Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT-T] Rura obudowy filtra powietrza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT-T] Rura obudowy filtra powietrza
Autor Wiadomość
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



Wysłany: Sob Paź 11, 2014 23:18   [MG ZT-T] Rura obudowy filtra powietrza
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2004

Witam . Dzis z serii pytan dziwnych i dziwniejszych mam dla znawcow tematu takie oto pytanko
Jestem szczesliwym posiadaczem MG ZT T 190 PLUS z 2004 r po facelifcie i po ostatnim serwisie samochodu zauwazylem ze obudowa plastikowa filtra powietrza delikatnie sie rusza na boki chcac dojsc do przyczyny przyjzalem sie jej dokladniej i o zgrozo okazalo sie ze w/w obudowa nie jest polaczona od dolu z zadna rura ktora to doprowadzalaby powietrze do filtra ot dziura i nic poza tym . Idac dalej tym tropem zauwazylem ze w lewym nakolu jest jednak jakas czesc ukladu doprowadzania powietrza do filtra gdyz posiada ona wejscie na rure . Niestety wyglada to jakby poprostu nie bylo srodkowej czesci laczacej obudowe filtra powietrza z ta czescia w lewym nakolu . Bedac na szrocie znalazlem te plastikowa rure laczaca w/w czesci kupilem ja i ...No wlasnie i okazalo sie po przyjezdzie do domu ze z obudowy filtra powietrza wychodzi rura okragla a ja niestety mam ten lacznik owalny . Dodam ze czesc rwana z MG ZT 2,5 v6 czyli teoretycznie tego samego modelu . Tu nasowa mi sie pytanko czy montowano dwa rodzaje obudowy filtra powietrza czy moze ktos cos tu przy moim juz kiedys kombinowal . Wszystkie obudowy ktore widzialem maja wyjscia owalne nawet w googlach sa widoczne te owalne a okraglych brak . Bede wdzieczny za jakiekolwiek sugestie .Pozdrawiam dziej
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 11, 2014 23:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Nie Paź 12, 2014 00:10   

obudowa filtra powietrza powinna być obsadzona w gumowych gniazdach gdzie gdzie trzy kołki z obudowy są wciskane, co do samej rury tu model 190 ma największy dolot średnica 80mm i jest on okrągły zarówno wyjście z filtra jest okrągłe jak i plastikowe zakończenie dolotu które mocuje się w nadkolu, niemniej jednak jest ono okrągłe w miejscu gdzie obsadza się rure potem ulega spłaszczeniu, podsumowując sama rura jest okrągła o średnicy około 80mm a długość sam już nie pamiętam jeśli kupisz 1m to napewno starczy, orginalna parciała i druty wychodziły, nie kupuj starego :p wzamian możesz coś takiego

http://www.ebay.co.uk/itm...=item3f1e6c4f46

ja kupiłem 83mm bo różni producenci różnie mierzą, link podany tylko propozycja możesz samo poszukać coś tańszego lub w innym kolorze.
 
 
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



Wysłany: Nie Paź 12, 2014 00:31   

ZEDZICZEK brak mi slow powiem jedno dziekuje . Rozwiales wszelkioe moje watpliwosci . Pozdrawiam Andrzej
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Nie Paź 12, 2014 13:56   

zedziczek - u mnie tez widac druty, rura jest nieszczelna, ostatnio zauwazylem,
jakie sa skutki uboczne takiego stanu?

o ile sie nie myle, bedzie trzeba wyciagac nadkole aby to jakos wymienic,
ja myslalem o takiej "aluminiowej"

http://allegro.pl/rura-al...4630533613.html
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Nie Paź 12, 2014 14:37   

Układ dolotowy powietrza do filtra ma dwa zadania ( pomijajac oczywiście dostarczanie powietrza ;) ) wyeliminowanie a raczej zmniejszenie zasysania do filtra nieczystości takich jak: liście, owady, piasek, woda (szczególnie woda jest niekorzystna) itd. , powodują one sporo szybsze zapchanie filtra na sam silnik a raczej na jego zużycie nie będą miały wpływu bo filter zatrzyma większość ale szybciej zapchany filter spowoduje zmniejszenie mocy spowodowane niedoborem powietrza, można wcześniej zmienić taki filter lub go umyć jeśli ktoś ma k&n ;) , drugim zadaniem takiego układu jest dostarczenie jak najchłodniejszego powietrza, bo im chłodniejsze tym gęstrze jest, a co za tym idzie więcej tlenu jest w takim powietrzu, jak wszyscy wiemy tlen jest potrzebny do spalania :) dzięki temu silnik może osiągać lepsze parametry, może nie są to kolosalne różnice ale zawsze :)

Co do rury aluminiowej to ja sobie odpuściłem, bo nie wiem ile ona może wytrzymać drgań, są tam spore drgania a przez lata tego się nazbiera ;) chyba wszscy łamali drut alumniowy wyginając go, tzw zmęczenie materiału, ze względu na konstrukcję wytrzyma ona sporo więcej ale podejrzewam że wkońcu zacznie pękać, to tylko moje zdanie możesz zaryzykować, link jaki podałem wcześniej to tylko propozycja dla kogoś w UK bo jak wywniskowałem z opisu dziej tam mieszka obecnie, w PL można też sporo znaleść do wyboru tylko ja bym się zastanowił nad aluminiową chociaż z drugiej strony widziałem takie rury w autach sportowych, może nie ulegają tak szybko zniszczeniu jak mi się zdaje ;) lub chodzi o wagę, to raczej temat na dłuższą rozmowe ;) wybór należy do Ciebie :)
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Nie Paź 12, 2014 17:25   

R75 napisał/a:
o ile sie nie myle, bedzie trzeba wyciagac nadkole aby to jakos wymienic,


O wiele wygodniej zdjąć zderzak, niż się mordować przez nadkole. Nawet szybciej chyba będzie zdjąć zderzak :)

Rurę taką jak oryginał kupisz na metry w motoryzacyjnym za grosze :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Rura od obudowy filtru powietrza
pkfamilia Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Paź 18, 2017 21:28
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Rura od obudowy filtru powietrza
czort Rover serii 75, MG ZT 10 Nie Lip 30, 2017 20:32
marek501
Brak nowych postów [R75] Wymiana filtra powietrza
kehtron11 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Lut 14, 2012 14:36
urzendnik
Brak nowych postów [R75] Wymiana filtra powietrza.
baczek Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Paź 27, 2017 16:07
baczek
Brak nowych postów [R75] Czy tu nie powinno być filtra powietrza??
typek1983 Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Lip 23, 2009 07:39
Marek_75



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink