Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 416] Prośba o ocene
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 416] Prośba o ocene
Autor Wiadomość
wojtas24 



Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 6



Wysłany: Pią Lut 06, 2015 21:16   [Rover 416] Prośba o ocene

Witam, przymierzam się do zakupu pierwszego auta i na chwile obecną, skupiłem swoją uwagę na roverach.
Moja wiedza jest niestety mega uboga więc prosiłbym o jakieś wskazówki w jakich przedziałach cenowych w ogóle szukać 400/200 i czy warto pakować się w te auta na sam początek?

Podrzucam dwa linki które wpadły mi w oko

http://olx.pl/oferta/rove...html#6ce0f60eba

http://olx.pl/oferta/rove...html#91b834a609


Dzięki z góry za każdy komentarz dla laika :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 06, 2015 21:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 06, 2015 21:21   

jeśli chodzi o kwestię "czy warto na początek?" - moja odpowiedź brzmi jak najbardziej. Rover 400 fajnie się prowadzi, jest wygodny, miękki, do tego ma najpotrzebniejsze wyposażenie, a nawet i więcej (klima, 4xelektryczne szyby, skóra.. Do tego jest dość prosto zbudowany i niezbyt ksoztowny w eksploatacji.

Jeśli miałbym wybierać spośród powyższych, wybrałbym zielonego i zerwał mu te śmieszne białe paski na bokach ;)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
wojtas24 



Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 6



Wysłany: Nie Lut 08, 2015 00:28   

Dzięki :)

Mógłby jeszcze ktoś powiedzieć na co zwracać uwagę podczas oglądania tego auta? Ofc zamierzam wybrać się do znajomego mechanika przez zakupem.
 
 
komoss 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 227
Skąd: Żory

Rover 25

Wysłany: Nie Lut 08, 2015 08:10   

Ja tam nigdy nie oglądam aut (na placu) i nie szukam stuków puków i innych kosmicznych rzeczy.Po prostu pierwsze moje pytanie jakie zawsze jest Czy moge sprawdzić samochód na stacji diagnostycznej która sobie ja wybiorę.Jeśli pozwoli to jade na stacje diagnioście daje co łaska i auto przetrzepuje lepiej niz swoja kobiete w nocy a jak sie nie zgodzi to odpuszczam sobie.Po prostu zabierz auto do diagnosty on ci powie.Może byc że wszystko będzie ok a może być tez tak że jest ok tylko z wyglądu a jak sie troche poszarpie na szrpakach to wszystko będzie leciało.
 
 
 
wojtas24 



Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 6



Wysłany: Wto Lut 10, 2015 01:53   

Panowie mam jeszcze pytanie czysto formalnościowe ;) Jako, że pierwszy raz kupuje auto to chciałbym zapytać jak wygląda cała procedura. Ogólnie chcę ubezpieczyć na osobę ze zniżkami więc na umowie kupna-sprzedaży jako pierwszego właściciela mam wpisać drugą osobę a następnie mnie jako współwłaściciela?
Następnie udaje się do US aby zapłacić podatek, czy potrzebuje mieć ze sobą pełnomocnictwo głównego właściciela? Tak samo rejestracji auta, czy mogę zarejestrować auto na siebie a ubezpieczenie wziąć na druga osobę aby obejmowały mnie zniżki?
Ogólnie jak to najprościej rozwiązać aby jak najmniej fatygować drugą osobę?
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 10, 2015 07:39   

Jak wpiszesz siebie jako współ właściciela, to ubezpieczalnia doliczy Twoje zwyżki.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
wojtas24 



Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 6



Wysłany: Wto Lut 10, 2015 17:49   

bylem ogladac dzisiaj tego zielonego, na pierwszy rzut oka wsio super, rdzy nie widac, ewentualnie jakies male punkciki, silnik wyglada na zadbany, wszystkie plyny w normie, jedyne co to kumpel zauwazyl, ze sa male slady oleju ale bardziej to wyglada na to, ze silnik sie poci a nie jest jakis wyciek
odpalil bez problemu, trzyma obroty, nie dusi sie podczas jazdy i mysle, ze ma kopa, nie ma zadnych luzow na kierownicy
dopatrzylismy sie, ze z progiem od strony kierowcy moglo byc cos robione, jest tam listwa plastikowa ale pod nia mozliwe, ze cos bylo latane

w czwartek jade z nim na stacje i zobaczymy co tam wymysla, z tego co babka mowila to maz ktory wyjechal 3tygodnie temu za granice, jest maniakiem samochodowym i bardzo dbal o auto
przed wyjazdem i wystawieniem auta, byl na stacji i sprawdzal co jest ewentualnie do naprawy i wyszlo, ze tylko te koncowki drazkow o ktorych wspomina w ogloszeniu

pytanie mam jeszcze takie czy wymiana rozrzadu jest podyktowana zawsze jakimis specjalnymi oznakami? bo pytalismy tej kobiety czy cos sie dzialo z autem i dlatego wymieniali, ale nie pamietala
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Lut 10, 2015 17:59   

wojtas24, sie wymienia rozrząd jak przyjdzie pora i tyle :ok: ludziom nie wierz i tak ze wymieniali
 
 
 
wojtas24 



Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 6



Wysłany: Wto Lut 10, 2015 20:55   

panowie ostatnie chyba pytanie bo juz mam metlik w glowie :)
chce aby wlascicielem auta byl ojciec mojej dziewczyny (mieszka w slupsku) ja jako wspolwlasciciel (koszalin)
teraz pytanie - czy auto musze zarejestrowac w slupsku aby to on byl wpisany na pierwszej stronie dowodu przez co ubezpieczyciel bedzie bral pod uwage jego znizki, czy tez moge zarejestrowac je w koszalinie i to ja bede na pierwszej stronie dowodu a on jako wspolwlasciciel i ubezpieczyciel wciaz bedzie bral pod uwage i jego znizki i moje zwyzki

pytam bo spotykam sie z masa sprzecznych opinii na ten temat

+ czy kolejnosc w dowodzie musi byc taka sama jak na umowie kupna-sprzedazy? tzn on jest wpisany jako pierwszy kupujacy a ja jako drugi?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Lut 10, 2015 21:00   

Auto musi być zarejestrowane tam gdzie pierwszy właściciel. podczas czynności rejestracyjnych muszą być wszyscy współwłaściciele lub pełnomocnictwa. To czy Ty będziesz pierwszym właścicielem, czy ktoś inny to i tak zniżki będą takie same.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
wojtas24 



Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 6



Wysłany: Wto Lut 10, 2015 21:03   

czyli w umowie kupna-sprzedazy moge wpisac siebie jako pierwszego, moge zarejestowac auto w moim miescie a i tak ubezpieczyciel policzy znizki drugiego wlasciciela tak?
bo jest wiele opinii ktore mowia, ze osoba ze znizkami musi byc wpisana jako wlasciciel aby te znizki byly liczone
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [Rover 75 '99] 2.0 CDI prośba o ocenę.
izbic Chcę kupić ROVERka 5 Nie Sie 18, 2013 20:12
izbic
Brak nowych postów Prośba o ocenę - Rover 45
Talleyrand Chcę kupić ROVERka 8 Wto Sie 14, 2012 11:16
leszczu
Brak nowych postów Rover 25 prośba o ocene
tomek_74 Chcę kupić ROVERka 1 Czw Maj 20, 2010 21:24
colin1983
Brak nowych postów [rover 75] prośba o ocene
p4nd1 Chcę kupić ROVERka 5 Czw Sie 08, 2013 22:17
brkzzz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink