Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Ogrzewanie tylnej szyby
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 13:14
[R200] Ogrzewanie tylnej szyby
Autor Wiadomość
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Nie Gru 25, 2011 23:20   

nie wytrzymała zmiany temperatury chociaż sam w to nie wierze co pisze ...... ale jak to inaczej wytłumaczyć....
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 25, 2011 23:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Gru 25, 2011 23:27   

rafal506, Bywały już takie przypadki nie jesteś 1. i ostatni w 200 co się takie coś przytrafiło :razz:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
rafal506 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 63
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Gru 26, 2011 01:14   

Wiem teraz jedno,że po wymianie szyby na pewno podgrzewania jej nie załączę :grin:
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 26, 2011 09:08   

Załączysz, załączysz ale nie tak od razu. :wink:
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Pon Gru 26, 2011 16:14   

Poprostu wada fabryczna szyby, bo jak inaczej to wytłumaczyc :lol:
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
Matik608 



Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 12
Skąd: Sieradz



Wysłany: Nie Lis 25, 2012 12:18   

Witam.
Również mam problem z podgrzewaniem szyby :roll:
po wciśnięciu guzika słychać pyknięcie przekaźnika, niestety bez efektu, szyba nie grzeje, kontrolka na guziku nie świeci. Dobrze zauważyłem że przekaźnik załącz dopiero po odpaleniu samochodu? gdy jest zgaszony nie słychać pyknięcia.
Sprawdziłem wiązki w tylnej klapie, poprawiłem luty po poprzednim właścicielu, sprawdzałem miernikiem napięcia nie ma, rozebrałem tapicerkę bagażnika po prawej stronie, wypiąłem kostkę od szyby i tam również napięcie 0 czyli brak zasilania. Bezpieczniki pod maską również wyglądają na dobre, przekaźnik słychać więc co jeszcze sprawdzić? :???: Pisaliście coś o bezpiecznikach w kabinie, gdzie one się znajdują?
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Lis 25, 2012 12:20   

Lampka na przełączniku poprostu mogła się przepalić ale nie ma to nic wspólnego z działaniem. Skoro przekaźnik pyka to sprawdź czy dochodzi do niego napięcie i czy wychodzi z niego napięcie dalej.
 
 
Cezary_Czapski 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 34



Wysłany: Nie Lis 25, 2012 14:37   

Matik608 napisał/a:
Pisaliście coś o bezpiecznikach w kabinie, gdzie one się znajdują?

Pod kierownicą - bezpiecznik 23

Wpinałem się ostatnio pod ogrzewanie szyby w R25 http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83270 ostatni post

Schematy elektryczne http://roverclub-bg.com/i...cdiagrams98.pdf strona 48
_________________
roverzysta
 
 
Matik608 



Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 12
Skąd: Sieradz



Wysłany: Czw Lis 29, 2012 21:04   

Dzięki Cezary_Czapski, bezpiecznik przepalony, lecz niestety po włożeniu nowego od razu się spalił :cry:
Przewody w klapie sprawdzałem wiec pewnie gdzieś w instalacji robi sie zwarcie :cry:
W sobotę dziewczyna zostawia mi swojego Rovera to będę dalej szukał :wink:
macie jakieś pomysły gdzie może robić sie zwarcie?
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 29, 2012 21:26   

Matik608, wiązka tylnej klapy na 99% ;)
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
gr4 



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 19
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lis 29, 2012 22:24   

Ja właśnie wróciłem z walki z anomaliami elektrycznymi związanymi po części z brakiem ogrzewania tylnej szyby i nie działaniem dmuchawy w kabinie.

Problem był bardziej złożony ponieważ po włączeniu ogrzewania tylnej szyby zamki w drzwiach zaczynały brzęczeć, dodatkowo przepalało non stop bezpiecznik od świateł stopu i cofania. Bezpiecznik od dmuchawy był sprawny.

Powodem całego problemu był gnój w lampkach od oświetlenia tablicy rejestracyjnej, kable przegnite, pełno wody, takie tam, w tej temperaturze bez garażu ich nie naprawię wiec wypiąłem je od środka, pod pokrywą na klapie od bagaznika, tam są złaczki od tych lampek, po wypięciu problem zniknął, przepalając dziwnym trafem po drodze bezpiecznik od centralnego zamka. Ale nic to.

Bynajmniej po odłączeniu tych lampek i poskręcaniu wszystkiego do kupy odzyskałem dmuchawę, światła stopu, cofania i zamki już nie brzęczą po wciśnięciu ogrzewania tylnej szyby no i centralny zamek też już sie nie przepala... nie wiem tylko czy szyba faktycznie grzeje bo już sił na dziś brakło ;) dam znać jak tylko mi auto zaparuje.

ZADANIE DOMOWE DLA ZUCHWAŁYCH: mam taką ciekawostkę którą odkryłem podczas tej zabawy, jeśli ktoś z was mógłby sprawdzić czy to normalne byłbym wdzięczny, już wyjaśniam: w bagazniku pod wykladziną z prawej strony są dwie wiązki kabli które idą na klapę, dokładnie tam są też dwie złączki na tych wiązkach, jedna z mniejszą ilością kabli druga z wyraźnie większą, u mnie kiedy odłączam te grubszą, zostawiając te z mniejszą ilością kabli podłączoną wciskając przycisk ogrzewania tylnej szyby na konsoli włączam środkowe światło stopu, naciskam drugi raz światło gaśnie i tak można sobie poszaleć jak ktoś lubi ;) nie kumam tego, albo coś jeszcze gdzieś zwiera albo angliki ostro dawali w palnik jak robili elektryke w tych autach ;)
 
 
gregory41 



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 3



Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 21:28   Ogrzewanie tylnej szyby

Witam , odgrzeję temat u mnie jest następująca sytuacja cały czas grzeje szybę i rozładowuje akumulator , po wyciągnięciu przekaźnika jest ok , wiązka w klapie ok, nie zależnie czy stacyjka załączona czy nie tak się dzieje, myślałem że przekaźnik kupiłem inny ale to samo , może jest jeszcze jakiś inny po drodze ? Wygląda na to że cały czas podaje napięcie na przekaźnik , kontrolka przy przycisku cały czas świeci próbowałem odpiąć przełącznik ale jest to samo ?
Czytając starsze posty ktoś mówił o kontrolce oleju u mnie jest ok ale za to szwankuje wskaźnik od temperatury płynu chłodzącego tzn. wskazania są raz pokazywał za wysokie a teraz pokazuje trochę za niskie . Byłem u elektryka to powiedział że trzeba wymienić czujnik i stwierdził uszkodzony przekaźnik od el.ogrzewanej szyby , ale jak już wyżej pisałem nie jest to przekaźnik ?
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 15:57   

Co do czujnika temperatury, odkręć i dobrze przeczyść styk przewodu masowego od aku. do nadwozia. Może to pomoże.
Piszesz że za wysokie a teraz za niskie, tzn. jakie bo różnie to bywa ?
W jakiej pozycji jest wskazówka ?
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
gregory41 



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 3



Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 18:32   

Na początku wskazówka wskakiwała na maxa (czerwone poole) byłem u elektryka z tym czujnikiem i el. szybą potrzymał kilka dni i oddał auto teraz czekam na czujnik bo zamawiał dwa i zaden nie pasował :o a teraz jak uruchomie silnik to jest poniżej dolnej kreski pomału rośnie do połowy wskaźnika i tak zostaje , nie wiem czy tak ma być bo od nie dawna jeżdżę tym roverkiem :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1.4 8v 99 r.] ogrzewanie tylnej szyby
Jeden z pasków nie działa
rafal10 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Gru 29, 2008 17:48
rafal10
Brak nowych postów [r200] ogrzewanie tylnej szyby - nie wyłącza się
szebek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Nie Sty 06, 2013 11:02
lucas202
Brak nowych postów [R25 `02] Ogrzewanie tylnej szyby
Steff Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sro Gru 02, 2009 08:32
Steff
Brak nowych postów [R214i 1.4 97r.] ogrzewanie tylnej szyby
remo_78 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Mar 06, 2010 20:22
drlubicz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink