Forum Klubu ROVERki.pl :: [600sdi] niegrzeje sie silnik - termostat??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[600sdi] niegrzeje sie silnik - termostat??
Autor Wiadomość
michal001 



Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 67
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Sty 14, 2015 10:03   

dopeiro bede sie dzis zabieral do wymontowywania termostatu ,bo nei mialem czasu.
wyczytalem na jakims angielskim forum,ze w 600 sdi termo otwiera sie zarowno pod wplywem temperatury jak i cisnienia w ukladzie chlodzacym i mam watpliwosc wobec teog,czy sam test polegajacy na wlozeniu go do gara z podgrzewana woda wystarczy.... Bo tu bedzie tylko temperatura.
Druga sprawa....zajrzalem tam i hm....nie za bardzo mimo wszytsko wiem jak tto wymontowac. Ogolnie termostat, tak jak psizesz, chyba widze ,ale nie ejstem pewien, on jest poziomo,wzdluz bloku silnika,tak? Nie mam kanalu, wiec napiszcie prosze,czy to sie da wymontowac na ulicy. Bo rozumiem,ze tam trzeba cos podlozyc, bo zacznie elciec plyn z ukladu chlod. Tak?
_________________
Jaguary kupuja tylko ci, ktorych nie stac na rovera...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 14, 2015 10:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pyros 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 306
Skąd: Gdańsk

Rover Coupe

Wysłany: Sro Sty 14, 2015 11:04   

Termostat najłatwiej wymontowuje sie od góry; ) znajduje sie on ponizej pompy wtryskowej i jest to taki "Y"
_________________
Rover Coupe 302KM/452nM
https://youtu.be/8EhA4Cbfd14 0-140kmh :) przy 250km
 
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Sty 14, 2015 11:27   

Tak jest poziomo wzdłuż bloku silnika. Musisz spuścić płyn z układu bez kanału może być ciężko bo płyn się spuszcza wypinając dolny przewód od chłodnicy ale jak znajdziesz np jakiś wysoki krawężnik to jest to do zrobienia. Musisz zdjąć to przednią wąską osłonę pod autem bo inaczej nie będziesz miał dojścia do przewodu chłodnicy. To jest ta co idzie wzdłuż zderzaka.
I później to już wszystko od góry, tak jak pisałem radzę zdjąć wentylatory sporo to ułatwia. Pamiętaj aby termostat dobrze ustawić, na jednym wylocie jest strzałka którą ma iść do pompy wody. W sumie to ciężko go inaczej założyć ale tak na wszelki wypadek piszę:) Powodzenia w razie czego to pisz.
 
 
michal001 



Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 67
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Sty 14, 2015 17:22   

Ok.... Poszedlem przygotowywac wymontowanie termo i znow sie pokomplikowalo troche i juz nei jestem pewien,czy to termo,chociaz tez nie wykluczone,ze obok nowych faktow,takze termo pozostaje uszkodzone w pozycji otwarte.
Otworzylem przed odpaleniem auta zbiorniczek plynu chlod i popompowalem na zimno wezem tym na dole chlodnicy. Bulgotalo a po chwili ugnaitania weza ,poziom w zbiorniczku opadl z ledwo minimalnego do pustego zbiorniczka. Dolalem plynu ( to juz caly praktycznie 5 litrowy wszedl. Sprawdzilem tez olej,bo rano dolalem na zimno,bo dotykal od dolu poziomu minimalnego na bagnecie. Teraz ok, jest na srodku na bagnecie meidzy dziurkami.
Odpalilem:
silnik po odpaleniu
Po chwili, pod belka ta metalowa kapal plyn na ziemie. Zajrzalem :
wyciek
Zaznacze,ze przedtem dokladnei zagladalem tez i nie bylo widac tego wycieku,a nie daloby sie go nie zauwazyc. Wniosek taki (chyba) ze do tej pory nastepowal on raczej w trakcie jazdy i nei kapal na belke, tylko lecial na jezdnie ,porywany "przeciagiem". Albo jakos tak. W kazdym razie patrzac od gory w przestrzeni meidzy silnikiem a chlodnica nei widac nic mokrego, tlyko na wierzchniej stronie tej belki stalowej,czy zaslony, ktora jest wlasnie mokra od spodu,tez jest podobnie mokro. Ciezko to zobaczyc, bo malo tam meijsca i gleboko.
Tym nie mniej.... Czy oprocz tego wycieku dalej mam rozumeic,ze prawdopodobnie tez termo jest w pozycji otwartej,bo przeciez jak jest wyciek,to temperatura powinna isc w gore szybko, a u mnie sie nei grzeje albo prawie nie grzeje.
Czy o tym,ze termo jest zablokowane w pozycji otwartej swiadczy to ,ze jak sie pompuje reka ten waz na dole chlodnicy to plyn sie "rusza" w zbiorniczku"? (mowie o pompowaniu na zimno,przed odpaleniem).
Ok...wiec ten wyciek to pompa??
ciekawe jest to ,ze na tej belce od dolu widac dwa kolory plynu, ten stary, brazowy i ten dolewany przeze mnie, fluoryzujacy na zielono. O czym to swiadczy? ze one sie nei meiszaja? czy , ze ciekly w roznych momentach jak dolewalem,,nie wiem :)
_________________
Jaguary kupuja tylko ci, ktorych nie stac na rovera...
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Sty 14, 2015 19:32   

Wymień ten termostat bo i tak na pewno nie jest sprawny. Być może masz właśnie wyciek gdzieś przy termostacie bo w jego okolicy masz aż 5 opasek zaciskowych licząc tą przy pompie i bloku silnika więc jest gdzie się lać. Być może obudowa samego termostatu się rozszczelniła. Pisałeś wcześniej że Ci się trochę przegrzał i dlatego mogło gdzieś puścić W najgorszym wypadku masz dziurę w którymś wężu albo uszczelka od pompy wody ale to raczej mało prawdopodobne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [600sdi] co to za zbiorniczek ?? ;)
michal001 Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Sty 02, 2015 18:49
szoso
Brak nowych postów [R 600sdi] Przyrost mocy :)
Tandemsdi Rover serii 600, Honda Accord 17 Wto Mar 18, 2014 19:50
pelson91
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [600sdi]Jak wybłyskać błędy?
mmaarreecckkii Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Lis 18, 2012 21:07
kadzaf
Brak nowych postów [R 600sdi ] Wymiana błotnika
Balas87 Rover serii 600, Honda Accord 2 Sob Mar 10, 2012 11:39
Balas87
Brak nowych postów [600sdi] nazwa elemntu + dostępność??
pawelino87 Rover serii 600, Honda Accord 5 Sob Sty 17, 2015 10:20
pawelino87



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink