Forum Klubu ROVERki.pl :: [r200] Tylna wycieraczka i spryskiwacz
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r200] Tylna wycieraczka i spryskiwacz
Autor Wiadomość
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Pią Sty 16, 2009 15:04   [r200] Tylna wycieraczka i spryskiwacz

Witam, poczytalem troche tematow o problemie z elementami w/w i neistety zaden nie psawoal do mojego. Otoz mam problem z grzaniem tylnej szyby i pierwsze co sprawdzilem wiazke, oakzalo sie ze byla reperowana przez poprzednika ale posciagalem wszystko i zakleilem kazde z osobna nowymi paskami tasmy izolacyjnej wiec tam juz odrazu eliminuje przyczyne. Byłem u elektryka i polecił sprawdzić w jakimś warsztacie MFU bo to on moze powodowac problemy opisane w temacie z tym wlasnie problemem, natomiast tu opisze inny zaznaczajac juz ze wiazka klapy tylnej jest gitara... Otoz gdy zlapaly wieksze mrozy wycieraczka tylna nie dzialala, po przejechaniu kilkunastu kilometrow ruszala wiec myslalem ze zamarzala, teraz kiedy troche odtajało wycieraczka dalej nie trybi nawet po przejechaniu troche. Okazalo sie ze bezpiecznik byl spalony i to na dodatek 25A a powinien tam byc 15A wiec chyba poprzednik mial tez z tym problem i wsadzil wytrzymalszy bezpiecznik.. Wlozylem spowrotem 15A i teraz slysze takie charakterystyczne dla zwarc szumy, trzaski dochodzące z silniczka tej wycieraczki, jak odlaczam wiazke to ustaje.. nie wiem teraz czy winny jest silniczek czy moze gdzies zwarcie w kablach ?
A co do spryskiwacza wymienilem wezyk w drugiej gumce w tylnej klapie i smigalo pieknie jakis miesiac, teraz leci o polwe slabiej a cisnienie ucieka jak zaobserwowalem tuz przed lewym przednim kolem, zaraz jak sie zaczynaja drzwi.. Jak sie moge tam dostac zeby zregenerowac prawdopodobnie pekniety wezyk ? na kanał czy odkrecenie nadkola wystarczy ??

Edit:
Może te zwarcia w silniczku tylnej wycieraczki powoduje MFU bo po jego odlaczeniu wycieraczka wogole nei dziala?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 16, 2009 15:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Nilbul 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 108
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sty 16, 2009 16:10   

A może sam mechanizm wycieraczki zaśniedział i przez to są większe opory.
Proponuję rozkręcić i przesmarować - może pomoże ;)
_________________
Małe, twarde i dość szybkie ;)
 
 
Szymon 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 16, 2009 17:03   

Dowężyka możesz się dostać poprzez ściągnięcie wykładziny bocznej w bagażniku. To wystarczy, będziesz miał wszystko na wierzchu.
a Co do silniczka to może jest zatarty albo coś się pokiełbasiło w jego środku i teraz stawia ogromny opór i pali bezpieczniki. Najwyżej będziesz musiał wymienić na jakąś używkę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Sty 16, 2009 20:55   

the.edgy napisał/a:
Może te zwarcia w silniczku tylnej wycieraczki powoduje MFU
Raczej nie :D
the.edgy napisał/a:
po jego odlaczeniu wycieraczka wogole nei dziala?

Nic dziwnego, on steruje wycieraczkami ;p

[ Dodano: Pią Sty 16, 2009 21:04 ]
the.edgy napisał/a:
tuz przed lewym przednim kolem, zaraz jak sie zaczynaja drzwi..
:shock: wężyk tamtędy nie powinien iść, chyba, że kombinowane było :roll:
Normalnie idzie prawą stroną i dopiero przed tylnym siedzeniem przechodzi na lewą stronę i wchodzi do kufra :)
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Sob Sty 17, 2009 02:57   

Cytat:
Dowężyka możesz się dostać poprzez ściągnięcie wykładziny bocznej w bagażniku

Nie zrozumiałeś mnie...

Cytat:
wężyk tamtędy nie powinien iść, chyba, że kombinowane było


No to mozliwe ze bylo, kapie mi ( w sumie to leci ciurkiem) z 10 cm od lewego przedniego kola...

Bylem u mechanika cos tam popatrzyl posprawdzal w srodku mfu i nic nie znalazl kazal isc do elektryka, po podpieciu mfu teraz nei dzialaja mi nawiewy, czyzby cos mechanik spartolil? czy wogole mfu jest odpowiedzialne za nawiewy ? mam cos skielbaszone napewno w wiazkach miedzy nogami bo jak jezdze teraz z takim kipiszem (dopuki mi nie sprawdzi elektryk mfu zostawilem wszystko rozkrecony) to czasem jak cos przestawie to kierunkowskazy sie pieprza (lewe 2 przednie dzialaja ze zdwojona czestotliwoscia a tylny nie swieci wogole kontrolka tez..) a jak dotkne w ine miejsce to mi sie radio wylacza... :/ raz tak smiesznie w to kopnalem lekko ze radio mi dzialalo bez kluczyka kiedy na codzien tego nie robi :/
Any ideas ?
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Sty 17, 2009 22:07   

the.edgy napisał/a:
Any ideas ?
Ogólnie ?
Bajzel w elektryce :( - kostki/inne złżczki nie stykają jak należy -> do poprawienia.

the.edgy napisał/a:
z 10 cm od lewego przedniego kola...
Przed? Za kołem?
Popatrz dokładnie skąd leci? Może przedni spryskiwacz puszcza i temdędy ścieka?

Rozumiem, że jak o lewym kole piszesz, to masz na myśli widok zza kierownicy/ ;)
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 16:59   

Co do uciekajacego plynu, to chyba faktycznie cos mi z przedniego nie stykalo bo jak podociskalem wszystkie łaczenia to przestalo uciekac.. a co do miejsca Paul to napisałem w pierwszym poscie ze przed kolem zaraz jak sie zaczynają drzwi, to chyba powinno wyjasnic z ktorej strony kola, a lewe to to lewe ktore jest lewe z perspektywy kierowcy :D mniejsza o to bo to juz mam rozwiazane, a co do wycieraczki to po pierwsze nie byl to raczej zasniezaly mechanizm bo jak juz pisalem wczesniej po wymianie bezpiecznika mialem takie zwarcia dochodzace z silniczka, nie w trakcie jego pracy tylko ogolnie w stanei spoczynku cos mu tam doskiwralo, niestety nie mam jak teraz tego sprawdzic bo ustalo...
K..a samo z siebei sie naprawilo i zeby teraz wyeliminowac przyczyne musze poczekac az ponownie sie samo zepsuje :/ hehe
 
 
 
radzio9090 




Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 11
Skąd: Zabrze



Wysłany: Czw Lut 28, 2013 00:14   

mam dokładnie to samo a bezpiecznik nr 15 (ten od tylnej wycieraczki i sprysku) przepala nawet jak odłącze tylną wycieraczke jak tylko dam na zapłon to tylko słychac pstryk i zwarcie, pompke tez odłączałem i też przepala, a cały cyrk zaczął sie od guzika klimy... przepaliło mi zaróweczkę w tymże guziku i klime cały czas włączało czy miałem wciśnięty guzik czy nie. Dopiero po odłączeniu kostki guzika klima sie nie włączała. Póżniej próbowałem podmieniać ta żaróweczke z innych guzików to mam taki finał że 6 z 10 żaróweczek z tych guzików nie działa. Więc wyciągłem z guzika klimy oprawke z żarówką od podświetlenia i guzik klimy chodzi normalnie po podpięciu pod kostke nie właczając z automatu klimy

a najlepsze było jak zamiast tej 15A ( bo wszystkie przepaliłem xD) wsadziłem 5A to mi zaa schowka dymek poleciał jak tylko dałem zapłon to juz od tamtej pory gaśnice zamiast z tyłu zakopaną w bagażniku, to wożę z przodu koło nóg xD
 
 
 
darek_pyza 



Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 4



Wysłany: Pon Mar 04, 2013 12:08   

sprawdź kable w pancerzyku gumowym między klapą tylną, a budą.. u mnie była popękana izolacja w większości kabli i wariowało wszystko, po zaizolowaniu wszystko zaczeło normalnie pracować, a bezpieczniki nie przepalają się :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R214] Tylna wycieraczka i spryskiwacz
storm Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 46 Pią Wrz 09, 2011 17:55
Felipe987
Brak nowych postów [R200] Nawiew tylna wycieraczka i spryskiwacze?
danielp92 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Gru 29, 2010 20:09
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [R200 1.4 16V Silverstone '99] problem z tylną wycieraczką..
introooz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Mar 30, 2009 18:44
introooz
Brak nowych postów [R200 1.4Si 99r] tylna wycieraczka - płyn wypływa spod
namiko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Czw Lut 05, 2009 23:45
namiko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink