Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420 si] silnik krokowy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420 si] silnik krokowy
Autor Wiadomość
kolin17_71 



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 33
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 16:00   [R420 si] silnik krokowy
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam od razu mówię że używałem opcji SZUKAJ, niestety nie znalazłem tego czego szukam, a mianowicie mam wątpliwości co do poprawności działania mojego silnika krokowego. Ponieważ silnik na wolnych obrotach faluje od 400~1000 obr/min czasem nawet zgaśnie, na wyższych obrotach jest ok. Wczoraj zdemontowałem silnik krokowy i na włączonym zapłonie na II pozycje otwierałem przepustnicę, po kilkukrotnym otwarciu silnik kalibrował swoją pozycję i ustawiał się w połowie, jednak po kalibracji po otwarciu przepustnicy nie było żadnej reakcji. Czy on nie powinien się przestawić (wysunąć) chociaż kawałeczek po otwarciu przepustnicy ?? ??
Dodam jeszcze że silnik faluje zarówno na PB jak i na LPG. Czy to wina uszkodzonego silnika krokowego??
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 16:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
b.j 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Sie 2012
Posty: 96



Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 18:05   

Miałem ten problem co ty... tutaj na forum nikt mi nie pomógł w tej sprawie , szukałem na własną rękę co i jak.
Pierwszą rzeczą którą zrobiłem to wyczyściłem przepustnice ,potem sprawdzenie czujników tz ,,czujnik temperatury zasysanego powietrza w kolektorze dolotowym, czujnik temperatury płynu chłodzącego, oraz czujnika położenia przepustnicy.
Ja je pokupowałem nowe i poprzekładałem niestety nic to nie pomogło.
Pojechałem na diagnostykę, komputer nie wykazał błędu. diagnosta ustalił ze to moze być przyczyna mechaniczna , wypalone zawór lub coś w podobie.... oczywiście bzdury gadał

W domu rozebrałem jeszcze raz całą przepustnice i silnik krokowy , pod mocnym światłem zauważyłem pęknięcia na Ścieszkach / lutach przy silniczku krokowym.
Poprawiłem je lutownicom i problem znikł :)

Więc zanim wydasz krocie na naprawę zacznij od tego
Pozdrawiam i jak coś odpowiem na twoje pyt.
_________________
Roverek 420 2.0 16v t serii
VW Passat B6 1.9TDI
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 13:52   

Czasem dzieje się też podobnie przy uszkodzeniu czujnika położenia przepustnicy (chociaż tu diagnostyka powinna wykryć). Odłącz czujnik położenia przepustnicy i sprawdź czy jest jakaś zmiana (na gorsze zapewne). Jeśli nie ma żadnej to do wymiany czujnik położenia przepustnicy (TPS).

W 2.0 można to swobodnie zrobić, w 1.6 i niżej nie, bo Check Engine się zapali. W 2.0 T czujnik położenia przepustnicy głównie wykorzystywany jest do tego, aby zachować normy spalania EURO tzn pomaga w obliczaniu optymalnego wzbogacenia przy nagłym przyspieszaniu oraz w utrzymaniu optymalnych obrotów na biegu jałowym.


Tu: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=748886 masz też przygotowaną przeze mnie instrukcję dot. regulacji przepustnicy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 400] Silnik krokowy
misiekGL88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Sty 10, 2011 21:35
misiekGL88
Brak nowych postów [R45] Silnik krokowy (czyszczenie)
snake0908 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Maj 09, 2007 20:40
Brt
Brak nowych postów [Rover 416] silnik krokowy?
Matelusz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Nie Wrz 25, 2016 02:12
Heron
Brak nowych postów [r45 1.4] Piszczący silnik krokowy
franc172 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Nie Lut 26, 2012 22:41
franc172
Brak nowych postów [R416] Silnik krokowy
dulis1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Kwi 23, 2009 13:08
salam



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink