Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wymiana filtru przeciwpyłkowego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wymiana filtru przeciwpyłkowego
Autor Wiadomość
michal07 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 26
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Maj 25, 2009 20:37   [R75] Wymiana filtru przeciwpyłkowego
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

witam,
właśnie nabyłem roverka 75 i wymieniam filtry.
nie mogę jednak dostać się do filtra przeciwpyłkowego/kabinowego od strony silniki(pod maską).
Jak można szybko i zgrabnie go wymienić?
Czy trzeba demontować schowek?

dzięki z góry
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lis 28, 2010 00:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 25, 2009 20:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Maj 25, 2009 20:48   

Robisz wymianę z prawej strony podszybia (strona pasażera). Na początek można odkręcić lewą wycieraczkę ale nie trzeba. Będzie trochę ciasno ale da radę. :smile: Wykręcasz wkręt na plastiku od podszybia mocujący całość do grodzi, odchylasz plastykowe zabezpieczenia w kształcie owalu podważając je małym śrubokrętem, ściągasz uszczelkę idącą wzdłuż grodzi, wyciągasz zaślepkę plastikową grodzi (taka podłużna) i będzie widać filtr. Następnie wyciągasz do góry małą "skrzyneczkę" z kablami i masz dostęp do filtra. Jak będziesz miał to zdemontowane wyczyść kanały którymi woda spływa z podszybia pod samochód. U mnie były zapchane, woda w grodzi stała chyba na 5cm, a podczas jazdy chlupotało :neutral: i na dodatek zapach stęchlizny. Są 4: dwa mniejsze obok mocowania do nadwozia teleskopów od maski i dwa w grodzi gdzie jest filtr pyłkowy. Jeden przed nim a drugi pod serwem i do tej ostatniej jest kiepski dostęp, najlepiej od spodu samochodu. Jak będziesz pod samochodem widać dwa gumowe spłaszczone wężyki nad przekładnią kierowniczą.

Jak chcesz to podjedz to pomogę. :lol:
Ostatnio zmieniony przez apples Pon Paź 18, 2010 12:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zbig1967 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: okolice Gniezna



Wysłany: Pon Maj 25, 2009 23:43   

Witam. Kup filtr z plastikową ramką sa troche droższe ale lepiej pasują i masz pewnośc że będzie dobrze trzymał bo tam są wpusty na bokach do zabezpieczenia filtra przed cofaniem się, ja kupiłem z popierowa ramką i żałuje. Pozdrawiam.
 
 
 
krawcu183 



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 40
Skąd: Grodzisk Maz.



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 11:46   

Z tego co kolega zbig1967 pisze, rozumiem że nie opłaca się kupować najtańszego na allegro filtra z papierową ramką:

http://allegro.pl/item852...y_rover_75.html

tylko lepiej kupić ttaki z plastikową obwódką, np. ten:

http://allegro.pl/item857...er_75_nowy.html

racja?

Zastanawiam się tylko jakie powinien mieć wymiary ten filtr bo na aukcjach podają różne wielkości:

Długość: 396; 395; 387; 385
Szerokość: 275; 274; 254; 252
Wysokość: 33,5; 30; 28

Może ktoś kupował ostatnio jakiś z którego był zadowolony i mógłby mi coś polecić?

Ciężko zdecydować który jest dobry tym bardziej że ceny wahają się od 37zł do 100zł !! !
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 05, 2010 15:04   

Ja kupowałem tu
http://www.bazarek.pl/pro...y-rover-75.html
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 17:19   

Ten z papierową ramką ma tylko mały mankament że się przechyla w ramce ale jest na to sposób. :wink:
Z tańszych plastykową ramkę ma filtr Filtrona. Filtron również występuje w ramce papierowej.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 20:24   

Potwierdzam,nie warto kupować tańszych i bez ramki.Przy tak dużej powierzchni filtr bezramkowy nie dolega dobrze do gniazda i są szpary.Pierwszy kupiłem właśnie taki i żałowałem.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
krawcu183 



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 40
Skąd: Grodzisk Maz.



Wysłany: Sro Sty 06, 2010 14:05   

Dziadek napisał/a:
Potwierdzam,nie warto kupować tańszych i bez ramki.


Czyli warto kupić ten z drugiego linku w moim poprzednim poście.

Ze zdjęcia wynika że ma plastikową ramkę i jest węglowy, no i z przesyłka to tylko 49zł a nie ponad 70zł za filtrona.

Mam racje?
 
 
Warager 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 93
Skąd: Szczecin

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 22:01   

apples napisał/a:
Odkręcasz prawą wycieraczkę


Tu chcę dodać zdanie do demontażu wycieraczki. Wg mnie trzeba zdemontować obie (bo jak inaczej zdjąć podszybie?). Ponadto po zdjęciu czarnej "zaślepki" wycieraczki i odkręceniu nakrętki waszym oczom ukaże się wtłoczony w czarną blachę wycieraczki gwintowany bolec rozporowy. Sporo się nagłówkowałem jak go "ugryźć". podważanie wycieraczki od dołu nic nie dawało. Obiłem go młotkiem ze wszystkich stron i po wielu próbach okraszonych łacińskimi wyrazami ustąpił.

Zwróćcie też uwagę na kruchość plastiku podszybia. Ja niestety zlekceważyłem ten fakt i mi się złamało, musiałem kleić.
Być może było to spowodowane tym, że wymiany dokonywałem na 20 stopniowym mrozie.

Jeśli chodzi o to czy węglowy, czy nie to tak na prawdę nie poczujecie różnicy, jedynie w kieszeni zostanie mniej grosiwa.


pozdrawiam
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Maj 09, 2010 22:09   

Ja też złamałem podszybie,dlatego proponuję poczekać na wyższą temperaturę,albo słońce-wtedy plastik jest bardziej elastyczny.Wiem,bo robiłem to już kilka razy,ale ostatnio było zbyt zimno.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 22:44   

Warager napisał/a:
Jeśli chodzi o to czy węglowy, czy nie to tak na prawdę nie poczujecie różnicy, jedynie w kieszeni zostanie mniej grosiwa.


Bo nie łatwo jest poczuć różnicę czy węglowy czy nie. Główną różnicą jest pochłanianie tlenków metali ciężkich lub tlenku węgla a tylko dodatkową pochłanianie zapachów.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 07, 2015 20:20   

Witam!
Podepnę się:-)
Wczoraj wymieniałem filtr kabinowy i przy tej operacji wyskoczyła mi mała plastikowa zaślepka z grodzi (są dwie, przez tą przeciwną idzie jakaś rurka do silnika) i wpadła do komory silnika :-/ Nie mogę jej namierzyć, pomimo że pojeździłem trochę żeby się "wytrzęsła". Czy jej brak stanowi problem? Mogę bez niej jeździć?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Rura od obudowy filtru powietrza
pkfamilia Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Paź 18, 2017 21:28
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Rura od obudowy filtru powietrza
czort Rover serii 75, MG ZT 10 Nie Lip 30, 2017 20:32
marek501
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75 Wymiana świec - wymiana filtra kabiny i paliwa
slawkop Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Wrz 16, 2010 19:28
Pawel84
Brak nowych postów [R75] wymiana ECU
soo-woo Rover serii 75, MG ZT 34 Wto Lis 28, 2017 14:05
MaReK
Brak nowych postów [R75] Ecu wymiana
v6 Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Mar 20, 2011 03:58
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink