Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Skrzynia biegów - wycie, buczenie, wymiana
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Skrzynia biegów - wycie, buczenie, wymiana
Autor Wiadomość
falko29 



Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 82



Wysłany: Pon Maj 13, 2013 12:49   

Dlatego poszukam sobie taniej używanej skrzynki i zlecę mechanikowi wymianę i wszycho ;)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 13, 2013 12:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 12:56   

dawidd Nie wiem jak znalazles skrzynie do CDT za 150 czy 300 zlotych.Ja w ubieglym roku placilem za taka skrzynie 900 a byla tez druga za 1500.
Na angielskim Ebayu to owszem za 60 funtow mozna kupic.
Nie kazdy potrafi zlozyc czy naprawic skrzynie sam,a trzeba miec tez i warunki do takiej naprawy.Jesli mozna dostac jakas czesc do skrzyni tanio to mysle ze nie trzeba kupowac calej,ja kupilem i skrzynie i walek nowy bo cena tego walka byla interesujaca.Pozatym jak przeliczam ceny naprawy i czesci z euro na zlotowki to jest sprawa dla mnie interesujaca,oczywiscie pisze o swoim przypadku.
Pozatym mam we Wroclawiu bardzo dobrego mechanika-sam jesdzi R 75 dieslem i zna go bardo dobrze.no ale kazdy ma inny punkt widzenia na naprawy. a gwarancja na miesiac to dla mnie zadna gwarancja patrzac na prace jaka trzeba wykonac przy wymianie skrzyni biegow-to nie to samo co wymiana zarowki.
_________________
Stanislaw
 
 
falko29 



Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 82



Wysłany: Pon Maj 13, 2013 14:48   

I myślę, ze faktycnzie coś się w skrzyni ukręciło, bo dzisiaj zwróciłem wuagę, że na wolnych obrotach, na luzie, to cyka mi coś równomiernie w skrzyni / sprzęgle, gdy wcisnę pedał sprzęgła, cykanie ustaje, gdy puszczę, nagle się pojawia, przy zwiększeniu obrotów do ząłóżmy 1500-2000 , brak cykania, czy na wciśniętym,czy na puszczonym sprzęgle... Może jakiś wałek w skrzyni, lub coś takiego, na pewno nie łożysko oporowe/wyciskowe/dociskowe, bo ono nie stuka tak, tylko szumi, a u mnie tego nie słychać,
Także szukam skrzyni ;P
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pon Maj 13, 2013 17:15   

Stanislaw, w tej chwile na allegro jest kilka skrzyn po ok 300 zl - pare sekund szukania i jest
Miesiąc gwarancji na cześć używana to i tak bardzo długo - chcesz mieć rok czy 2 to kup nowa za pare/ paręnaście tys zl i po problemie - tylko komu sie to opłaci?
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 18:02   

dawidd masz racje mozna kupic tanio,w ubieglym roku nie mialem takiego wyboru i musialem wydac 900 zlotych,a co do gwarancji miesiac nie wystarczy ze cos tam w niej wyjdzie zlego no ale takie sa te gwarancje na uzywane czesci.
Nowa to fakt kosztuje zdrowo i gdyby nie bylo uzywek to np. w moim przypadku wydanie na skrzynie chyba ok 4 tys euro plus wymiana no to Rover powedrowalby na zlomowisko.
_________________
Stanislaw
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 20, 2013 12:52   

a czy skrzynia automatyczna z z silnika 2.0 będzie idealna do 2.5, niby w Rave dla 2.5 są inne przełożenia, tylko pytanie czy skrzynia jest inaczej zbudowana czy sterownik skrzyni odpowiada za przełożenia??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 21, 2013 09:10   

rafalmis1 napisał/a:
a czy skrzynia automatyczna z z silnika 2.0 będzie idealna do 2.5, niby w Rave dla 2.5 są inne przełożenia, tylko pytanie czy skrzynia jest inaczej zbudowana czy sterownik skrzyni odpowiada za przełożenia??


nie będzie idealna, dlatego producent zaprojektował inną wersję dla 2.0
Skrzynia mechanicznie w środku jest inna. Inne przełożenia czyli inne koła zębate.

Ciąg przelłożeń dobiera się do charakterystyki konkretnego silnika, tak aby auto miało oczekiwane osiągi w różnych warunkach ekspoloatacji i profilu drogi.

Poza tym skrzynia ma sterownik w którym program jest napisany pod konkretny silnik.
Nawet jakbyś włożył tą skrzynię i sterownuik skrzyni nie robił by problemów (w co wątpię) to nie był byś zadowolony. Skrzynia w 2.0 KV6 ma większe przełożenia co daje punkty przełącznia przy innych prędkościach. Efekty byłby taki, że dla skrzyni z 2.5KV6 musiał byś mocno kręcić tym silnikiem bo masz za mały moment dla tych przłożeń.

Popatrz na wykres trakcyjny. Dla różnych konfiguracji, zakładając zmiane biegu przy 2500obr/min (koła 215x55R16)
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 21, 2013 12:22   

Pieta, super dzięki ;) bo już się zastanawiałem ze jak dobra cena będzie na 2.0 to bym kupił. Teraz na szczęście wiem, że lepiej tego nie robić
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
karmac1986 



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 1



Wysłany: Czw Cze 20, 2013 18:04   

Pieta napisał/a:
falko29 napisał/a:
Ale chyba dla 2.5 V6 jest jeden typ skrzyni ? Bo takiej potrzebuję.


jest jedna


czyli z tego wynika, że skrzynia od 1,8 benzyna bez turbo, będzie identyczna jak w 2.0 V6 benzyna? Można zrobić taką podmianę?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 75] Wycie sprzęgła/skrzynia biegów
bydol Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Mar 29, 2016 11:45
bydol
Brak nowych postów [R75] Wycie zimnego silnika, buczenie wspoomagania
Dawidovs Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Mar 17, 2016 14:00
Dawidovs
Brak nowych postów [R75] Wycie czy buczenie przy większej prędkości.
markozalko Rover serii 75, MG ZT 16 Pon Maj 02, 2011 10:32
automechanik
Brak nowych postów [R75] Wymiana skrzynia biegów - manualna
dariusz2b Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Mar 19, 2014 23:27
haszczyc
Brak nowych postów [R75] Wymiana oleju - autmoatyczna skrzynia biegów
frew Rover serii 75, MG ZT 10 Pią Kwi 01, 2011 22:45
marecki6



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink