Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wymiana oleju - automatyczna skrzynia biegów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wymiana oleju - automatyczna skrzynia biegów
Autor Wiadomość
nervoos 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Praszka



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 21:24   [R75] Wymiana oleju - automatyczna skrzynia biegów
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam serdecznie i mam pytanko:
Gdzie znajduje się korek wlewu oleju do automatycznej skrzyni biegów?
A może wlewa się przez korek spustowy?
Proszę o zdjęcia jeżeli to możliwe i o opisanie procedury wymiany oleju w skrzyni auto. :/
Ostatnio zmieniony przez apples Pon Lip 18, 2011 12:27, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 04, 2010 21:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 21:48   

oj nie chciało się poszukać? :-) było wałkowane na forum kilka razy np tu:
http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#354934
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 22:32   

nervoos napisał/a:
Gdzie znajduje się korek wlewu oleju do automatycznej skrzyni biegów?
na górnej części skrzyni , gumowy lub z tworzywa korek. Trzeba ściągnąć obudowę filtra powietrza.

[ Dodano: Pon Sty 04, 2010 22:28 ]
nervoos napisał/a:
Proszę o zdjęcia jeżeli to możliwe i o opisanie procedury wymiany oleju w skrzyni auto.
Procedura wymiany i ustalenia poziomu jest na pliku w dziale technicznym.Komputerowa adaptacja sterowników nie jest potrzebna.Temperatura sprawdzenia poziomu 35-45 st.C.
Można to zrobić paskowym dotykowym termometrem z apteki, mierząc temp. skrzyni.W JF 506 właściwy poziom jest po wlaniu 3.3 l. Warto wlać 3.5 l. i nadmiar odpłynie, oczywiście przy pracującym silniku i ''P''. Specjaliści np. z Autotransmisji /Aś nr.39/2007/zalecają pierwszą wymianę przy 70 , a każdą następną po 30-35 tyś. mimo, że producent wymaga 100 tyś. lub 4 lata.

[ Dodano: Pon Sty 04, 2010 22:32 ]
http://www.roverki.pl/dow...wdownload&cid=9
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 22:42   

foto
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
nervoos 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Praszka



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 14:53   

Dziękuje serdecznie myślę ,że to wystarczy
do wymiany oleju .

Dla tych którzy będą wymieniać olej w automacie polecam dextronVI .
Dzwoniłem do firmy autotransmisja z warszawy i potwierdzili że dextron VI jetlepszy i tańszy od oryginalnego oleju więc po co przepłacać za oryginał
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 30, 2013 13:13   

Witam, niestety nie wiem jak to jest z olejem w automacie, ponieważ jestem jeszcze nowym użytkownikiem tego auta : ) Słyszałem natomiast różne opinie o wymianie, jedni twierdzą, że nie należy wymieniać oleju jak się nic nie dzieje, inni natomiast że powinno regularnie - jak to w takim razie wygląda wg was?:)
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 30, 2013 13:52   

dexter77 napisał/a:
Witam, niestety nie wiem jak to jest z olejem w automacie, ponieważ jestem jeszcze nowym użytkownikiem tego auta : ) Słyszałem natomiast różne opinie o wymianie, jedni twierdzą, że nie należy wymieniać oleju jak się nic nie dzieje, inni natomiast że powinno regularnie - jak to w takim razie wygląda wg was?:)


każdy olej się zużywa i traci swoje właściwości więc wymiana jak najbardziej wskazana, tylko że z zachowaniem wszelkich procedur wymiany ...i wystarczy wymiana 3,5 litra

zaś co do dextrona VI to w przypadku przejścia na inny olej wymagana by była pełna wymiana a nie tylko standardowe 3,5l
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 30, 2013 14:33   

oczywiście chodziło mi o olej w skrzyni : )
 
 
janio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 335



Wysłany: Pon Gru 30, 2013 15:38   

W tym oto linku temat był nie tak dawno wałkowany do znudzenia.
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=90978
W efekcie końcowym kupiłem u Tomiego bo zastosowałem wymianę statyczną, czyli taką większą dolewkę. Jeżeli chcesz zalać inny olej to powinieneś wymienić cały olej.
Do silnika zalałem Duron XL 10W40, od razu inna praca silnika, tylko z,z,z,z,z,z,z,z,z, aż się chce słuchać. Kupiłem też 1 litr Dexron VI do wspomagania kierownicy. Za dwa, trzy miesiące powiem coś więcej, teraz jest super.
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 30, 2013 21:37   

dzięki za info, odstawiłem dziś rovera do p. Wojtka z Puszczykowa, olej będzie wymieniany, mechanik bardzo dobrze zna się na roverach, także ok 4l na wymiane :-)
 
 
Goldas 



Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 9



Wysłany: Czw Sty 19, 2017 20:36   

Witam jestem posiadaczem R 75 od kilku dni i chcę wymienić olej w automacie ale nie mogę znależć korka do kontroli poziomu oleju w skrzyni czytałem sporo postów na ten temat ale opis położenia korka był mało zrozumiały . Patrząc od spodu od przedniego zderzaka widzę misę olejową . przewody elektryczne i czujnik położenia wału , skrzynia od spodu z tej samej strony w tylnej części korek spustowy oraz wybierak biegów , patrząc od strony silnika w kierunku lewego koła na skrzyni nie widać korka do poziomu z tyłu skrzyni też nic nie widać proszę o pomoć :evil:
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Sty 19, 2017 22:09   

Goldas, korek spustowy jest jednocześnie korkiem do ustalenia poziomu oleju w skrzyni
 
 
Goldas 



Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 9



Wysłany: Czw Sty 19, 2017 23:05   

Jest to nimożliwe a jak sprawdzisz poziom bez spuszczenia oleju ? myślę że to był żart
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 19, 2017 23:08   

Goldas kolega bynajmniej nie żartuje.

Jedyna metoda sprawdzenia oleju w automacie to jego spuszczenie. Jak nie jesteś pewien czy jest wystarczająco oleju możesz ewentualnie dolać oleju i tam o ile pamiętam jest 'korek rewizyjny', którym spuszczasz nadmiar oleju (jak pierniczę bez sensu to niech ktoś od automatu mnie poprawi, bo ja niestety manual mam :( ).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Goldas 



Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 9



Wysłany: Czw Sty 19, 2017 23:16   

No właśnie nie dawaj takich rad korek do sprawdzania oleju to jedno a spustowy to drugie .Zrobiłem w swoim życiu parę rzeczy w mechanice aby o takich mykach wiedzieć .Grzebałem mocno w temacie wymiany oleju i znalazłem dziada niespodziewałem się że jest w tym miejscu obok linki wybierania biegów. Forum dzięki
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Sty 19, 2017 23:26   

Goldas napisał/a:
Jest to nimożliwe a jak sprawdzisz poziom bez spuszczenia oleju ? myślę że to był żart


Zgodnie ze sztuką nagrzeję skrzynię do odpowiedniej temperatury i spuszczę nadmiar oleju.
Nie to nie był żart. Korek jest na klucz 24mm

Ale fakt, mając 75 od kilku dni jesteś najmądrzejszy na forum :) Nie tędy droga kolego...
 
 
Goldas 



Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 9



Wysłany: Czw Sty 19, 2017 23:36   

Jeszcze jeden problem ze skrzynią automat, cieknie olej spod dekla od strony lewego koła, czy można odkręcić i uszczelnić od nowa czy coś wyleci spod dekla ? .

[ Dodano: Czw Sty 19, 2017 23:36 ]
Kolego przeczytyaj post poprzednika który pisze że korek spustowy jest zarówno korkiem do sprawdzenia poziomu . Kolego nie irytuj się bo chodzi o dobrą rade a nie o wytykanie czy ktoś jest mądry czy głupi jeśli miałbym super wiedzę o R 75 to by minie tu nie było . Pozdrawiam
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Sty 19, 2017 23:39   

Goldas napisał/a:
Kolego przeczytyaj post poprzednika który pisze że korek spustowy jest zarówno korkiem do sprawdzenia poziomu


Kolega ma rację, nie wiem na co drążysz temat. Poczytaj trochę o tej skrzyni i przejrzyj jej schematy. Nim uszkodzisz ją odkręcając nie tą śrubę co trzeba :mrgreen:
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 19, 2017 23:40   

Goldas róbta co chceta. Skoroś taki mądry to rób ale potem nie przychodź z płaczem.

Skoro ktoś poświęca swój czas i Ci odpowiada na pytania, na które odpowiedź na tym forum padła milion razy to kultura wymaga nieco innego tonu wypowiedzi (tym bardziej, że w tym przypadku akurat ja mam rację).

Ale skoro tak to rusz paluszki i sam sobie szukaj.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 20, 2017 10:56   

AdaskoC napisał/a:
Goldas, korek spustowy jest jednocześnie korkiem do ustalenia poziomu oleju w skrzyni

nie do końca, obok wybieraka jest śruba 24, do spuszczania oleju, a na przeciwnej stronie jest mniejsza, imbus, chyba że rocznik młody, to będzie zwykła śruba, tylko mniejsza i ona jest do kontroli, ale jeżeli poziom jest za mały, bądź dobry, to nic nie ucieknie. Najlepiej było by spuścić olej i zalać około 4l i po zagrzaniu skrzyni zrobić kontrole. Z tyłu skrzyni jest też śruba, ale nie radze jej dotykać, bo stracisz wsteczny
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wymiana oleju - automatyczna skrzynia biegów
Zajac1941 Rover serii 75, MG ZT 36 Pią Sie 18, 2017 07:25
staf
Brak nowych postów [R75] Wymiana oleju - automatyczna skrzynia biegów
bialy69 Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Cze 12, 2010 12:42
orson
Brak nowych postów [R75] Wymiana oleju - automatyczna skrzynia biegów
nervoos Rover serii 75, MG ZT 19 Pon Paź 06, 2014 00:36
janio
Brak nowych postów [R75] Automatyczna skrzynia biegów - wymiana oleju
staf Rover serii 75, MG ZT 26 Nie Sty 29, 2012 13:20
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Wymiana oleju - automatyczna skrzynia biegów
skuti Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Lut 24, 2011 20:59
Tomek1212



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink