Forum Klubu ROVERki.pl :: [r25] Problemy z obrotami - czy to wina krokowca?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r25] Problemy z obrotami - czy to wina krokowca?
Autor Wiadomość
Patryk25 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 10

Rover 25

Wysłany: Nie Cze 30, 2013 20:59   [r25] Problemy z obrotami - czy to wina krokowca?
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 2003

Witam, zawracam głowy szanownych forumowiczów z powodu bardzo przykrej przypadłości mojego roverka a mianowicie, podczas jazdy wszystko jest si do momentu wciśnięcia pedału sprzęgła co oczywiście w połączeniu z pedałem hamulca powoduje zbyt wielki spadek obrotów (gdzieś 400) i motor nie jest w stanie wyciągnąć i gaśnie. Krokowy chodzi ładnie, wymoczony dodatkowo w benzynie (tylko, bo to ten nierozbieralny :/ ) tzn, moge tylko się domyślać że dobry, ale wykręcony po przekręcaniu zapłonu ładnie chodził, płynnie wysuwał itd. Owa sytuacja najczęściej zdarza się przy ,,puszczaniu,, z niskich obrotów, bo z np 2500 spada ładnie szybko na jakieś 1100 i płynnie troszke wolniej zjeżdza na 900, ale z 1300 spada na 400 i psuje moje nerwy.. Brak większego falowania czy stania na wyższych obrotach (więc licze że tps odpada)... Na włączenie klimy też reaguje spadkiem i podciągnięciem... Od czego zacząć szanowni panowie?? Krokowy do śmieci??(żal bo chodzi :mrgreen: ) A może wie ktoś jakie powinny być napięcia na tps w tym modelu?? Czy może jest jakaś inna możliwość??
Ostatnio zmieniony przez Adrian Pon Lip 01, 2013 07:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 30, 2013 20:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zabijaka 




Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 12
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Lip 02, 2013 00:58   

Przeczyść przepustnicę, może pomoże :P Sprawdź czy dolot jest szczelny, wszystkie gumowe rurki czy nie mają na opaskach luzów, na ciepłym silniku najlepiej.
Odłącz aku jak będziesz czyścił przepustnicę, później doczytaj boa ja nie pamiętam już jak skalibrować przepustnicę, manualnie to było zdaje się przekręcić zapłon na I nacisnąć 5x gaz do oporu i wtedy nie pamiętam wyłączyć zapłon i włączyć odpalić czy od razu odpalić :P
 
 
Patryk25 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 10

Rover 25

Wysłany: Wto Lip 02, 2013 06:43   

Czyszczone:/ (choć było czysto :engry: )... Wskazania z tps od 0.54 do 3.86Ω jak dobrze pamiętam i dobrze mierzyłem (dwa dolne piny) :engry: wężyki jeszcze dokładnie przejże i spsikam jakimś odtłuszczaczem całość i zobaczymy czy kolektorem jakiejś lewizny nie bierze... Nowy objaw to na gazie (sekwencja) lekko się dławi po dotknięciu gazu, delikatne dotknięcie a obroty spadają i dopiero w góre, ale to może gazu sprawa jest bo na benzynie tego nie zauważyłem... Mniejsza o gaz, to już gazownika sprawa:) będzie walczył w sobote:) Wszystkie objawy podaje na benzynie żeby nie było zamieszania...
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 02, 2013 10:38   

Krokowy do wymiany.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Patryk25 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 10

Rover 25

Wysłany: Pon Lip 08, 2013 06:54   

Też tak stawiałem, tylko że chodzi fajnie jak odłącze czujnik temp silnika i podłącze... Ale jak podczas jazdy jest to nie wiadomo... Spróbuje skombinować ze szrotu na podmianke i zobaczymy...

[ Dodano: Pon Lip 08, 2013 06:54 ]
Ku mojemu zdziwieniu, problemy ustały.. Może czyszczenie przepustnicy i krokowca pomogło, może wkońcu dotarła tam gdzieś ta oliwka... (oby to nie było przejściowe:)) Mimo wszystko dzięki za zainteresowanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214] Problemy z obrotami (sprzeglo?)
chmielu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Sie 21, 2011 09:46
bundylp
Brak nowych postów [R200] Problemy z obrotami przy zimnie lub dużej wilgotności
MD Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Lis 18, 2014 18:14
MD
Brak nowych postów [R200] jak dlugo pociagne bez krokowca?
kangaroo69 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Sie 13, 2011 23:10
darek_wp
Brak nowych postów [r214si r97]problem po czyszczeniu krokowca
MORTON Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Sob Mar 20, 2010 00:08
Szczygus
Brak nowych postów [r200 1.4i 98'] Kto mi za pieniadze wyczysci krokowca (śląsk
memphisto Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Wrz 17, 2008 11:05
memphisto



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink