Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Harman/kardon
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Pią Paź 19, 2012 18:58
[R75] Harman/kardon

Efekt
Autor Wiadomość
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 18:01   

Robię przekładkę auta i akurat jestem na etapie elektryki, to akurat i głosniki zmieniłem. Niedługo pewnie przetestuje audio. Niestety pierszeństwo mają auta klientów, a moje w wolnej chwili robię :(
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 18:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 07:27   

A będziesz montował tubę H/K ? Jeśli tak to czy będziesz wycinał otwór w półce i dawał maskownicę ?
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 07:44   

Punx, ja wyciąłem, ale nic to nie dało
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 08:22   

Czyli lepiej to zdemontować i mieć więcej miejsca w bagażniku ? Przy oryginalnych roverowskich głośnikach (nie H/K) to ta tuba jeszcze się gubiła jakościowo, ale przy trochę lepszych głośnikach mocno odstaje więc coraz częściej ją wyłączam (dzięki Sash997 mam w podłokietniku specjalny wyłącznik - coby dziecko miało spokój na tylnym foteliq)

A może jest jakiś zamiennik o podobnych gabarytach ?
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 12:02   

Ja własnie mam możliwość dostać taką tubę oryginalną i warto ją montować?
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 12:09   

Wg mnie nie warto, na początku cieszyłem się basem (bo w ogóle go nie miałem) teraz uważam że ten bas jest strasznie słaby/plastikowy. Często drży mi tylna szyba a basu tego woofera z przodu prawie nie słychać. Myślałem że to z powodu braku otworu ale skoro rafalmis1 napisał że otwór nic nie daje to znaczy że to jest dziwoląg ze znaczkiem H/K. Sprzedawca od którego kupowałem głośniki zajmuje się car audio, mówił że w jednym BMW miał do czynienia z podobna tubą i pomimo kilku godzinnej walki nie udało się z niej uzyskać dobrego efektu więc tuba poleciała do śmietnika. Ja swoją dostałem prawie gratis przy zakupie oryginalnego wzmaka H/K.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 14:41   

AdaskoC napisał/a:
Ja własnie mam możliwość dostać taką tubę oryginalną i warto ją montować?

Nie zawracaj sobie nią głowy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 22:04   

No i spoko :-)

[ Dodano: Sro Wrz 10, 2014 22:04 ]
No i mam tą tubę, wsadzę ją jak już jest, bo bagażnik i tak zawsze pusty. Jaki wzmak do niej? Bo nawet nie wiem ile to ma watt
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 22:58   

AdaskoC napisał/a:
aki wzmak do niej?

oryginalny :P
nie wiem ile ma tuba, wiem że wzmak ma 180 W
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 23:03   

Zanim podwiesisz tubę to najpierw nalej do niej wody albo piasq nasyp, ona za lekka jest i dźwięki jakiś taki niemrawy. Podobno bas z takiej tuby powinien grać na takich częstotliwościach że ludzkie ucho nie może go zlokalizować (miejsca gdzie gra) i dla tego wystarczy 1 mono głośnik w dowolnym miejscu, a tu nie dość że są dwa głośniki to chyba nie te częstotliwości bo jak to gra to od razu słychać że to gdzieś z tyłu jest - dźwięk jak ze studni ....

Ciekawi mnie jakby to grało jakby zrobić podobnej wielkości skrzynie z MDF'u - taką płaską ale powierzchniowo dużą o identycznej kubaturze.
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 08:10   

Punx napisał/a:
Zanim podwiesisz tubę to najpierw nalej do niej wody albo piasq nasyp


beton do srodka i bedzie spoko :)
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Nie Wrz 14, 2014 19:44   

Punx napisał/a:
Zanim podwiesisz tubę to najpierw nalej do niej wody albo piasq nasyp, ona za lekka jest i dźwięki jakiś taki niemrawy. Podobno bas z takiej tuby powinien grać na takich częstotliwościach że ludzkie ucho nie może go zlokalizować (miejsca gdzie gra) i dla tego wystarczy 1 mono głośnik w dowolnym miejscu, a tu nie dość że są dwa głośniki to chyba nie te częstotliwości bo jak to gra to od razu słychać że to gdzieś z tyłu jest - dźwięk jak ze studni ....

Ciekawi mnie jakby to grało jakby zrobić podobnej wielkości skrzynie z MDF'u - taką płaską ale powierzchniowo dużą o identycznej kubaturze.


Punx: moim zdaniem to kwestia odpowiedniego filtru subwoofera. Dam se rękę uciąć, że jest za wysoko cięty (pewnie grubo powyżej 100Hz, jak nie 150 nawet). Mam taki subwooferek, co prawda jeszcze go nie instalowałem, ale widzę w nim potencjał. Może nie do głośnego łupania, ale jako dobre uzupełnienie najniższych rejestrów pewnie się spisze.
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 18:58   

Ja przedwczoraj przejechałem się jako pasażer na tylnej kanapie przy włączonym basie i powiem tak: z tyłu to ta tuba nawet daje radę, co prawda "czuć" skąd dobiega dźwięk ale jest on o wiele przyjemniejszy i bardziej odczuwalny niż na przednim siedzeniu kierowcy. Może to jednak kwestia tego że ten bas nie ma wyciętego w półce otworu i wydobywa sie przez wentylację/otwór rolety ?

Z przodu słychać o wiele ładniejszy baz z wymienionych głośników + taki sporo cichszy ten z tuby, w zasadzie tubę z przodu słychać nie jako bas ale jako takie pukanie (z tyłu jest inaczej !?) więc te "basy" z racji tego że się mocno różnią jakością robią słaby efekt.

Co do odpowiedniego odcięcia, to nie wiem co tu można poprawić, mam oryginalny wzmak H/K kupiony razem z tubą.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów R75 Harman / Kardon
Punx Car-audio, nawigacje, radia CB 106 Pon Sie 01, 2016 11:48
Marcin84
Brak nowych postów [MG ZT-T 190] Zmieniarka mp3 do Harman Kardon
PeterSz Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Wto Kwi 08, 2014 20:23
rafalmis1
Brak nowych postów [R75 ]wzmacniacz harman kardon
radziuu Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sro Cze 20, 2012 23:14
radziuu
Brak nowych postów [R75] Subwoofer Harman/Kardon
Saio Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Lis 11, 2008 22:05
Siwus181
Brak nowych postów Harman/Kardon - problem ze wzmacniaczem
mf.31101985 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Sie 04, 2014 15:22
mf.31101985



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink