Forum Klubu ROVERki.pl :: [POLONEZ] Rozrząd
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[POLONEZ] Rozrząd
Autor Wiadomość
polonezrover 



Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 5



  Wysłany: Czw Maj 14, 2015 11:51   [POLONEZ] Rozrząd
Typ: GTi Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1996

Witam, kupiłem poloneza 1.4 16v ROVER z przebiegiem 107tyś (aktualnie 109) jestem 4 właścicielem. Nie wiem czy był robiony rozrząd a tana sprawa to nie jest zwłaszcza dla kogoś kto chodzi do szkoły i nie pracuje. Pytanie czy można jakoś poznać że rozrząd był już kiedyś robiony? Poprzedni właściciel miał go chwilowo i mówi że nie robił i nie wie czy było robione. Ogólnie przy jakim przebiegu w tym silniku powinno się wymieniać rozrząd?
Pytam bo szkoda by było żeby się coś zepsuło. Silniczek ładnie pracuje cały samochód w oryginale i wogóle...
Ostatnio zmieniony przez polonezrover Sro Maj 27, 2015 17:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 14, 2015 11:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MultecFSO 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 455
Skąd: Radom



Wysłany: Czw Maj 14, 2015 17:26   

Zmieniłbym dla pewności... To nie jest duży koszt. Ewentualnie jak nie masz na komplet to przynajmniej pasek + napinacz (występuje to jako komplet Gatesa, cena 150-200 jakoś, nie pamiętam dobrze). Operacja dość prosta, aczkolwiek wymaga odkręcenia poduszek od belki i podniesienia silnika (np za dzwon skrzyni, za miskę nie polecam) by dostać się nasadką 22mm do śruby koła pasowego. Do tego ja zawsze wyjmuję rozrusznik i blokuje koło zamachowe np. przecinakiem. :mrgreen:
 
 
 
zacekpl 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 314



Wysłany: Czw Maj 14, 2015 17:46   

Zobacz czy na pasku są jeszcze widoczne napisy, jak już są starte to bym wymienił ;)
_________________
Silniki K-Series-naprawy, modyfikacje- VVC również. info pw.
 
 
polonezrover 



Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 5



Wysłany: Czw Maj 14, 2015 22:11   

Dobra a ciężko się do tego dostać (odkręcić osłonę) żeby obejrzeć cały rozrząd? Nie wiem niby dostęp jest ale zapytać mogę.
Ile (na dobrych częściach) kosztowałoby zrobienie rozrządu i co trzeba kupić. Dodam że będę robił sam z tatą (złota rączka) :)
Jeszcze tak zapytam czy w takim poldoroverze powinny być dwa wentylatory bo ja mam jeden a miejsce i jakieś otwory są (może na drugi). I czy jak załącza się przy temp. 93 stopni to ok czy lepiej wymienić termostat np na 87?
Pytam bo chcę być pewien i staram się dbać o to autko jak mogę bo jest w naprawdę dobrej kondycji.
 
 
zacekpl 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 314



Wysłany: Czw Maj 14, 2015 22:28   

polonezrover napisał/a:
Dobra a ciężko się do tego dostać (odkręcić osłonę) żeby obejrzeć cały rozrząd?


Cały zobaczysz jak bedziesz wymieniał. Wszystkie śrubki od górnej osłony są widoczne, wystarczy otworzyć maskę ;)

polonezrover napisał/a:
Jeszcze tak zapytam czy w takim poldoroverze powinny być dwa wentylatory bo ja mam jeden a miejsce i jakieś otwory są (może na drugi).


Fabrycznie jest jeden, można dołożyć drugi.

polonezrover napisał/a:
I czy jak załącza się przy temp. 93 stopni to ok czy lepiej wymienić termostat np na 87?


Chcesz wymienić termostat czy czujnik wentylatora ? Wentylator dobrze się włącza.
_________________
Silniki K-Series-naprawy, modyfikacje- VVC również. info pw.
 
 
polonezrover 



Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 5



Wysłany: Czw Maj 14, 2015 22:33   

Wiem ale myśle sobie może od spodu jest jeszcze jakoś przykręcona.
Wiesz boję się żeby mi się nie przegrzał.
Dzięki za odpowiedź. Jutro może coś podziałam bo już dzisiaj wstawiony do garażu.
A jeszcze jedno, czy to normalne że na zimnym jakiś czas po odpaleniu "klepie" ? :???: \
Nie wiem co wymienić czy czujnik czy co poprostu nie chce żeby się przegrzał bo wiem że rover tego nie lubi :/
 
 
zacekpl 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 314



Wysłany: Czw Maj 14, 2015 22:47   

polonezrover napisał/a:
A jeszcze jedno, czy to normalne że na zimnym jakiś czas po odpaleniu "klepie" ? \

Albo hydropopychacze, albo piston rattle. K-seria tak ma.
polonezrover napisał/a:
Nie wiem co wymienić czy czujnik czy co poprostu nie chce żeby się przegrzał bo wiem że rover tego nie lubi

Przegrzanie na pewno nie 93 *C. Jak Ci bedzie pod 130* podchodził to sie wtedy martw.
_________________
Silniki K-Series-naprawy, modyfikacje- VVC również. info pw.
 
 
polonezrover 



Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 5



Wysłany: Czw Maj 14, 2015 22:57   

Dzięki ;) jutro może coś podziałam.
 
 
polonezrover 



Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 5



Wysłany: Sro Maj 27, 2015 17:20   

Napisałby ktoś dokładnie jakich firm części kupić? :D
 
 
MultecFSO 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 455
Skąd: Radom



Wysłany: Sro Maj 27, 2015 20:39   

Ja zakładam głównie paski Gatesa (dla Twojego będzie 5238XS), napinacz Ruville/INA, SKF lub Gates (występuje w zestawie z paskiem), a pompę wody SKF, Airtex.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Polonez 1.6 16v 111km] Kilka pytań o rozrząd
goorsky Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) 2 Pią Mar 17, 2017 19:02
goorsky
Brak nowych postów [Polonez 1.4] Rozrusznik Polonez 1.4 vs Rover 1.4
goorsky Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) 4 Sro Sty 11, 2017 22:11
goorsky
Brak nowych postów [Polonez 1.4] Manual do
sebastian79 Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) 1 Nie Paź 13, 2019 12:56
sTERYD
Brak nowych postów [VVC] Polonez in Progres VVC
Lazar Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) 41 Sro Paź 31, 2012 13:40
Lazar
Brak nowych postów [Polonez 1.6 16V] raz odpala a raz nie
szerszen17194 Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) 20 Pon Wrz 25, 2017 22:33
piotrek789



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink