Forum Klubu ROVERki.pl :: Prośba o pomoc w zweryfikowaniu usterki przed zakupem 75
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o pomoc w zweryfikowaniu usterki przed zakupem 75
Autor Wiadomość
Daro0 



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 22



  Wysłany: Sro Sty 28, 2015 19:27   Prośba o pomoc w zweryfikowaniu usterki przed zakupem 75

Zatem kontynuując temat... Mam okazję kupić ładnego Roverka 75 w dość dobrej cenie. Po dokładnych oględzinach mogę stwierdzić, iż jest bezwypadkowy, silniczek przyjemnie pracuje, przebieg 240 000 (chyba) prawdziwy sądząc po zadbanym wnętrzu. Jest jednak pewien szkopuł... Mianowice samochód zimny zapala nawet po dłuższym postoju bezproblemowo a jak tylko zagrzeje się do 90 stopni to nie ma możliwości ponownego uruchomienia póki nie ostygnie. Po przejrzeniu postów wywnioskowałem, że najprawdopodobniej przyczyną jest uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu. Pytanie czy jest jednak jakaś metoda aby to potwierdzić w 100%? Nie chciałbym wtopić... Chyba, że ktoś z Was jest z okolic Katowic dysponuje takowym ustrojstwem i mógłby mi pożyczyć na godzinkę aby to zweryfikować? :D Z góry dzięki za każdą pomoc! :) Aha, bym zapomniał.. Dodam, że jest to 116 konny 2litrowy dieselek.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 28, 2015 19:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
titanum2b 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 60
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Sro Sty 28, 2015 19:56   

Miałem taki sam problem z czujnikiem - u mnie, mimo rozgrzanego silnika, po odłączeniu akumulatora na 20 min auto zapalało za każdym razem.

pozdro
 
 
tomi24lbn 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 268
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 28, 2015 20:02   

Oczywiście że można potwierdzić czy to czujnik . Podpiąć kompa i sprawdzić błędy ,ewentualnie jak się rozgrzeje i nie chce zapalić wystarczy wykręcić czujnik i go ostudzić np. zanurzyć w zimnej wodzie , lub na chwilę do lodówki :mrgreen: obydwa sposoby osobiście wypróbowałem.
_________________
Wypożyczam blokady do KV6
 
 
Daro0 



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 22



Wysłany: Sro Sty 28, 2015 22:06   

ee no to diagnoza powinna być czystą formalnością :) Jak tylko go kupię to wrzucę jakieś foto :D Czujnik gdzieś u góry powinien się znajdować prawda? Mam nadzieje, że nie będę miał problemu z jego lokalizacją... Powiedzcie mi jeszcze proszę czy do jego demontażu celem schłodzenia jest potrzebny jakiś konkretny klucz? Bo Nie mogę nigdzie znaleźć żadnego poglądowego zdjęcia z zamontowanym czujnikiem...
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Sty 28, 2015 22:24   

Czujnik masz poniżej korka oleju i jest pod plastikową pokrywą silnika. O ile mnie pamięć nie myli to do jego odkręcenia potrzeba klucza 8mm
 
 
Daro0 



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 22



Wysłany: Czw Sty 29, 2015 09:12   

Ok, to super. Wolałem się upewnić aby nie targać całej skrzynki narzędziowej tyle km a w rzeczywistości okazałoby się, że i tak nie mam jakiegoś klucza :mrgreen: Dzięki Panowie za sprawną pomoc!!
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 31, 2015 00:56   

Czy przypadkiem problemy z odpalaniem na ciepłym nie miały być powodowane przez czujnik wału korbowego, nie wałka rozrządu? O.o Do tego czujnika dostęp jest troszkę gorszy i wymaga sprawnych dłoni.

Jakiś czas temu analizowałem ten temat (na zimnym odpalał ok, na ciepłym albo bardzo długo albo wcale), mając względną pewność wymieniłem czujnik i... nic. Dopiero w specjalistycznym warsztacie, panowie z odpowiednim sprzętem diagnostycznym wydedukowali, że problemem był wtrysk. Po regeneracji - zero problemów z odpalaniem.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
tomi24lbn 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 268
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 31, 2015 11:08   

wellman napisał/a:
Dopiero w specjalistycznym warsztacie, panowie z odpowiednim sprzętem diagnostycznym wydedukowali, że problemem był wtrysk.

Dlatego pisałem żeby podpiąć pod kompa.
_________________
Wypożyczam blokady do KV6
 
 
Daro0 



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 22



Wysłany: Nie Lut 01, 2015 12:53   

Też się zastanawiałem nad czujnikiem wału korbowego bo gdzieś już na taki wątek się tutaj natknąłem... Oby to nie był problem z wtryskiem... Sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda tak: autko wczoraj zakupiłem natomiast czujnika wałka rozrządu zdiagnozować nie byłem w stanie jako, że ku mojego zdziwieniu i sprzedającego problem po prostu ustąpił. Wszystkie serwisy po 16 były już pozamykane więc na kompa nie jechałem. Wierzę jednak, że problem nie powróci :)
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Nie Lut 01, 2015 20:06   

Daro0 napisał/a:
Wierzę jednak, że problem nie powróci

hm, oby bo jakoś nie wierzę w samonaprawiające się samochody
p.s gratuluje zakupu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGF] Prośba o opinie przed zakupem
Jawe83 Chcę kupić ROVERka 1 Sob Lut 11, 2012 13:29
n3m3s1s
Brak nowych postów Prośba o ocenę przed zakupem MG ZS 180 2,5 V6 2003r.
PoProstuMichal Chcę kupić ROVERka 4 Wto Lut 23, 2021 00:37
PoProstuMichal
Brak nowych postów MG MGF - prośba o pomoc przed kupnem
nightsnail Chcę kupić ROVERka 6 Sob Lut 22, 2014 13:13
nightsnail
Brak nowych postów pytanie przed zakupem MG ZT
dedal666 Chcę kupić ROVERka 3 Sro Maj 19, 2010 12:23
pajda
Brak nowych postów [Rover 25/200] Pytania przed zakupem
Pieczarkowy Chcę kupić ROVERka 12 Sob Kwi 16, 2016 15:04
Pieczarkowy



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink