Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Woda w bagażniku (nietypowo)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Woda w bagażniku (nietypowo)
Autor Wiadomość
pest 



Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 9
Skąd: Toruń



  Wysłany: Wto Cze 19, 2012 18:14   [R75] Woda w bagażniku (nietypowo)
Typ: V8 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Jako, że to mój pierwszy post na forum - witam wszystkich!

Niedawno kupiłem sobie pięknego Rovera 75 i nie mam z nim absolutnie żadnych problemów - poza jednym, podczas deszczu przecieka mi bagażnik :sad: Ilekroć spadnie trochę deszczu - po prawej stronie bagażnika robi się mokra wykładzina. Doszło nawet do tego, że muszę stawiać tam plastikowy pojemniczek, do którego podczas mocnych opadów skrapla się około 250ml wody.

Przeszukałem chyba wszystkie tematy na temat przeciekającego bagażnika, wiem, że woda może lecieć przez uszczelki tylnych lamp, śruby mocujące boczne listwy, boczne wywietrzniki i klipsy tylnej szyby. Niestety - miejsce, w którym cieknie woda w moim bagażniku nie pasuje do żadnej z tych rzeczy.

U mnie woda skrapla się nad prawą stroną wykładziny, trochę na prawo od uszczelki klapy. Żeby nie być gołosłownym poniżej umieszczam zdjęcia, które obrazują gdzie jest przeciek.


Próbowałem już nawet wykręcać śruby, które trzymają zawiasy klapy w tym miejscu i uszczelniać je sylikonem - niestety bez skutku, woda nadal leci. Ostatnio podczas deszczu wczołgałem się do bagażnika i próbowałem odkryć gdzie wada leci - ale nadal nie wiem, czy przedostaje się w miejscu gdzie lecą krople, czy ścieka skądś wyżej.

Będę wdzięczny za pomoc, sprawa z wodą w bagażniku potwornie mnie irytuje - nie chcę mieć zbutwiałego, zaśmiardniętego bagażnika. Dożywotnie jeżdżenie z plastikowym pojemnikiem na wodę też odpada :lol:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 19, 2012 18:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 19, 2012 19:07   

woda ci ucieka zapewne przez listwę boczną przy mocowaniu ostatniej bądź przedostatniej śruby mocującej listwę ozdobną

[ Dodano: Wto Cze 19, 2012 19:05 ]
miałem to samo tak apropo :)

[ Dodano: Wto Cze 19, 2012 19:07 ]
włóż w tamte okolicę papierowe ręczniki jedź na myjnie bezdotykową i sam wtedy zobaczysz że na pewno z listwy ozdobnej ucieka woda ;)
 
 
pest 



Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 9
Skąd: Toruń



Wysłany: Wto Cze 19, 2012 19:13   

haszczyc napisał/a:
woda ci ucieka zapewne przez listwę boczną przy mocowaniu ostatniej bądź przedostatniej śruby mocującej listwę ozdobną

[ Dodano: Wto Cze 19, 2012 19:05 ]
miałem to samo tak apropo :)

[ Dodano: Wto Cze 19, 2012 19:07 ]
włóż w tamte okolicę papierowe ręczniki jedź na myjnie bezdotykową i sam wtedy zobaczysz że na pewno z listwy ozdobnej ucieka woda ;)


Dzięki za sugestię. Jeśli chodzi Ci o ostatnią i przedostatnią śrubę (te, które widać na zdjęciu z wewnątrz bagażnika) - to są one dużo niżej, niż mój przeciek (który zaznaczyłem na czerwono) - więc to chyba nie te śruby :cry: Zresztą, te dwie ostatnie śruby ze zdjęcia już uszczelniałem sylikonem - chyba, że chodzi o inne śruby (jakieś bliżej kabiny pasażerskiej).
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 19, 2012 19:15   

pest, a spróbuj osadzić jeszcze raz dobrze uszczelkę od bagażnika tą duża tak by dobrze weszła w karoserie ... ja czasem mam tak że jak ją wymontuje i założę nie starannie to jak pada deszcz mam mokro ;) ostatnio miałem to samo ułożyłem dobrze uszczelkę starannie i już jest suchutko
 
 
pest 



Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 9
Skąd: Toruń



Wysłany: Sro Lip 04, 2012 19:32   

haszczyc napisał/a:
pest, a spróbuj osadzić jeszcze raz dobrze uszczelkę od bagażnika tą duża tak by dobrze weszła w karoserie ... ja czasem mam tak że jak ją wymontuje i założę nie starannie to jak pada deszcz mam mokro ;) ostatnio miałem to samo ułożyłem dobrze uszczelkę starannie i już jest suchutko


Dzięki, spróbuję - chociaż to raczej nie uszczelka, bo jak w trakcie deszczu siedziałem z latarką w bagażniku to uszczelka była zupełnie sucha a woda leciała gdzieś z okolicy śrub mocujących zawiasy klapy (które wcześniej uszczelniałem sylikonem). Zaczynam podejrzewać, że łączenia blach gdzieś mi nie trzymają :sad:

[ Dodano: Sro Lip 04, 2012 19:32 ]
Przeciek znaleziony i zlikwidowany - woda leciała z elementu trzymającego klapę bagażnika (zawiasów). Wystarczyło go trochę "objechać" płynną uszczelką :D
 
 
darianp 



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Sob Kwi 04, 2015 21:08   

z tą wodą to jest tragedia. Powiedzcie mi, czy może lecieć z uszczelki od szyby tylnej????
 
 
tomek92k2 



Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 50



Wysłany: Nie Kwi 05, 2015 07:12   

Witam jestem nowym członkiem forum
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Nie Kwi 05, 2015 23:34   

darianp, nie ma takiej możliwości, newralgicznym miejscem jest łączenie blach zaraz pod szybą, zawiasy klapy, listwy boczne oraz kratki wentylacyjne.
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
Bialystok89 



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 26



Wysłany: Pon Kwi 06, 2015 12:06   

Miałem ten sam problem co Ty mi woda ciekła na łączeniu blach niewygodne miejsce ale wziąłem kupiłem silikon wysmarowalem to miejsce i problem ustąpił. Drugie miejsce skąd może ciec to uszczelka pod lampa i po prostu przelewa się dalej podczas jazdy ale dokładnie w tym samym miejscu co na zdjęciu mi ciekła woda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT-T] Woda w bagażniku??
remii Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Kwi 24, 2008 08:34
edward25
Brak nowych postów [R75] Woda w bagażniku
Zbiera się woda w okolicy tylnych świateł
18marek58 Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Gru 24, 2009 10:46
dukat11
Brak nowych postów [R75] Woda w bagażniku
kosaaro Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Cze 24, 2014 08:34
grzegorz_gdansk
Brak nowych postów [R75]Woda w kabinie i bagażniku
roverr Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Gru 03, 2015 14:12
karol77787
Brak nowych postów [R75] Woda w bagazniku, skąd???
marcin_i_alunia Rover serii 75, MG ZT 16 Wto Kwi 30, 2024 11:14
tomi_zog



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink