Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620 SDi] Jaka powinna być wysokość pedału sprzęgła ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620 SDi] Jaka powinna być wysokość pedału sprzęgła ?
Autor Wiadomość
bazyl1218 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 132
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Paź 04, 2014 10:36   [R620 SDi] Jaka powinna być wysokość pedału sprzęgła ?
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam.
Jak w temacie.Wymieniłem właśnie sprzęgło w swojej ślicznotce i kombinuję z ustawieniem pedału sprzęgła.Branie niżej czy wyżej,jaki luz.
Może ktoś ma prawidłowe ustawienia.proszę o poradę.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 04, 2014 10:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sob Paź 04, 2014 20:50   

To nie jest sprzęgło na linkę, że się ustawia pedał sprzęgła.
Nic tu się nie robi.
 
 
bazyl1218 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 132
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Paź 04, 2014 21:43   

No jak nie.
Jak wkręcasz pręt pomki pod pedałem masz branie niżej,jak wykręcasz wyżej.
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 05, 2014 21:20   

Cięgno pompki powinno być tak wkręcone żeby tłok mógł się maksymalnie cofnąć. W przeciwnym razie będziesz mógł mieć problemy ze ślizgającym się sprzęgłem po zagrzaniu się płynu i automatycznie bardzo twardym pedałem. Wysokości brania sprzęgła raczej nie da się zmienić no chyba że tak jak pisałeś ale wtedy możesz mieć te problemy co pisałem wyżej.
 
 
bazyl1218 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 132
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Paź 06, 2014 21:00   

Szkoda że nie jakiegoś manuala.Miałem to tak pokombinowane przez wytarty docisk.
Kiedyś mechanik przedłużył mi ten pręt od wysprzęglika o jakięś 5 mm.Dlatego miałem to całkowicie rozregulowane.A poza tym ile ja się nawymieniałem pompek i wysprzęglików.

[ Dodano: Pon Paź 06, 2014 21:00 ]
W 600-tce wkręcając pręt pompki skracamy wysokość i skok pedału.Czyli ma być krótki ?Jak bardzo?
 
 
distortion91 




Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 15



Wysłany: Wto Paź 14, 2014 18:32   

Jeśli chodzi o wysokości w instrukcji do accorda wygląda to tak jak w załączniku. Chociaż ja osobiście mam ustawione metodą prób i błędów. Kręcisz śrubą nad pedałem i popychaczem tak żeby był luz zanim zacznie się załączać sprzęgło. Jak przesadzisz w jedną to będą źle wchodzić biegi, jak w drugą zacznie ślizgać.

Ja miałem taki problem, że na zimnym silniku było ok ale jak płyn hamulcowy się rozgrzał, to tłok pompy nie miał się gdzie cofnąć i wypychało pedał do góry, robił się twardy jak kamień a auto łapało muła. W końcu znalazłem takie ustawienie gdzie skok jałowy utrzymuje się cały czas, sprzęgło bierze szybciej a pedał ma wygodną wysokość. Najważniejsze żeby nie doprowadzać do braku luzu tak jak jest to w instrukcji napisane poza tym ustaw sobie tak żebyś czuł że Ci to pasuje.

P.S. Wydaje mi się że spore znaczenie na komfort używania sprzęgła ma jakość pompki. Ja wymieniałem na jakąś nie najwyższych lotów i był ogromny problem z odpowietrzeniem.
 
 
bazyl1218 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 132
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Paź 17, 2014 20:36   

Dzięki.

Tak samo jak ty, wiele razy nurkowałem pod pedały.Najpierw ustawiłem popychacz tłoka pompki tak aby biegi wchodziły przyzwoicie.Przy tej regulacji odkręciłem ile się dało śrubę zderzaka nad pedałem.Po wyregulowaniu popychacza (wkręcanie w prawo w pedał daje niższy pedał i odwrotnie.)Tak wkręciłem zderzak nad pedałem żeby był zapas luzu.Pojeżdziłem trochę aby silnik był zagrzany,włączyłem klimę i dopiero wtedy ustawiłem zderzak aby nie było efektu jak pisałeś z twardym sprzęgłem.Czy to koniec moich ustawień ? nie wiem.Na razie jestem zadowolony.Nie muszę podnosić nogi wysoko co mnie zawsze irytowało.

Pozdrawiam wszystkich.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Temperatura silnika jaka powinna być?????
irecki26 Rover serii 600, Honda Accord 9 Nie Cze 07, 2009 05:49
irecki26
Brak nowych postów [R620] Demontaż pedału sprzęgła
szags Rover serii 600, Honda Accord 1 Nie Lis 01, 2009 00:22
NEOSSS
Brak nowych postów [R620] Pokrętło obok pedału sprzęgła
csdark Rover serii 600, Honda Accord 4 Pon Kwi 19, 2010 09:51
csdark
Brak nowych postów [R620] Pedał sprzęgła, skok i wysokość "brania"
Regulacja
Phillippe Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Gru 13, 2009 15:00
turus
Brak nowych postów [R620]Wyciek płynu ze sprzęgła-jaka to część (zlokalizowana)
mianko Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Wrz 30, 2013 12:03
zuber84cool



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink