Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Po wymianie tulei wachacza przód, dziwne stukanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Po wymianie tulei wachacza przód, dziwne stukanie
Autor Wiadomość
krzysiek_551166 



Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 17



  Wysłany: Pią Cze 13, 2014 20:18   [R75] Po wymianie tulei wachacza przód, dziwne stukanie
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam, na stacji wyszło że do wymiany tuleje wachacza przód, obie strony. Wcześniej było stukanie przy ruszaniu i hamowaniu (takie uderzenie),ale na dziurach chodził idealnie bez najmniejszego stuku. Po wymianie tulei stuki przy ruszaniu i hamowaniu ustały ale pojawiły się nowe, na dziurach ! Zauważyłem tez ze zdarza mu się stuknąć przy hamowaniu i ruszaniu ale na skręconych kołach. Po wymianie tulei wszystko podokręcane na maxa więc to nie może być wina czegoś nie skręconego, co jeszcze może być przyczyną ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 13, 2014 20:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 13, 2014 20:22   

Stawiam na którąś z końcówek drążka kierowniczego ;) na szarpakach wyjdzie :)
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 13, 2014 21:14   

chyba że poducha skrzyni wytrzepana i stuka
_________________
75 Red Edition
 
 
krzysiek_551166 



Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 17



Wysłany: Pią Cze 13, 2014 23:29   

No właśnie byłem na stacji i nic nie wyszło, drążek stabilizacyjny jest ok luzów nie ma, Pan kazał rozbujać auto i twierdzi ze McPerson jest ok, jedynie nie ma za bardzo jak na stacji sprawdzić tego drazka kierowniczego bo przecież tam nie ma urządzenia które by skrecało koła w przeciwnych kierunkach do siebie żeby zobaczyć luz, jak sprawdzić tą końcówke drążka, i czy można wymienić tylko jedną strone ? Wymieniłbym licząc zwoje tak żeby geometrii nie poprzestawiać

Dodam jeszcze że gdy koło jest w powietrzu i szarpie się nim tak jakby chciało się nim skręcić to wtedy nie czuć luzów
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 14, 2014 04:32   

Moim zdaniem to nie drążek, ani końcówka. Na stacji by wyszło. U mnie wyszło ze końcówka. Po wymienie tuleji, strasznie zaczęło się tłuc, aż strach było jechać :-D okazało sie, że to bagażnik rowerowy na dachu :-D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Cze 14, 2014 08:12   

Ja na tulejach z allegro zrobiłem ok. 1 tysiąc i znowu są do wymiany- wczoraj byłem na szarpakach i ręce opadają. Tylko że zaraz po wymianie była cisza, także u ciebie musi być coś innego.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
krzysiek_551166 



Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 17



Wysłany: Sob Cze 14, 2014 08:49   

No właśnie jak czytałem tematy z końcówkami drążków to mało któremu wychodziło na szarpakach, tam za bardzo nie ma mozliwosci tego sprawdzic dzis zdejme gałke z uchytu i zobacze czy ma luz bo jak kolem ruszam w powietrzu na boki to cos w sumie slychac ale ciezko samemu wyczuc bo maglownicą wtedy tez ruszam
 
 
Ricardus 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 211
Skąd: Grotniki

MG ZT-T

Wysłany: Sob Cze 14, 2014 08:52   

Proponuję sprawdzić dokręcenie sworznia przy zwrotnicy. Jakikolwiek luz powoduje stuki na krótkich przeszkodach poprzecznych.
 
 
piotrek1000 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 253

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 14, 2014 11:35   

Potwierdzam, u mnie brakowało 0,5 obrotu dokręcić przy zwrotnicy i było bicie.
_________________
Był: Mercedes W124 300CE, Rover 75, 45,Jest Lexus ES330, Mitsubishi Pajero Pinin, Volvo V
50 t5
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 14, 2014 12:46   

Nie wiem, nie miałem takiej sytuacji, że nie było widać. Bylem nawet pod autem na diagnostyce i widziałem.
No i ustawienie zbieżności w twój sposób, to się nie uda. Po pierwsze, to są naprawdę małe ruchy. Po drugie, tak musisz poluzowac śrubę kontrującą
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
krzysiek_551166 



Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 17



Wysłany: Sob Cze 14, 2014 13:21   

Tzn gałka wymieniona ale dalej stuka, sprawdziłem dokręcenie śrub, wyjąłem ponownie sworzeń ze zwrotnicy i na nowo osadzilem lekko dobijajc mlotkiem i skrecając na maxa, a co do zbieżnosci to podjade do mechanika w poniedziałekmustawić zbieżność więc to nie jest problem. Z mozna jeszcze sprawdzić ? drazek reakcyjny skrecony, luzów nie ma, McPerson dokręcony i przy bujaniu auta ani drgnie ale pracuje poprawnie skręcając kierownice. Sworzeń środkowy luzów nie ma przynajmniej nie wyczułem wtedy gdy miałem wyciągniety sworzeń zwrotnicy.

Panowie zauważyłęm inny objaw podczas odpalania tez tłucze czyli wychodziłoby że to poduszka silnika któraś dolna po prawej stronie tylko czy może być tak że tłucze się tylko wtedy gdy na dziure najezdzam prawą przednią stroną ? Jesli to moze byc to dajcie znać gdzie jest ta poduszka z dołu silnika musiałbym zajrzeć tam, ewentualnie jeśli mógłbym prosić o jakieś zdjęcia lub schemat poglądowy części
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Dziwne stukanie prawy przód Rover 75 CDTi].
nomore4 Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Maj 26, 2020 22:59
sTERYD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Dziwne stukanie nagrzewnicy
krzysiek29 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Gru 11, 2010 22:41
apples
Brak nowych postów [R75] Dziwne stukanie pod maską
diesel Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Kwi 07, 2012 14:41
diesel
Brak nowych postów [R75] Dziwne stukanie pod maską.
Mr_G Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Mar 12, 2014 12:02
cyngiel
Brak nowych postów [R75] Dziwne stukanie zza tylnego siedzenia
tazOR Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Lut 15, 2012 20:50
seyfer



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink