Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZS] Zmiana tapicerki boczkow drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZS] Zmiana tapicerki boczkow drzwi
Autor Wiadomość
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 15:13   

work in progress ;) Pomalu robi sie, to niewyscigi. Drzwi prawej strony przod i tyl zdjete. Material i klej jest, tylko czasu ciagle za malo ;(

Martwi mnie to wykonczenie w tym zaglebieniu, ktos tutaj wrzucal sznurek w to miejsce, ale mi sie to nie widzi. Chyba bede kombinowal, zeby to dociac po oklejeniu jakas zyletka :D ... jak nie, to zawsze siebie bede mogl pociac, ze mi sie zachcialo grzebac ;) :D :)

[ Dodano: Sob Wrz 06, 2014 14:51 ]
Praca wre :) po drodze postanowilem wygluszyc drzwi matami, korzystajac z okazji, ze auto rozgrzebane.

Kupiony welur czarny, z zaczesywanym wlosem - zaczesany idzie w szarosc.
Klej majster- cos podobnego do budaprenu, posmarowany ma podeschnac i potem docisk. Wyglada jak guma po wyschnieciu.

Problem generalnie , by nie powtorzyc bledu oryginalu i nie naciagnac za mocno w zagieciach, bo sie z czasem odklei. To jest najwiekszym wyzwaniem, ukladalem material lekko skosem, bo wtedy podatny najbardziej na rozciaganie i ukladanie byl. Robilem to etapami, kleilem najpierw garb, potem schodzilem po garbie i probowalem rozciagnac po plaskich powierzchniach. Zawsze wychodzily mi zakladki... :/ Mysle, ze przy moim, dosc sztywnym materiale, malo rozciagliwym, nie da sie inczej. Taki material byl i mi sie podobal kolorystycznie.

Klejac zagarnialem material w kierunku klamek i pod klamke, i tam bede robil zakladke, z metra lekko widac, ale z dalszej odleglosci jest ok ... to nie do patrzenia jest ;) Material wpychalem nozykiem, nozyczkami, i srubokrecikiem malym. Po wyschnieciu odcinalem ostrym nozykiem, skalpelem w zaglebieniu odcinalem i zbieralem scinki niepotrzebne oraz czyszczenie nadmiaru kleju.

Zostaly mi jeszcze dzis ostatnie drzwi :D Wyglada na to, ze jest spoko :D

Sam ogarnalem. Jeden tapicer mi powiedzial, zebym dzwonil w zimie, bo teraz nie ma czasu na pierodly :D no niestety kryzys :D

zaraz pozmniejszam i dodam foty, bo krzyczy ze za duze ;/

[ Dodano: Sob Wrz 06, 2014 15:09 ]
foty:

[ Dodano: Sob Wrz 06, 2014 15:13 ]
Na koniec foto z tuningu wizualnego wydechu dla rozluznienia atmosfery weekendowo ;)

Aha ... to sa pierwsze drzwi ktore wyszly najslabiej :/ porobie reszte jak dzis skoncze i zdaze zrobic, jak nie to na dniach uzupelnie galerie o zdjecia :)

Pasuje ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 15:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 20:11   

przyznaj się czym tak wydech stjuningowałeś ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 20:17   

średnio te boczki wyglądają szczerze mówiąc ;/ przynajmniej na fotach..
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 21:53   

Steryd, a taki tjun, co by na wsi zazdroscili, ze tez mam TeDeJi ;) a serio to puszka koncowa byla od diesla i z taka fajna fajka przyszla :D nie moglem sie oprzec by zdjecia nie zrobic :D

Markzo - no piekne to to nie bedzie, jak i cale auto nowsze juz nie bedzie. Uwazam, ze wyszlo ok, to sa pierwsze drzwi, gdzie zakladka wyszla z dupy. Zdjecie robilem tak by bylo widac zakladki. To sa prawe tylne drzwi od ktorych zaczalem i na ktorych sie uczylem, ale z braku czasu tak pewnie zostanie... zobacze jak z trwaloscia tego materialu i kleju. Material na zywo wyglada lepiej IMHO.

Zawsze w ziemie moge pojechac do tapicera jak juz bedzie mial czas ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 23:34   

łe... myślałem, że zawadziłeś o jakiś szybkorosnący krawężnik ;)
Jeśli chodzi o tapicerkę, to IMHO mogłeś spróbować ponaciągać ten pluszyk zamiast robić zakładkę...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 14:30   

Ja swoje boczki dałem to tapicera i męczył się co niemiara ale jakoś wyszło i już 2 rok nie mam problemu. Przy okazji podbił mi podsufitkę :) i wszystko w kolorze czarnym :D zapłaciłem dokładnie 350 zł za wszystko tylko że z boczkami jechałem 2 razy bo porobiły się pęcherzyki i musiałem reklamować. Do dnia dzisiejszego trzyma jak nowe :) Więc podziwiam i popieram samozaparcie :) ja się poddałem przy pierwszym naciąganiu materiału:/
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 23:17   

Ok, robota zakonczona, straty - polamany zaczep klamki prawy tyl szukam klameczki z ramka zatem :)

A wyglada ok jak dla mnie, poza tymi prawymi tylnymi drzwiami, bo je robilem pierwsze, ale "wyszly" mi dwie zakladki.

W kolejnych drzwiach juz bylem madrzejszy, o to jak i na ile da sie naciagnac material. to wyszlo duzo lepiej i zakladki chowalem "pod klamka" i jest git :D

CO do docinania... tez tak myslalem i chialem, ale! moj material jest takim welurem mieciutkim z wlosem zaczesywanym w dwie strony, na bialej drobnej siatce... jak probowalem skladac idealnie jeden brzeg do drugiego, to zawsze w ktoryms miejscu bylo widac te biale nitki z boku materialu wychodzace, dlatego musialem sie pogodzic z zakladkami :/ Moze na innym materiale by sie to udalo, moj niestety nie. Ale i tak jestem bardzo zadowolony, bo jest przyjemny w dotyku i wyglada ok :D


zdjecia lepszych drzwi wstawie na dniach...

roboty jest na troche i pomagac mi musiala druga osoba, bo sam nie dalbym rady tego tak ladnie ponaciagac i poukladac.

[ Dodano: Wto Wrz 23, 2014 23:17 ]
obiecane zdjecia...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
magik2440 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 1



Wysłany: Sob Lut 07, 2015 15:43   

Z góry sorry, ze odświeżam temat, ale ma ktoś może jeszcze ten tutek i może mi wysłać na e-mail: magik2444@o2.pl lub wrzucić na jakiś hosting typu zippyshare? Z góry dzięki.
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 08, 2015 21:24   

Niestety nie posiadam juz tutka :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
arczi83 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 310
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lut 12, 2015 09:11   

tutek http://sendfile.pl/pokaz/245367---dLvz.html
 
 
kezmanq 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 459
Skąd: Wrocław/Wieluń



Wysłany: Wto Lut 24, 2015 17:38   

zrobione i ... nie wyszło najgorzej ale trzeba mieć mega cierpliwość do tego :-|
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Lut 24, 2015 17:45   

kezmanq, Pokaz jak wyszło :mrgreen:

Pytanie wy używacie materiału z gąbką ?? Bo bez gąbki trochę bez sensu :P
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 24, 2015 21:19   

do obicia boczków i podsufitki powinno zastosować materiał z gąbką
 
 
 
kezmanq 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 459
Skąd: Wrocław/Wieluń



Wysłany: Wto Lut 24, 2015 21:28   

ja użyłem jakiejś pseudo skóry/skaj nie wiem jak to nazwać. Jutro wrzucę jakąś fotę

 
 
 
kozikowa83 



Dołączyła: 13 Mar 2015
Posty: 7



Wysłany: Sob Mar 14, 2015 21:38   

Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego materiału, weź próbkę tego co masz w aucie. Powiesz, że podobna struktura, a może inny wzór. Samodzielna praca jest znacznie tańsza a wykonasz ją równie dobrze jak specjaliści. Zabierze Ci to odrobinę więcej czasu. Coś za coś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r214] wymiana tapicerki drzwi, boczków. szybkie pytanko
marcin.gdansk Tuning wizualny 5 Pią Sie 22, 2014 23:47
Gość
Brak nowych postów [R200] Zmiana foteli + zmiana boczków drzwi
Botanix Tuning wizualny 11 Sob Lut 28, 2009 11:47
zouza
Brak nowych postów zmiana wyglądu boczków drzwi R45
patrykpe Tuning wizualny 5 Wto Kwi 19, 2016 18:50
Alexi
Brak nowych postów [r200,97r.] Odklejony materiał z boczków drzwi
swiety007 Tuning wizualny 1 Pon Cze 28, 2010 20:04
robo
Brak nowych postów [R200] Zmiana tapicerki bocznej
b0b3k Tuning wizualny 24 Pon Paź 19, 2009 19:54
kharry



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink