Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Brak kontrolek kierunkowskazów, ER na klimie itp
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Brak kontrolek kierunkowskazów, ER na klimie itp
Autor Wiadomość
xieciun 



Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 11

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 11:05   [R75] Brak kontrolek kierunkowskazów, ER na klimie itp
Typ: CDT Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Hej,

Wiem, że temat był wałkowany kilka razy, ale niestety nigdzie nie znalazłem rozwiązania, które by mi pomogło.

Od początku:
przed weekendem majowym:
przekręcam kluczyk i widzę kontrolkę check engine i napis "engine disabled". Oczywiście rozrusznik odłączony i nie da się odpalić. Doczytałem, że jest to problem z immobiliserem. Odpiąłem aku, podłączyłem i komunikat zniknął, ale rozrusznik dalej milczy.
Po powrocie z weekendu majowego samochód odpalił bez problemu, ale zaczęła się jazda z elektroniką (brak kontrolek kierunków, ER na klimie, nie działa brzęczyk od otwartych drzwi przy zapalonych światłach).

Jeden dzień rover pojeździł i zaczęły się problemy:
- rozrusznik robił jedno klik i cisza (do tego podczas próby odpalenia mrugały światła)

Poczytałem, przeczyściłem podłączenie masy na błotniku, podpiąłem aku od drugiego samochodu i odpalił.

Elektronika dalej wariuje. Rozkręciłem podszybie. Okazało się, że brakuje mi małej przegrody przy teleskopie od strony kierowcy i jest trochę mokrych liści, ale poza wilgocią (kilka dni padało) wody nie było (kanały są względnie drożne). Komputer, który jest po stronie pasażera nie ma śladów zalania.
Zauważyłem, że woda wylewa mi się z pod wajchy do otwierania klapy.
Wykręciłem włącznik świateł i obejrzałem płytkę z elektroniką, która jest przymocowana do włącznika (moduł luksusu??) Tam także nie ma najmniejszych śladów wody.

Z tego co wyczytałem na forum wynika, że mam gdzieś coś zalane. Będę wdzięczny za wskazówki co to może być i gdzie tego szukać.

Dodam, że mam także wodę w bagażniku w konkretnej ilości i próbowałem odłączać webasto ale nic to nie dało.

Przyjmę z wdzięcznością każdą sugestię :)
pozdro
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 12, 2013 11:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 12:01   

xieciun napisał/a:
Wykręciłem włącznik świateł i obejrzałem płytkę z elektroniką, która jest przymocowana do włącznika (moduł luksusu??) Tam także nie ma najmniejszych śladów wody.

to jest moduł świateł, który zarządza tą całą dyskoteką

mi kiedyś jak się przelała woda szyberdachem, bo miałem zapchane kanały, to z dachu i dalej po słupku woda polała się właśnie w miejsce wajchy od otwierania klapy silnika. Na szczęscie moduł świateł uszczędziło.
Sterownik Immo masz również zaraz za modułem świateł na ścianie bocznej, więc może troszkę go zalało.

W aucie masz jeszcze jeden niezwykle istotny moduł, mianowicie moduł komfortu BCU, który jest zainstalowany nad schowkiem pasażera. Musisz wyjąć schowek aby się do niego dostać, wymacać go możesz ręką bez wyjmowania schowka.
http://www.ephestione.it/...irbag-rover-75/

Niestety w nowych autach zalanie jakiegokolwiek modułu możesz odczuć wszędzie, poonieważ prawie wszystko połaczone jest siecią komunikacyjną CAN lub inną.

[ Dodano: Nie Maj 12, 2013 12:01 ]
xieciun napisał/a:
- rozrusznik robił jedno klik i cisza (do tego podczas próby odpalenia mrugały światła)


jakie światła mrugają? Jak masz kompletnie rozładowany akumulator (<10.5V) to R75 ma tak, że swiatełka deski rozdzielczej mrugają i słychać klik,, klik przy próbie odpalenia

Zrób test klimy http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=25040
 
 
xieciun 



Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 11

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 18:04   

Zapłon się uspokoił po poprawieniu klem i masy na nadkolu. Elektronika dalej wariuje. Czy żeby znaleźć sprawcę wystarczy odłączać kolejne moduły i sprawdzać np kierunki? Czy trzeba wysuszyć, posprawdzać, podłączyć, odpiąć aku, żeby się coś zresetowało i dopiero sprawdzać??
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 18:21   

Odepnij aku i sobie go podładuj - tak pro forma ;)
Następnie zacznij od szukania oczyszczenia klem oraz sprawdzenia punktów styku z masą.

Potem dobierz się do wszystkich modułów które mogły zostać zalane.

Zacznij od komputer silnika - ECU - który znajduje się przed filtrem kabinowym, pomiędzy ściankami grodziowymi. Zobacz czy nie ma tam bajora, jeśli jest no to drenuj odpływy i wysusz moduł.

Potem zacznij do wnętrza kabiny. Sprawdź każdy z modułów: EWS, LSM, BCU oraz gniazdo bezpieczników (puszkę) nad nogami pasażera - za schowkiem. Możesz jeszcze sprawdzić zamek w drzwiach kierowcy. Nie męcz auta i modułów dopóki nie znajdziesz sprawcy, bo jest duże prawdopodobieństwo że coś uśmiercisz ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
xieciun 



Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 11

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 22:08   

Zwycięstwo :)

W module który jest za włącznikiem świateł znalazłem znikome ilości śladów po wodzie, ale przyczyną była chyba jedna z mas, które są za panelem z wajchą do otwierania klapy. Pech chciał, że tuż obok tej masy znajduje się jakaś guma i masa miała słaby styk. Trochę wilgoci skutecznie zaburzyło przepływ prądu.

Muszę zajrzeć do listw dachowych, bo chyba po wymianie przedniej szyby panowie czegoś nie uszczelnili.

Dzięki wszystkim za pomoc.

pozdro
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Maj 14, 2013 00:30   

xieciun napisał/a:
W module który jest za włącznikiem świateł znalazłem znikome ilości śladów po wodzie,

Za modułem świateł już nic nie ma ;) Chyba że opisujesz czujnik położenia pedału sprzęgła/hamulca lub ew. złącze OBD.

xieciun napisał/a:
Pech chciał, że tuż obok tej masy znajduje się jakaś guma i masa miała słaby styk. Trochę wilgoci skutecznie zaburzyło przepływ prądu.

Oczyść, dokręć, dobrze zabezpiecz i już. Przecieki jak najbardziej trzeba zlikwidować.
Sprawdziłeś wszystkie odpływy w ścianie grodziowej? Najprościej wziąć sobie pomagiera, jeden leje wodę z węża, a drugi patrzy gdzie się zaczyna sączyć... Sprawdź jeszcze pod wykładziną pod siedzeniem kierowcy/pasażera oraz pasażerów z tyłu... może nawet nie jesteś świadomy, że tam jest basen.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT] Brak kontrolek na desce. CAŁKOWITA CIEMNOŚĆ!!!!!
norton66 Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Wrz 10, 2008 14:44
Rowan
Brak nowych postów [R75] brak napięcia w klimie, radiu i....
Satyavan Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Kwi 07, 2014 15:31
Satyavan
Brak nowych postów [R75] Brak kierunkowskazów i awaryjnych
belialek Rover serii 75, MG ZT 12 Sob Cze 16, 2018 16:24
nanab
Brak nowych postów [R75] Brak kierunkowskazów,ogrzewania tylnej szyby,centralny
tomi24lbn Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Lis 23, 2015 18:40
tomi24lbn
Brak nowych postów [R75] Dyskoteka kontrolek
dzierad89 Rover serii 75, MG ZT 3 Sob Lis 23, 2013 16:23
dzierad89



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink