Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Gabinet dziadka czyli limuzyna do kompletu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Gabinet dziadka czyli limuzyna do kompletu
Autor Wiadomość
Winu 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 174



  Wysłany: Nie Sty 17, 2016 19:01   [R75] Gabinet dziadka czyli limuzyna do kompletu
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

:mrgreen:
W 90% stałem się posiadaczem R75 z 2000 roku w dieslu. (w 90 bo jutro jedziemy go odebrać) Mam kilka pytań ogólnych i kosmetycznych, bo z techniką jakoś sobie radzę :P
Autko jest klubowe więc zbytnio o stan techniczny się nie obawiam, zdokumentowane jest wszystko łącznie z paragonami za paliwo :mrgreen:

Na razie takie pytanka z gatunku pedantyki użytkowej, pewnie jutro będzie więcej.

1. Chromy - listwy i listewki, czy trzeba o to dbać w jakiś wybitny spsób (lub nie wybitny). Kosmetyków staram się używać dobrych, myjni automatycznych unikam - ale np w takim passacie nowoczesnym chromy spłynęły od myjki i płynu.
Rover stosował te ozdobniki prawdziwe? (lusterka i listwy) należy o to dbać jak o chrom czy nie ?

2. Drewno - pseudo drewno. Wersje są różne - jedne fora twierdzą że drewno jest plastikowe, inne że to lakierowany fornir. W obu przypadkach trzeba o to dbać inaczej - z czego to jest ?

3. Auto ma webasto, sterowane automatycznie z czujnika. Czy istnieje możliwość rozbudowania go do zegarowego sterowania w sposób fabryczny i integracja z climatronikiem ? Czy ono "Gada" z innymi sterownikami w aucie ?

Pewnie jutro pojawię się z innymi pytaniami :cool:
Ostatnio zmieniony przez Winu Nie Sty 17, 2016 23:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 17, 2016 19:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Sty 17, 2016 19:15   

1. Ja czyszczę cifem i takim specjal mleczkiem (od żony z pracy) jak wiosną lekko czarne plamy mi wyjdą ale tez rzadko wyłażą
2. W 2000r było jeszcze żywe drewno (też mam 2000r) zwyczajnymi środkami czyszczę jak każde inne auto i jest git.
3. rozbudować idzie o sterownik w podłokietniku na stronie klubowej jest gdzieś artykuł i na forum też to jest gdzieś poszukaj w workshop manual . z klimatronikiem tego nie ożenisz
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 17, 2016 19:21   

Ożenisz o tyle, że jak włączysz z pilota webasto to klimatronik włączy nawiew na ostatnie ustawienia.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Winu 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 174



Wysłany: Nie Sty 17, 2016 19:24   

O to fajnie że jest żywe, i chromy z twojego opisu wnioskuje że też są prawdziwe a nie plasticzane - to dobrze :mrgreen:

Hmmmm... w podłokietniku mówisz... a to może tam zajrzę najpier :mrgreen: . Czy nie było wersji z czujnikiem i zegarem na raz ?

A powiedz mi jeszcze czy pstryczek od trakcji i rolety tylnej jest przeszczepialny z nowszych aut bez większego rzeźbienia ? Bo w sumie tylko tego mu brakuje w/g mojej skromnej wiedzy na temat tego modelu do wersji full wypas
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Sty 17, 2016 19:47   

Roletę dokładasz bez problemu z rówieśnika nawet trzeba kupić półkę z roletą plus przycisk i założyć powinno działać. Co do trakcji to troche gorzej ale w dieslu ponoć łatwiej dużo jak w benzynie. Potrzebny jest sterownik za schowkiem przycisk i nie wiem czy pompa ABS też czy w dieslu niekoniecznie i chyba zaprogramowanie kompem T4 albo TOAFem

[ Dodano: Nie Sty 17, 2016 19:47 ]
Aha i najlepiej z rówieśników brać podzespoły bo nowsze czasem były niekompatybilne elektrycznie albo kolorystycznie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 17, 2016 19:48   

Co do webasto. W każdej wersji masz czujnik temperatury. Standardowo webasto startuje w momoencie startu silnika jak jest poniżej +5 stopni na dworze. Do tego jak masz sterownik w podłokietniku to można na daną godzinę ustawić.

Co do trakcji to potrzebna jest pompa ABS z kontrola trakcji, przycisk wewnątrz i aktywacja kompem.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Sty 17, 2016 19:50   

wrzuć fotki wnętrza i zewnątrz to ci powiem co brakuje do fulla

[ Dodano: Nie Sty 17, 2016 19:50 ]
I obiecałem sobie że zacytuję ci jednego klasyka z forum LH :P "fajną kanapę sobie do lansu sprawiłeś" :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Winu 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 174



Wysłany: Nie Sty 17, 2016 19:51   

Już szukam fotek - będziemy jutro testować podczas podróży z Malborka :)

sknerko napisał/a:

I obiecałem sobie że zacytuję ci jednego klasyka z forum LH :P "fajną kanapę sobie do lansu sprawiłeś" :mrgreen:


Ano, właśnie dlatego ją kupiłem. Okiełznałem FL L-series, Td4, i mi się zaczęło nudzić :mrgreen:

Na razie mam takie, jutro sfocę bliżej









Wiem że blenda jest nie taka, ale to kwestia kosmetyczna jak właściciel stwierdził, a numer 75 jest w zestawie z autem bo do polerki był zdjęty. Kolega (nicku nie znam niestety) wydaje się być konkretny - więc mu wierzę.

I tak jest najlepszy ze wszystkich jakie widziałem w tym kolorze :roll:
Ostatnio zmieniony przez Winu Nie Sty 17, 2016 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 17, 2016 20:02   

Jak cdti? Do lansu wystarcza cdt :p
_________________
75 Red Edition
 
 
Winu 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 174



Wysłany: Nie Sty 17, 2016 20:04   

o mam większą fotę wnętrza :

 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Sty 17, 2016 20:10   

Namierzono użytkownika https://forum.roverki.eu/profile.php?mode=viewprofile&u=43948
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 17, 2016 20:10   

Trakcje chyba masz (nie jestem do końca pewien od czego jest ten przycisk 'po środku'). Brakuje Ci 1 rzeczy (masz 4 przyciski, max 5).

Na pewno masz grzane :dupa: , tempomat i wydaje mi się, że właśnie trakcję.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Sty 17, 2016 20:11   

Masz 4 przyciski pod klimatronikiem?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Winu 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 174



Wysłany: Nie Sty 17, 2016 20:14   

Jutro ci powiem :mrgreen:

Dużo to się kolega nie napisał, ale się potwierdziło to co mówił że dokładał sobie tempomat :grin:
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 17, 2016 20:16   

sknerko wydaje mi się, że 4. Gdyby były 3 to ten środkowy nie byłby tak blisko prawej strony.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Sty 17, 2016 20:33   

a wiesz jak zrobił "drewienko" może wyciął jak mu wygodnie?.
Winu do fula na pewno brakuje czujnika deszczu (dokładalny jest), składanych lusterek (też da sie dołożyć), szyberdachu, nie widzę parktronika ale może jest i jak masz 4 przyciski to raczej rolety chyba że roleta jest a trakcji nie ma, albo masz tam ino przycisk a reszty nie ma, xenonu i co za tym idzie poziomowania lamp (da sie dołożyć jedno i drugie) i na koniec chyba nie widzę Harman Kardona (dokładalny). No i blenda na klapie jest faktycznie z polifta
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 17, 2016 20:55   

Ale ten 4 przycisk może być tylko na ściemę żeby dziurę zasłonić, bo jak był dokładany tempomat to mogło być tylko grzanie <dupa> :P ja jak dokładałem to też od razu sobie kupiłem ramkę na 4 z przyciskiem a roletkę się kupi na wiosnę :mrgreen:

[ Dodano: Nie Sty 17, 2016 20:55 ]
Ogólnie nie wiem czy wiesz ale przytuliłeś auto z tego tematu https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100858 tu był oceniany :P za tą kasę poszedł ?? fajnie że będzie dalej na forum ;)
 
 
Winu 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 174



Wysłany: Nie Sty 17, 2016 21:29   

Odnośnie ceny , zobaczymy finalnie przy odbiorze - czyli jutro. Auto znalazłem, pogadałem z właścicielem, SyntaX też polecił bo widział i jeździł...

Źle mu u mnie nie będzie :mrgreen:

No to się nie zastanawiałem, bo to co w ogłoszeniach było to same klepane gruzy...

Dzięki sknerko za opis :)

Na szyberdachu mi akurat niezbyt zależy, czujniki parkowania są

Doczytałem się w postach że to wersja connoisseur se , czyli roleta powinna niby być na miejscu - zweryfikuję to dokładnie.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Sty 17, 2016 22:33   

Winu napisał/a:
wersja connoisseur se , czyli roleta powinna niby być na miejscu
to nic nie znaczy ja też mam taką a rolety nie miałem z tym ze mój to sztuka z wystawy salonu trochę bardziej niż standard wyposażona
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 18, 2016 17:05   

i jak przytaszczyłeś dziada do domu :mrgreen: ??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R ALL] Elementarz, czyli co i kiedy wymieniać?
JeRRy3D Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 2 Wto Kwi 14, 2009 21:51
magneto
Brak nowych postów [Opony] Co wybrać, czyli temat wałkowany co roku ;)
maciej Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 28 Czw Cze 16, 2011 18:27
pkraku



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink