Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 CDT] zapach oleju napędowego w kabinie i pod maską
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75 CDT] zapach oleju napędowego w kabinie i pod maską
Autor Wiadomość
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 04, 2016 10:32   

Nad lewym kołem przednim idzie wiązka, jak sam widzisz ropa nie idzie przez kabinę... A sama sie tam nie wzięła... Od dawna masz to auto? Może stary właściciel jakies cuda wianki tworzył
_________________
75 Red Edition
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 04, 2016 10:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Czw Lut 04, 2016 10:47   

Auto mam 5 lat. Jestem drugim właścicielem. Kupowałem za granicą od pana w podeszłym wieku. Bym zapomniał
Czyściłem w sobotę EGR i wszystkie te gumy, od turbo do intercoolera i do kolektora dolotowego. Tam miałem mokro, wydaje mi się, że to ropa ( na pewno).
Wytarłem wszystko do sucha, jednakże dalej jest mokro przy wejściu do intercoolera. Czy z niego może coś się wylewać? Podejrzewam, iż może chlapało z tego na kable od skrzynki bezp. wiszące obok.

[ Dodano: Czw Lut 04, 2016 10:47 ]
Zaznaczyłem gdzie miałem mokro pod maską
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 04, 2016 10:47   

Jak masz/miałeś mokro w wężach intercoolera to to nie była ropa tylko olej silnikowy. Jak nadal masz przy lewej lampie ('lampie kierowcy') to poszukaj przedmuchów na kolanku IC bądź samym intercoolerze.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 04, 2016 10:50   

A 2 oringi byly jak to skladales?

To na pewno nie byla ropa w tym miejscu, tylko olej.

I skąd Twoim zdaniem z tego miejsca znalazło by się na kablach i skrzynce bezpieczników? Po przeciwnej stronie samochodu
_________________
75 Red Edition
 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Czw Lut 04, 2016 10:53   

Olej wymieniałem we wrześniu, jego kolor jest już praktycznie kruczo czarny.
Jak wycieram to nie jest czarne tylko lekko żółte i śmierdzi ropą, jest w dotyku oleiste. Zrobię wieczorem zdjęcia i wrzucę. Dodam - wszystkie poziomy płynów w normie.

[ Dodano: Czw Lut 04, 2016 10:53 ]
longer86 - cały czas szukam odpowiedzi na to pytanie :)
Węże są mocowane opaskami i tam nie ma żadnych oringów, jedyny jest na kolanku
jak wyżej na schemacie.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 04, 2016 11:11   

No właśnie o to kolanko pytam , a jak masz webasto i tam masz niby ropę to szukaj na wężykach od paliwa, może któryś sika w tym kierunku
_________________
75 Red Edition
 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Nie Lut 07, 2016 20:59   

Samo kolanko jest suche, a czytałem, że właśnie tam potrafi być nieszczelność.
Wszystkie przewody paliwowe są ok. Skąd mokre przewody w środku auta nad nogami pasażera?

[ Dodano: Pią Lut 05, 2016 10:41 ]
Witam,
zabrałem się wieczorem za sprawdzanie wycieku. Zrobiłem zdjęcia uwidaczniające mój problem. Wieczorem miałem mokre przewody jak na zdjęciach. Wszystko ładnie wysuszyłem i odtłuściłem. Oczywiście postawienie diagnozy jest najtrudniejsze.

[ Dodano: Nie Lut 07, 2016 20:40 ]
Witam,
chciałem się tylko podzielić informacją dotyczącą cieknącej ropy w kabinie nad nogami pasażera (mokre przewody i skrzynka z bezpiecznikami). Winowajcą jest pompka paliwa koło akumulatora. Ma nieszczelność przy stykach. Wydostaje się tamtędy ropa i przewodem elektrycznym wycieka w kabinie obok skrzynki z bezpiecznikami. Wszystko jest możliwe.
Dziękuję za pomoc w diagnozie. Mam nadzieję, iż pomogę w rozwiązaniu takiego problemu jaki mnie spotkał, właśnie tym postem.
Pozdrawiam
Adrian[/b]

[ Dodano: Nie Lut 07, 2016 20:59 ]
Poniżej dokumentacja w postaci zdjęć.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 07, 2016 22:46   

To teraz został problem pozbycia sie zapachu ropy... Prosto nie bedzie
_________________
75 Red Edition
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 08, 2016 06:36   [R75 CDT] zapach oleju napędowego w kabinie i pod maską

Szyfu ha i jednak to było przy pompce :grin:
Super, że udało ci się zlokalizować wyciek. Odnośnie przyspieszenie wietrzenia. Jeżeli masz jeszcze podłogę dolną silnika, a na niej gąbka wyciszająca jest już zmęczona to najlepiej wyczyść podłogę a gąbkę wywal. Możesz na to nakleić profesjonalna gąbkę do wyciszania a w dużej części pozbędziesz się woni paliwa. Ta stara gąbka potrafi śmierdzieć paliwem miesiącami ...
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 08, 2016 08:22   

U mnie z kolei śmierdzi jedynie gdy silnik się nagrzeje - wdmuchuje razem z nawiewem woń podgrzanego ON.

W lato 3 razy myłem silnik, szukałem nieszczelności pod maską, wszystko na próżno. Nie mam już pomysłu, skąd może walić ON.
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Pon Lut 08, 2016 09:11   

Ja 2 lata jeździłem ze smrodem ropy. Zastanawiał mnie mokry zbiornik paliwa ( część lewa za kierowcą) Zdjąłem tylną kanapę i szok , cała gąbka nasiąknięta ropą . Okazało się że uszczelka od dekielka od pompy paliwa w zbiorniku skrzywiła się wcześniejszemu właścicielowi i chlapało mocno do środka kabiny. Używałem sorbentu ( taki ze straży pożarnej) , mycie i pranie gąbki przez 3 dni . Nie udało się w 100 % wyprać gąbki siedziska ale jest duuużo lepiej i już tak mocno nie śmierdzi.
 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Pon Lut 08, 2016 10:30   

Problemu smrodu ropy nie mam wielkiego. Bardzo długo zastanawiałem się czy to w ogóle jest ropa. Jest tylko lekkie powonienie bo mam rozebraną całą konsoletę. Mokre jedynie były kable. Odtłuściłem je fajnym preparatem i nie mam problemu. Żona nawet nie wyczuła. Ja nic mokrego po za kablami nie miałem, oj przepraszam, gąbka, która jest przyklejona do klapy maskującej skrzynkę bezp. była na rancie mokra. Zerwałem ją i przykleiłem nową. Jak wszystko poskładam to będzie ok.
Teraz reklamuję pompę.
 
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Pon Sie 27, 2018 19:00   

U mnie znów powraca temat zapachu ropy a raczej spalin z ON. W czasie jazdy tego nie czuć ale wystarczy że stoję na światłach i silnik ma już optymalną temperaturę i wtedy czuć spaliny. Najpierw myślałem że to ze stojących obok aut ale kilka razy stałem sam na światłach i też śmierdzi więc wiem że to mój Rover śmierdzi.. Silnik suchy zero widocznych śladów przecieków. Jak by spod maski śmierdziało to w czasie jazdy by też chyba było czuć a tu tylko jak auto stoi. Macie jakiś pomysł gdzie jeszcze szukać przyczyny?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Czuć zapach silnika w kabinie !
sopel Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Lut 01, 2012 00:21
Jamal
Brak nowych postów [R75] Zapach spalin w kabinie po uruchomieniu silnika
KarolinaAida Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Cze 08, 2014 22:35
adas.ko
Brak nowych postów [R75] Brak Oleju napędowego
kristohuliciu Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Sty 15, 2010 19:09
apples
Brak nowych postów [R75] Zapach ropy
maniek.919 Rover serii 75, MG ZT 14 Czw Lis 29, 2007 22:48
Chester
Brak nowych postów [R75] Dymienie naniebiesko z rury i dziwny zapach spalin
mapis79 Rover serii 75, MG ZT 60 Czw Mar 18, 2010 19:59
mapis79



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink