Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z odpalaniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z odpalaniem
Autor Wiadomość
ukah12 



Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 3



Wysłany: Nie Lut 02, 2014 20:22   [R75] Problem z odpalaniem
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam

Od 2 tygodni mam problem z odpaleniem auta,problem zaczął się tym że samochód odpalał lecz gasł po chwili,do momentu kiedy przestał odpalać w ogóle.W tym samym czasie kiedy samochód przestał odpalać,przestał też działać zamek centralny z kluczyka,lecz wydaje mi się że to przez akumulator który się rozładowywał po kręceniu go 2-3 razy.Zacząłem od sprawdzenia zaworu zwrotnego paliwa,taki czarno-biały,przepuściłem go przez kompresor i działa on poprawnie przepuszczając powietrze w jedną stronę.Następnie sprawdziłem pompę paliwa w baku,i po rozmontowaniu jej okazało się że stopił się silnik wraz ze szczotkami,kupiłem nowy wkład,zamontowałem z powrotem,samochód odpalił od ręki,jezdził tak 3 dni i wystąpił ten sam problem co wyżej lecz naturalnie pompa w baku nadal działa.Zacząłem sprawdzać druga komorę baku i wydaje się być wszystko ok,tylko dziwi mnie że przez żaden z wężyków nie leci paliwo.Przeszedłem do pompy obok aku,paliwo podawane pomiędzy pompą a filtrem pluje i wydaje odgłos jakby było zapowietrzone.Sprawdziłem pompę pod 12v i działa poprawnie.Mechanik poprzedniego właściciela zamontował zawór "Non return Valve" pomiędzy pompą paliwa obok aku a filtrem paliwa,o to zdjęcia:




Dodam że po zakupie samochód jezdził ponad pół roku,miałem kilka problemów z brakiem paliwa,ponieważ wskaznik pokazywał dziwne rzeczy.W obu komorach wydaje się być ponad pół,więc paliwo jest.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 02, 2014 20:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 02, 2014 22:26   

Sprawdź bezpieczniki. Czy nie ma wody w podszybiu i nie zalało kompa. Czy wiązka idącą w lewym błotniki nie jest przetarta. W dieslu jest jeszcze zawór CR wyczyść. A może po prostu trzeba filtr paliwa zmienić :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Lut 02, 2014 22:37   

mi odpalał na chwile i gasł wtedy tto była wina zaworka cr na pompie wysokiego ciśnienia
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
ukah12 



Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 3



Wysłany: Sro Lut 05, 2014 22:04   

Filtr paliwa był w tym czasie wymieniany dwa razy,wiec to na pewno nie filtr,zawór CR jest właśnie następną rzeczą którą chciałem sprawdzić,dzięki za odpowiedz,jakby coś się zmieniło to dam znać.

[ Dodano: Pon Lut 03, 2014 15:45 ]
Mam pytanie,czy ktoś się orientuję jak dokładnie powinien wyglądać przepływ paliwa na filtrze w baku?bo u mnie z żadnej rurki nic nie leci.

[ Dodano: Sro Lut 05, 2014 22:04 ]
Okazało się bak był brudny od jakiegoś szlamu,a wkład wymienny do pompy który kupiłem miał na końcu wbudowane sitko,a oryginalnie pompa miała je nakładane,więc rekomendował bym montować to sitko również,gdyby ktoś kupił taki sam wkład,filtr w drugiej komorze też był pełen tego czegoś,wiec wszystko wyczyściłem i teraz pali wszystko ładnie.Został tylko problem z otwieraniem i zamykaniem z pilota,wie ktoś może jak się za to zabrać?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT] Problem z odpalaniem
grzybol Rover serii 75, MG ZT 17 Pon Wrz 15, 2008 19:23
Rowan
Brak nowych postów [R75] Problem z odpalaniem
tommytae Rover serii 75, MG ZT 14 Nie Lip 05, 2009 18:33
SeniorA
Brak nowych postów R75 1.8 MG Problem z odpalaniem
seba_hg1995 Rover serii 75, MG ZT 13 Pon Gru 11, 2017 23:46
chudy86044
Brak nowych postów [R75] Problem z odpalaniem
tal009 Rover serii 75, MG ZT 33 Nie Mar 01, 2015 11:44
czarek532
Brak nowych postów [R75] Problem z odpalaniem
Lion Rover serii 75, MG ZT 18 Pią Sty 06, 2012 23:47
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink