Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Próg
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Próg
Autor Wiadomość
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Lut 27, 2013 17:21   [R75] Próg
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam, powiedzcie mi proszę jak to jest z progami w naszych roverkach? Chodzi mi głównie o to czy da się wymienić "osłonę progu" u mnie akurat jest w kolorze czarnym (konkretnie chodzi mi o element pod srebrną listwą progową) czy w przypadku ogniska rdzy kawałek wspawać. Zauważyłem pod tylnym mocowaniem lewarka ognisko korozji i tak mnie to denerwuje. Dzięki
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 27, 2013 17:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mirekbuk120 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 73
Skąd: Bukownica



Wysłany: Sro Lut 27, 2013 21:42   

Ja u siebie też wstawiałem ćwiartkę progu z powodu rdzy. A dokładnie od strony pasażera z tył na odcinku ok 15cm zewnętrzny próg zupełnie się posypał. Obejrzałem cały samochód i nigdzie śladu rdzy. Tylko w tym miejscu stado korników zaszalało :cry: . Blacharz obejrzał i stwierdził że nie będzie łatki wstawiał, bo podobno od tego właśnie w tym miejscu przerdzewiał, tylko trzeba kupić ćwiartkę progu na szrocie i wstawić. Czy tak lepiej-ja sie na tym nie znam. Ale zrobione jest i dziura w oczy nie razi :mrgreen:
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Lut 27, 2013 21:55   

Dokładnie to samo mijsce i strona, jaki koszt?
 
 
mirekbuk120 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 73
Skąd: Bukownica



Wysłany: Czw Lut 28, 2013 04:58   

Próg 100zł
Robota + malowanie 250zł
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Mar 10, 2013 07:59   

Byłem wczoraj u blacharza, pooglądał i stwierdził, że miejsce nieciekawe (przy miejscu mocowania lewarka) ocenił na 800 zł. I tu mam pytanie jak wam sie wydaje czy to nie za dużo (nawet jak na ceny Krakowskie)?
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Mar 10, 2013 11:07   

Widzę że problemy robią się seryjnie. U mnie też po zimie wyszła rdza na tym progu na wysokości tylnych prawych drzwi. Myślę na wiosnę zeskrobać to i zamalować farbą, mam nadzieję że trochę pomoże.
 
 
zawisza 



Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 7



Wysłany: Sob Mar 16, 2013 18:04   

Panowie, problem pojawia sie gdy brakuje poduszek pod lewarek. podnoszenie ciezkiego auta kaleczy powloke antykorozyjna i to miejsce gnije. sam kupilem autko z takim problemem. naprawa nie nastrecza problemow. wyciac fragment poszycia, w srodku jest wzmocnienie i jest tam zdrowa blacha. wystarczy to wyczyscic i nalozyc wstawke blachy, potem konserwacja do srodka i lata jazdy. Ja dorobilem w zakladzie wyrobow gumowych twarde korki w ksztalcie krotkiej sruby i wcisnalem je lewarkiem w istniejace otory. Jest to bardzo praktyczne i bezproblemowe podczas podnoszenia auta lewarkiem lub calosci podnosnikiem warsztatowym. Oryginalne nakladki sa twarde i piasek ktory zalega miedzy progiem a nakladka podczas podnoszenia tez uszkadza lakier, w przypadku twardej gumy wklejonej dodatkowo klejem do szyb jest rewelacyjnym rozwiazaniem. ZAWISZA.
 
 
mirekbuk120 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 73
Skąd: Bukownica



Wysłany: Sob Mar 16, 2013 18:16   

Zawisza nie do końca się z Tobą zgadzam. U mnie przerdzewiał próg z boku, a nie od spodu w miejscu lewarka.
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Mar 17, 2013 11:14   

Potwierdzam z boku, a nie pod spodem. Wczoraj bylem u chłopaków, po swiętach do naprawy. Potrzebny zakup progu w zasadzie fragmentu, dodatkowo polerowanie calego auta + wosk (za wszystko bez progu ok 400- 500 zł, zależy ile roboty po odkryci całego pruchna)
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Lut 16, 2014 15:51   

kerbi napisał/a:
Potwierdzam z boku, a nie pod spodem. Wczoraj bylem u chłopaków, po swiętach do naprawy. Potrzebny zakup progu w zasadzie fragmentu, dodatkowo polerowanie calego auta + wosk (za wszystko bez progu ok 400- 500 zł, zależy ile roboty po odkryci całego pruchna)

A czy trzeba próg od rovera 75 czy może być coś innego? U mnie z obu stron tej zimy siały i będę musiał coś z tym zrobić.
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 16, 2014 15:55   

może być też próg od MG ZT. Też mnie to czeka ;) Z tym że obie strony ruda zjada ze smakiem :/
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Lut 16, 2014 16:29   

Tylko wydaje mi się że będzie problem kupić próg na szrocie, chyba że na allegro. Innej opcji nie widzę. A może uda się tak jakoś to uleputać :)
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 16, 2014 16:32   

markozalko, Ty masz niedaleko do Ciechanowa, tam jest Art-Bizar, zadzwoń do niego i zapytaj czy ma na sprzedaż próg. Moim zdaniem może mieć ;) a jak nie to Adam z Zakroczymia, on na pewno będzie coś miał. Fart, że mamy tu na forum ludzi którzy sprowadzają i handlują częściami do tego modelu. Np trafić część do R400 jest sporo trudniej niż do R75.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Lut 16, 2014 16:42   

A jest szansa aby to zrobić bez wymiany progu? Np. zeszlifować rdzę i dalej to już tak jak to robią blacharze? Po co trzeba cały?
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 16, 2014 16:46   

zależy czy masz już dziury. Ja mam dziurę w prawym i czeka mnie wymiana całego.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Lut 16, 2014 16:51   

na lewym to mam dużo bąblów z farby a w miejscu gdzie jest ta dziura od spodu do lewarka, jest sporo blota i jakoś spuchł w tym miejscu :)
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 16, 2014 17:03   

ja blacharzem nei jestem wiec rzetelnej wiedzy na ten temat nie mam, ale wydaje mi się że bezpieczniej wymienić cały próg niż łaty robić
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Lut 16, 2014 18:03   

markozalko napisał/a:
na lewym to mam dużo bąblów z farby a w miejscu gdzie jest ta dziura od spodu do lewarka, jest sporo blota i jakoś spuchł w tym miejscu :)

Ja w tym roku chciałem przemalować progi, bo lewy był kiedyś wymieniany i jakiś taki mysi kolor się zrobił, a i przed zimą były by zabezpieczone. I z tym lewym nie było problemu - jakieś niewielkie rude naloty przeszlifowałem, całość odtłuściłem. A w prawym z przodu znalazłem spore skorodowane miejsce. Metal z rdzą tak odchodził płatami, że wydłubałem dziurę wielkości co najmniej piłeczki ping-pongowej :-| Chyba kiedyś ten próg miał jakąś przygodę, bo jest wypełniony piaskiem(pewnie dla wzmocnienia) i garść tego kruszywa wyciągnąłem przez tę dziurę :neutral:
_________________
rover forever
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Lut 16, 2014 20:02   

piasek pewnie nawalił do progu kiedy była dziura korozyjna, a potem tylko szpachel i lakierowanie bez jakiegokolwiek łatania,byle sprzedać.
_________________
rom
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Sie 01, 2014 15:42   

Słuchajcie mam pytanie. Wstawiam auto do blacharza bo mam do zrobienia progi i jeden pzredni błotnik. Rdza n aprogach jest na szczęście z wierzchu a błotnik będzie malowany do listwy. Zawołał mi 800 zl. Mam pytanie czy to dużo czy normalnie? Wiadomo ż eto nie ceny ze stolicy tylko mniejszego miasta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Próg po stłuczce - wymienić czy wyciągnąć
gustav.pl Rover serii 75, MG ZT 14 Czw Lis 26, 2009 10:00
Rowan
Brak nowych postów [Rover 75]Pierwsze zdarzenie drogowe- uszkodzony próg.
Dominoz Rover serii 75, MG ZT 18 Sob Paź 31, 2015 15:10
Dominoz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink