Forum Klubu ROVERki.pl :: [ALL] ile pali benzyny na rozruch LPG
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL] ile pali benzyny na rozruch LPG
Autor Wiadomość
Traianus 




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków



  Wysłany: Nie Mar 27, 2011 21:12   [ALL] ile pali benzyny na rozruch LPG
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Ile wam pali benzyny na rozruch ?? Rover 620 mam sekwencje BRC, i wydaje mi się ze 100zl miesięcznie na benzynę to chyba dużo ??
Przy co dziennym odpalaniu, przejazd na PB około 2km po 2 razy dziennie (odpalanie rano do pracy i odpalanie po pracy :lol: łącznie 4 km)
W miesiącu to daje jakieś 110-120km na PB i w tym czasie spali mi ponad 20 L ?? chyba ze mam wyciek :/
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 27, 2011 21:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Nie Mar 27, 2011 21:34   

Moim zdaniem to raczej normalne spalanie. Zauważ, że na benzynie autko jedzie tylko wtedy gdy jest zimne, a więc cały czas na tzw. ssaniu. Wtedy jej zużycie jest największe.
Ja posiadam ROVER'ka 216 Coupe i zużycie benzyny mam na poziomie 1-1,5l/100km. Latem to zużycie jest mniejsze, natomiast zimą większe. A ile km robisz miesięcznie ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bundylp 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 149
Skąd: okolice - Lublin

Rover 200

Wysłany: Nie Mar 27, 2011 22:02   

Witam, ja średnio na Pb wydaje okolo 60 do 80 zl miesięcznie. Spalanie gazu około 9 litrów. Ostatnio przestawiłęm temp. przełączania na 20st. Przy obecnych temp. przełącza mi sie po około 2 minutach. Dodam, że robię baaardzo krótkie odcinki ( 80 do 100 km tygodniowo ).
_________________
"bundylp" = " bandi "
Nie taki Rover straszny jak go malują :P
 
 
Traianus 




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Mar 27, 2011 22:04   

Ok 1500 km ale nie pisałem o tym ponieważ, możesz jechać trasę 200km i nie gasić, i w tym czasie benzyny nie powinien zużywać prawda :cool: , wiec ważniejsza jest ilość odpalań aniżeli pokonywany dystans. Z tym że ok 200ml PB na kilometr ??
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Mar 27, 2011 22:24   

bundylp napisał/a:
Ostatnio przestawiłęm temp. przełączania na 20st.
gratuluje!


Dopierdzielisz wtryskiwacze i silnik jezeli masz byle jak korekty po temperaturze gazu ustawione ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Traianus 




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Mar 30, 2011 16:28   

faecd może udzielisz odpowiedzi i na moje pytanie hmmm ?? bo znowu zrobi się wątek o wszystkim i o niczym :/

[ Dodano: Sro Mar 30, 2011 16:28 ]
Nikt już nic od siebie nie doda ?? :sad:
 
 
marcingv 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 77
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Mar 30, 2011 20:32   

Mi tej zimy średnio spalał 1 - 1,2L benzyny na 100 km. Jeżdżę na krótkich odcinkach, rano 5km na uczelnię, 2h przerwy i powrót. W największe mrozy musiałem przejechać odcinek ok 2km zanim mi się przełączy. Ogólnie zawsze robię tak, że tankuję gaz do pełna (38L) i dodatkowo leję benzyny za 15zł i na takim zestawie w zimie przejeżdżam ok 350km (tak jak wyżej napisałem - po mieście krótkie odcinki, odpalam na zimnym silniku więc kawałek na benzynie przejechać muszę).
 
 
Traianus 




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Mar 30, 2011 20:52   

marcingv mógł byś mi to przedstawić w dniach jazdy, ile odpaleń robisz na tym zestawie, staram się to odnieść do swoich warunków :razz:
 
 
marcingv 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 77
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Mar 30, 2011 21:56   

Spróbuję, chociaż nigdy tego tak dokładnie nie liczyłem :P Wszystko podliczę według tego jak to wyglądało w ciągu kilku ostatnich zimowych miesięcy :) Czyli przemieszczanie się wyłącznie na krótkich odcinkach po mieście, zazwyczaj w promieniu kilku kilometrów od domu. Zawsze tankuje 38L gazu do pełna + benzyny za 15zł czyli ok 3L (czasami zdarzało mi się zaszaleć i wlać za 20zł :)) . Na takim zestawie w ostatnich miesiącach przejeżdżałem ok 350km (czasami mniej gdy na długo zostawiałem odpalony samochód aby się grzało). Tankowałem średnio co 3 tygodnie (mało w zimie jeżdżę i mam blisko na uczelnię :P ). Rano gdy silnik był całkowicie zimny, przełączenie na gaz następowało po przejechaniu ok 2km. Dodam jeszcze, że zimą jeździłem dosyć ekonomicznym stylem jazdy.

Jeżeli chodzi o ilość odpaleń, to trudno to wyrazić jednoznacznymi liczbami, gdyż różnie to bywa. No ale niezmiennym było to, że codziennie od poniedziałku do piątku jeździłem na uczelnię czyli:

pn - pt:
1. Z domu na uczelnię: odpalam na zimnym silniku, wsiadam i jadę 5km w jedną stronę (+ krążenie wokół uczelni w poszukiwaniu miejsca parkingowego) w tym 2km przejeżdżam na benzynie, parkuję i zostawiam samochód na 1,5 - 3h (w zależności od dnia)
2. Z uczelni do domu: odpalam na zimnym lub dosyć zimnym silniku, wracam do domu 5km w tym ok 1km przejeżdżam na benzynie.

Czyli wychodzi, że dojazd na uczelnię zabiera mi 150km z tych 350 które przejeżdżam na jednym tankowaniu. Resztę czyli te pozostałe 200km trudno jest jednoznacznie określić, gdyż to baardzo zależy - wyjazdy do sklepów, barów, treningów, wożenie dziadków, siostry itp itd. Ale można to uogólnić licząc, że każdego dnia dodatkowo pod wieczór odpalam na zimnym silniku, przejeżdżam odcinek nie większy niż 5km w jedną stronę (w tym 2km na benzynie), gaszę silnik na ok 1h, odpalam i wracam z powrotem te 5km w tym ok 500 - 700m na benzynie.
 
 
szymek93 



Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: okolice Olsztyna

Rover 400

Wysłany: Czw Mar 31, 2011 13:16   

Ja zalewam PB za 50 zł (okolo 10 l) i starczy na troche ponad 2 baki lpg (2x32 l). Na 2 bakach zrobie około 550 km w cyklu mieszanym (45% miasta, 55% trasy). Cały bak lgp starczy na tydzien. Wychodzi troche ponad 1.5 l PB na 100 km. Dziennie robie ciezko powiedziec około 4-8 odpalen z czego 2 sa na kompletnie zimnym silniku.
 
 
 
Traianus 




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Mar 31, 2011 21:28   

marcingv to mnie się wydaje ze pali Ci co najwyżej 1/3 tego co mnie ;/
spalanie szymek93 zbliżone do mojego hmmm :???:
 
 
marcingv 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 77
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 11:41   

Traianus napisał/a:
marcingv to mnie się wydaje ze pali Ci co najwyżej 1/3 tego co mnie ;/


Co jak co, ale instalacją gazowa u mnie uważam, że jest bardzo dobrze zrobiona. Od samego początku jak tylko kupiłem samochód, nie miałem z nią najmniejszego problemu, nic się nie psuło, spalanie bardzo mnie zadowala no i nie odczuwam spadku mocy. Może to dzięki temu, że ten mój silnik 1.4 103KM jest uważany za bardzo ekonomiczny? Chociaż nawet nie wiem jakie byłoby spalanie samej benzyny gdybym tylko na niej jeździł, bo nigdy tego nie próbowałem :wink:
 
 
szymek93 



Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: okolice Olsztyna

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 14:20   

Traianus zauwaz ze mamy silniki 2.0 ktore napewno wiecej spala od 1.4/1.6 na zimnym silniku, czesto ssaniu.

Od kilku dni zauwaylem jak jest cieplej to sporo szybciej przelacza sie na gaz, wiec spalanie PB powinno sie jeszcze zmniejszyc. :wink:
 
 
 
BorysOpole 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 316
Skąd: Opole



Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 10:55   

ja tankuję benzyny za 50 - 60 zł raz na miesiąc przełączenie na gaz następuje po około 1,5km przy obecnych temperaturach w zimie po około 2 - 3km w zależności od mrozu przy -20 po 3,5 km

Odpalam auto praktycznie codziennie z małymi wyjątkami rano przed pracą i wieczorem po pracy, zużywam około 2,5 - 3 baki gazu miesięcznie pojemność 33 - 44 litry w zależności od dystrybutora spalanie w mieście pomiędzy 13,5 - 15, miesięcznie głównie w mieście 700 km (z 3 baków) trasy do max 8 km
 
 
 
macher 



Dołączył: 04 Lut 2015
Posty: 12



Wysłany: Nie Lut 08, 2015 15:15   

Nie przejmuj się, ten typ tak ma. Znajomemu pali podobnie.
 
 
pietka 




Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 95
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lut 25, 2015 14:30   

Zależy od temperatury, ale przełącza się na gaz średnio po przejechaniu około 3-4 km.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 22:00   

Tak robiac na poczatku offtopa, to gdybym ja miał do pracy 2km to raczej chodziłbym z buta albo jeździł, ale roWerem :-) samochód tylko w przypadku oberwania chmury itp.

Zauważ tak jak pisali poprzednicy że silnik nie osiaga swojej temp. pracuje na ssaniu.

Taki przykład, ja mam 125p z silnikem 1.4 rovera, jak czytales wyżej jest ekonomiczny :roll:
Ja mam do pracy 8km w jedna strone.
Mam zamontowany komputer pokładowy który liczy srednie spalanie itp.
I powiem Ci że na tym dystansie muszę sie trochę pilnować, żeby ze srednią z tego odcinka zejsc do poziomu 8-9 litrów.
Wystarczy przejazd z garazu pod blok, potem pod przedszkole i dalej do pracy a komputerek pokazuje srednia kilkanascie litrów na 100, cale szczescie że w ostatniej fazie wyjezdzam poza 50 tys. miasto i mam okazję tą srednią znacznie poprawć, ale gdybym został w miescie to .................
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R all] Katalizator z Benzyny do Diesla
Remigiusz Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 4 Sro Mar 20, 2019 11:10
Kozik
Brak nowych postów [ Wszystkie] Jakość benzyny. Orlen , BP , inne.
fredii Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 26 Wto Mar 24, 2015 00:09
Lysack
Brak nowych postów [ROVER 214] pali sie czerwona dioda i piszczy
Stefan4477 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 5 Sob Mar 05, 2016 13:03
BigBoyPL



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink