Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4Si] Głośna, dziwna praca silnika...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4Si] Głośna, dziwna praca silnika...
Autor Wiadomość
ntp 



Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: Proszowice



Wysłany: Czw Cze 09, 2011 12:14   [R200 1.4Si] Głośna, dziwna praca silnika...
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1999

Witam. To mój pierwszy post na tym forum(choć już jakiś dłuższy czas go przeglądam) więc witam wszystkich.
Sam roverkiem nie jeżdżę, ale moja luba codziennie. Kupiony bo - "jaki on śliczny":) Tyle że cała mechanika spadła na mnie, ale do rzeczy.
Pacjent:
Rover 200, 99r. 1.4, 103 KM, 110kkm (teoretycznie), 3d, klimatyzacja, el. szyby, etc...
Objawy:
Chodzi jak traktor, jak dla mnie bardzo głośno, na co dzień jeżdżę Astrą I kombi'92 lub Astrą II HB'00 - głośność w środku nie porównywalna na niekorzyść rovera.
Na silnikach roverowskich się nie znam, od lat jeździłem oplami i w nich coś grzebałem ale przy tej "słodkiej wisience" (określenie mojej lubej) ręce mi już opadają i brak pomysłów na taką prace silnika.
Dość że w środku jest głośno (dźwięki basowe) to jeszcze drży, drżenie mogę zobrazować - patrząc w środkowe lusterko czasami nic w nim nie widać bo obraz od drgań się zamazuje...
W aucie po kupnie wymieniane było chyba większość rzeczy jakie się wymienia: kompletny rozrząd, wszelakie paski, płyny, oleje.
Dodatkowo wymieniłem przewody i świece, różnicy nie zauważyłem (w głośności, bo w portfelu ubyło).
Jak dla mnie winna jest praca silnika, pracuje tak "twardo, sztywno", ciężko to opisać ale jak się położy rękę na deklu silnika to takie właśnie sprawia wrażenie.
Spalanie ok 10/100 (odcinki 7 km do pracy, małe miasteczko)
Oleum nie bierze.
W miarę żwawy (jak na 1.4).
Czasem, nie ma znaczenia czy zimny czy ciepły oddzywa się (chyba) któryś popychacz (specyficzny metaliczny dźwięk).
Forum przekopałem, net też, nie znalazłem jakieś wskazówki...:(

Pomóżcie, podpowiedzcie co sprawdzić, albo czy może ktoś polecić DOBREGO mechanika z okolic Krakowa, który pochyli się nad tym autkiem i powie: wymienić to i to i będzie git.
Help.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 09, 2011 12:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kumilek23 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 09, 2011 13:30   

http://www.roverki.pl/czc...y.html?catid=29
tutaj polecane warsztaty w małopolskim, co do przenoszenia drgań sprawdziłbym poduszki silnika, co do głośnej pracy, to niestety w tych samochodach jest stosunkowo głośno, nie najlepsze wyciszenie po prostu, ale sam silnik, przynajmniej u mnie nie chodzi jak traktor... może umieść jakiś filmik z dobrym audio, żeby było słychać motorek :wink:

[ Dodano: Czw Cze 09, 2011 13:30 ]
i spalanie dość wysokie, ja mam 5 km do pracy i na benzynie to się 8 zamykam, na LPG to już 10-11 wypije...
 
 
Rokosz 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 32
Skąd: Kraków (zazwyczaj)



Wysłany: Nie Cze 12, 2011 19:46   

U mnie chodził jak traktor i drgał niemiłosiernie gdy zatankowałem beznadziejną benzynę. Potem omijałem tę stację szerokim łukiem i problemu nie było ;)
Poza tym traktorowaty dźwięk może znaczyć, że rozrząd już nie jest pierwszej świeżości, ale skoro był wymieniany, to raczej odpada.

Co do spalania - raczej powinno być trochę mniej, choć po samym mieście 9 l/100 km może łyknąć.
 
 
 
ntp 



Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: Proszowice



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 15:34   

Odświeżę temat bo w końcu mam trochę czasu coby zająć się tym autkiem.
Dzięki kolegom za wskazówki.Wiele więcej nie udało mi się ustalić. Jak buda drżała tak drży, jak było w środku głośno tak jest. Jedyne co ustało to klekoczący któryś z zaworów.
Postanowiłem, że się nie poddam, a przynajmniej nie tak od razu;)
Mam do Was prośbę o wskazówki:
1. Istnieje jakiś sprytny sposób na sprawdzenie poduszek silnika? Tzn. taki bez ich kupna i wymiany po jednej? Tak na oko wyglądają na dobre - nie są zerwane.
2. Czy w tym silniku da się w jakikolwiek sposób wpłynąć na wyprzedzenie/opóźnienie zapłonu? Pytam bo może to drżenie jest efektem jakiegoś błędnego ustawienia właśnie zapłonu ("twarda" praca silnika).
3. Spalanie jest takie: wlane za 50 zeta co przy cenie 5.27 daje 9,5l, a to wystarcza na zrobienie max 110km co daje spalanie ok 8,6l (krótkie odcinki do 10 km, sprawdzane 4 razy).
 
 
bodzio333 



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 3



Wysłany: Nie Maj 10, 2015 00:44   

Podpinam się pod temat głośnego silnika. U mnie na wolnych obrotach słychać dziwny pisk https://www.youtube.com/watch?v=cmYbf6ym_gg proszę o nakierowanie gdzie mam szukać
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 10, 2015 11:16   

Mi to wygląda na jakąś rolkę. Może napinacz rozrządu ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 10, 2015 20:27   

Może od alternatora.

[ Dodano: Nie Maj 10, 2015 20:27 ]
ntp napisał/a:
("twarda" praca silnika)

U mnie jest podobnie w 8V choć nic nie piszczy to silnik słychać i czuć że pracuje, szczególnie przy ujemnych temperaturach jak wszystko jest zimne i sztywne.
Jak silnik się dobrze rozgrzeje jest dużo lepiej ale do aksamitnej pracy jak np. w oplu astra II gdzie silniczek bzyczy jak pszczółeczka, mu daleko.
I tak się zastanawiam nad poduszkami silnika, skrzyni, układem wydechowym który też potrafi nabałaganić jak jest nieszczelny i doszedłem do wniosku że ten typ tak ma.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
bodzio333 



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 3



Wysłany: Sro Maj 13, 2015 20:14   

Wczoraj znalazłem czas na obadanie waszych podpowiedzi i rozebrałem rozrząd, napinacz widać że był niedawno wymieniany razem z paskiem a jest porządnej firmy Ina po oględzinach jest cichy bez luzu, pompa też wygląda że była niedawno wymieniana. Alternator też jest w porządku bo po sciągnięciu paska hałas jest dalej słyszany. Ten hałas jest najbardziej słyszany w okolicy pokrywy klawiatury na 1, 2 cylindrze i tylko na wolnych obrotach wystarczy delikatnie zwiększyć obroty i hałas zanika
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1.4 v16 97r] głośna praca silnika, słaba moc
keny_james Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Lip 17, 2008 15:20
keny_james
Brak nowych postów [r200,1.4 Si]Dziwna praca silnika.
Zlotowa Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Gru 29, 2011 21:33
Zlotowa
Brak nowych postów [R200 220 2.0SDI 00'] dziwna praca silnika i nie tylko
wroblikns Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Czw Maj 20, 2010 11:27
Brt
Brak nowych postów [R 220 '97 2,0] Głośna praca silnika przy ok 110 - 130 km/
cirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Czw Mar 04, 2010 11:35
Lewis



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink