Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4Si 99r] tylna wycieraczka - płyn wypływa spod
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4Si 99r] tylna wycieraczka - płyn wypływa spod
Autor Wiadomość
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:00   [R200 1.4Si 99r] tylna wycieraczka - płyn wypływa spod

Mam problem z tylną wycieraczką. Przeszukałam już forum i nie znalazłam niczego na ten temat. Jeśli jednak coś przeoczyłam, to niech mi ktoś po prostu wskaże link.
Nie działa mi spryskiwacz tzn. płyn dochodzi do nasady wycieraczki, ale potem lipa - nie działa podawanie płynu z rurki, która wychodzi z nasady do tych dwóch dziurek w plastikowej osłonce na wycieraczce. Nie wiem czy tam brakuje jakiejś części, ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że strumień płynu ma po prostu jakoś trafić w te dwa otworki. U mnie w każdym razie nie ma niczego w tej osłonce - są tylko dwie dziurki. Wydaje mi się, że ta osłonka powinna się jakoś zatrzaskiwać, a moja po prostu sobie lata. No i płyn po prostu wylatuje spod tego plastiku i leeeeeci po klapie... Dodam, że te dwa otworki na wylocie są drożne - przeczyściłam je i przedmuchałam.
Czy pozostaje mi tylko kupno nowej kompletnej wycieraczki? Na ebay'u mają same osłonki, ale czy to wystarczy? Wklejam zdjęcie, żeby było jasne o jaką osłonkę mi chodzi.

Może ktoś ma na sprzedaż albo wie gdzie kupić ramię wycieraczki, ale komplet - razem z tym podajnikiem płynu? Od kompletnych klap sprzedawcy nie bardzo chcą odkręcać...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:07   

ja mialem podobny problem ze plyn nie wylatywal mi przez te "dziurki" :mad: lecz po plastiku a okazalo sie ze byl pekniety ten plastik , wymienilem na uzywany caly i cacy jest, kosztowalo mnie to piwo + vat :mrgreen:
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:12   

Ale to znaczy, że coś tam jest w tym plastiku? Bo u mnie - patrząc od środka - nie ma nic. Pusto i tylko te dwie dziurki. I czy to się zatrzaskuje? Czy po prostu lata sobie?
 
 
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:15   

namiko napisał/a:
Ale to znaczy, że coś tam jest w tym plastiku? Bo u mnie - patrząc od środka - nie ma nic. Pusto i tylko te dwie dziurki. I czy to się zatrzaskuje? Czy po prostu lata sobie?


i to mnie zaciekawilo bo z tego co pamietam to powinno byc w srodku uszczelnienie jakies typu gumka :) ze plyn z wezyka idzie prosto do wylotu z plastiku :) ale jutro dokl spr u Siebie i powiem Ci na 100% ale na 95 % obstawiam do wymiany new plastik :)
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:16   

Acha! U mnie ten plastik jest klejony - przez poprzedniego właściciela - nie wiem czy to po sklejeniu działało kiedykolwiek, bo oczywiście złamany był również wężyk i płyn w ogóle nie docierał do wycieraczki tylko lądował w kole..... Naprawiłam wężyk, ale okazało się, że to nie wszystko.

[ Dodano: Czw Lut 05, 2009 23:18 ]
Ok. Na ebay'u razem z przesyłką kosztuje to około 50 zł. No i przesyłka trwa trochę długo... Jakbyś wiedział gdzie kupić coś takiego w Polsce to byłabym wdzięczna za informację.
 
 
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:19   

a nie ma gdzies tam obok Ciebie jakiegos szrotu co sprowadzaja angliki ??
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:24   

Niestety... Są dwa miejsca, ale mają klapy już bez wycieraczek. :blee:
Po Toruniu jeździ raptem kilka roverów. Więc się im nie opłaca ściągać na części. Prędzej w Bydgoszczy, ale tam niczego nie znalazłam.

[ Dodano: Czw Lut 05, 2009 23:25 ]
Poszukam jeszcze na alle...
 
 
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:27   

zadzwon jutro do tej firmy ona jest w lublinie i zapytaj :) ile by to kosztowalo :) ma czesci do R ALL :)

http://raf-bor.otomoto.pl/
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:27   

namiko, na stronie klubowej jest dział warsztatów i części i jest kilka adresów szrotów roverkowych ;) na bank w którymś dostaniesz :) :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:45   

O.K. Dzięki. Jutro podzwonię. A jak załatwię to opowiem jak się to wszystko skończyło. :hejka:

[ Dodano: Czw Lut 19, 2009 01:21 ]
Mam już działającą wycieraczkę! Okazuje się, że w mojej brakowało w tym "dekielku", który przykrywa dyszę - takiego plastiku, który po zamknięciu całkowicie nachodzi na dyszę i płyn jest podawany do tych dwóch dziurek a nie wylewa się pod spód. Wielkie dzięki za pomoc! :całuski: :hejka2:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r200] Tylna wycieraczka i spryskiwacz
the.edgy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pon Mar 04, 2013 12:08
darek_pyza
Brak nowych postów [R200] Nawiew tylna wycieraczka i spryskiwacze?
danielp92 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Gru 29, 2010 20:09
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [R200 1.4 16V Silverstone '99] problem z tylną wycieraczką..
introooz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Mar 30, 2009 18:44
introooz
Brak nowych postów [r 200 97r] tylna wycieraczka
paka_88 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Maj 24, 2008 23:54
Paul



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink