby nierówno.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 12:59   

Dla potomnych: sprawa z telepaniem budy dalej nie jest rozwiazana, ale od kilku miesiecy objawy ustały i drzenie nie pojawia sie. Nie mam pojecia, co to bylo, ale olałam to, nie wymienialam kompa ani nic, zastanawiam sie czy to mozliwe, aby wpływ miala temperatura na zewnatrz? Bo odkad nie ma upałów problem zniknal. Mam niesprawna klime (peknieta chlodnica), wiec jej nie uzywam - tak dla pelnej informacji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200Si 16V '98] Dziwne dzwieki podczas wciskania sprzegla
Bruno Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pią Paź 05, 2007 23:33
Kris
Brak nowych postów [R200] dziwne dzwieki spod auta
arturzawa Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sie 07, 2017 14:43
arturzawa
Brak nowych postów [R200 BRM] Dziwne dźwięki z auta oraz niestabilne obroty.
Lysack Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Cze 11, 2014 19:13
MD
Brak nowych postów [R25] Dziwne dźwięki z drzwi..
HuMaX Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pon Gru 14, 2009 13:19
Botanix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink